Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rząd PiS przehandlował je za kilka „patriotów”?

 Świetobor - 22 Września, 2016
Już 22 września w Bratysławie ministrowie rozwoju krajów unijnych podejmą decyzję, czy w każdym kraju wspólnotowym zacznie obowiązywać umowa o wolnym handlu z Kanadą. Za przyjęciem umowy CETA (Canada – EU Trade Agreement – Umowa Handlowa między UE a Kanadą) opowiada się Komisja Europejska bez wyraźnego udziału poszczególnych państw, a polski rząd udaje, że sprawy nie ma. Nie wiadomo, jakie będzie jego stanowisko. Organizacje pozarządowe, związkowcy,  PSL i Kukiz’15 biją na alarm – CETA jest groźniejsza niż ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement – Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi).

CETA to wyrafinowana namiastka ACTA i może całkowicie wykończyć polskie rolnictwo oraz na wieki uzależnić polską gospodarkę od wpływów potężnych korporacji.

Przeciwnicy obawiają się zalania rodzimego rynku produkowaną masowo, niezdrową żywnością, z której cenami i promocją polskie jedzenie nie da rady konkurować

PSL i Kukiz’15 kilka miesięcy temu złożyły w Sejmie projekty uchwał sprzeciwiających się porozumieniom TTIP (umowa o wolnym handlu UE ze Stanami Zjednoczonymi) oraz CETA. 

Rząd PiS milczy.

Link: 

http://www.glosgminny.pl/umowa-ktora-wykonczy-polskie-rolnictwo-rzad-pis... (link is external)http://niepoprawni.pl/polecanka/umowa-ktora-wykonczy-polskie-rolnictwo-rzad-pis-przehandlowal-je-za-kilka-patriotow