Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Takie decyzje „Dobrej zmiany” nam się nie podobają!
Wielka szóstka biotechnologicznych korporacji z USA
(Monsanto, Dow, Bayer, Sygenta, DuPont oraz BASF)
na liście beneficjentów "Dobrej zmiany"?

8 czerwca o godz. 12:00 jest posiedzenie podkomisji w sprawie ustawy o GMO, która otwiera Polskę na uprawy GMO. Sytuacja nie wygląda dobrze bo PiS upiera się przy konieczności utrzymania zapisu o możliwości tworzenia strefach UPRAW GMO. SKANDAL!

A więc poprawki strony społecznej nie zostały wzięte pod uwagę!
Musimy więc być na tej komisji aby je wymusić!
Kto może niech zgłosi swój udział do:
Poseł Jan Duda, przewodniczący Podkomisji, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz
Sekretariat Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi” <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.> .
I jeszcze kontakt do Przewodniczącego Komisji Rolnictwa: Jarosław Sachajko, 609 858 811,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


SZCZEGÓŁY:
Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424), sala im. Wojciecha Trąmpczyńskiego (nr 106, bud. C)
Cel: Rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw.
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PlanPosKom.xsp#row2

UWAGA 1! WAŻNE INFORMACJE:

Nasze – strony społecznej – stanowisko i uzasadnienie naszych prawników (skrót) tutaj:
http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2017/05/stanowiskokancelarii.pdf

Projekt nowelizalcji do ustawy o GMO z naniesionymi propozycjami poprawek:http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2017/05/projektnowelizacjii.pdf

UWAGA 2!
Czyli zamiast proponowanych przez stronę rządową zapisów:
“Art. 49a. 1. Terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia się strefą wolną od upraw GMO.
2. Dopuszcza się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prowadzenie uprawy GMO wyłącznie na gruntach rolnych w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze, zwanej dalej strefą prowadzenia uprawy GMO, po uzyskaniu zezwolenia, o którym mowa w ust. 3. Uprawę GMO prowadzi się zgodnie z określonymi w tym zezwoleniu warunkami, sposobem i terminem.

MY JAKO STRONA SPOŁECZNA, WYBORCY, OBYWATELE RP – DOMAGAMY SIĘ ZAPISU:
Art. 49a. 1. W  Rzeczypospolitej Polskiej wprowadza się całkowity i bezwarunkowy zakaz uwalniania GMO do środowiska (w celach komercyjnych i eksperymentalnych).

UWAGA 3! DODATKOWE propozycje naszych poprawek z uzasadnieniem tutaj:
http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2017/05/poprawki.pdf

Dodatkowe informacje:
http://www.petycje.pl/petycja/12423/zakaz_uwalniania_gmo_do_zrodowiska.html

LINK do projektu ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/69E80A08C65303A4C12580EC006B8088/%24File/1424.pdf
 

Z pozdrowieniami,
Jolanta Dal, Gospodarstwo Rolne Ekoturystyczne OHANADAL, radna, podkarpackie
Edyta Jaroszewska-Nowak, Ekoland o/Zachodniopomorski, prezes, gospodarstwo ekologiczne BIOEDEN, Solidarność RI o/zachodniopomorski
Julian Rose, rolnik, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
Jadwiga Łopata, gospodarstwo edukacyjne EKOCENTRUM ICPPC, laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel),
Lena Huppert, Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT, prezes, mazowieckie
Dr Jacek J. Nowak, em. prof. SW, niezależny ekspert, doradca ICPPC

KONTAKTY:
Jolanta Dal, tel. 503 559 506 , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lena Huppert, 502 085 840, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Edyta Jaroszewska-Nowak, 609 645 386, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jadwiga Łopata, 33 8797114, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jacek Nowak, 887 027 862, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeżeli ktoś może wspomóc finansowo nasze działania prosimy wpłacać darowiznyhttp://icppc.pl/index.php/pl/wesprzyj-nas.html


==========================

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC, 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl

 

Za: http://www.wicipolskie.org/?p=24966Jak zostaliśmy wmanipulowani w GMO. „Wielka” szóstka monopolistów i szybka kariera biotechnologii

Jaką masz pewność, że jedząc jabłko lub płatki owsiane odżywiasz się prawidłowo? Cierpisz na alergię i nie wiesz dlaczego? Przyczyną mogą być modyfikowane genetycznie organizmy, które nieświadomie spożywasz. W ciągu ostatnich lat GMO stało się synonimem walki konsumentów o prawo do dokonywania świadomego wyboru, jaką żywność kupować i czego unikać, aby chronić zdrowie i zapewnić dzieciom prawidłowy rozwój.

fot. Greenpeace/PAP/EPA

fot. Greenpeace/PAP/EPA

GMO, czyli genetycznie zmodyfikowane organizmy, wkroczyły na amerykański rynek żywności na skalę masową przy cichym przyzwoleniu, lub raczej polityce nieinterwencji ze strony agencji odpowiedzialnych za kontrolę żywności, USDA i Food and Drug Administration. Zadaniem tych agencji jest kontrolowanie producentów i zatwierdzanie do sprzedaży nieszkodliwych dla konsumenta produktów.

Niestety, agencje rządowe dotąd nie podjęły badań nad bezpieczeństwem GMO, ale przez cały czas wydawały pozwolenia na wprowadzanie na rynek produktów żywnościowych opartych na biotechnologii. Agencje rządowe polegają na niewiarygodnych badaniach, które są finansowane i prowadzone przez 6 agronomicznych i chemicznych gigantów, producentów nasion i wspomagających (opatentowane!) nasiona sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów: Monsanto, Syngenta, DuPond, DOW, BASF czy ConAgra. Przysłowiowy lis “pilnował” kurnika niezwykle skutecznie, bo obecnie 90 proc. kukurydzy, 80 proc. soji , 70 proc. pszenicy hodowanej w USA jest już efektem genetycznej manipulacji.

Monopolizacja rynku, przy błogosławieństwie agencji rządowych jest tu widoczna jak na dłoni!

Monopolizacja wkracza w nowy etap

Najbardziej niebezpieczna dla amerykańskich farmerów jest procedura opatentowywania modyfikowanych genetycznie nasion. Patent dawał Monsanto prawo do zaskarżania farmerów gospodarujących na sąsiednich polach o „kradzież” patentu, gdy pyłek z pól Monsanto wędrował z wiatrem na pola farmerskie. Proces wytaczany farmerowi kończył się zwykle zagarnięciem jego pola na poczet wymierzonej przez sąd kary.

Szczególnie zaciekle korporacja Monsanto atakowała sąsiada-farmera hodującego zboża organicznie (bez pestycydów, herbicydów i sztucznych nawozów). Ceny za organiczne ziarno są znacznie wyższe, gdyż uprawa podlega rygorystycznemu sprawdzaniu czystości gleby, wody i ziarna przez niezależne, certyfikowane agencje.

Wykorzystując monopolistyczną pozycję na rynku zbóż Monsanto było jedynym źródlem, gdzie konwencjonalny farmer mógł kupić ziarno do siewu. Nie wolno mu było zachować części plonu do kolejnego wysiewu! To według Monsanto bylaby kradziez patentu. Farmer musiał ziarno za rok kupować ponownie. Mało tego, ziarno genetycznie modyfikowane nie dawało plonów bez przewidzianej w procesie modyfikacji genetycznej dawki agresywnych pestycydów, herbicydów i rosło wyłącznie na nawozach syntetycznych. Były to często dla farmerów nakłady nie do udźwignięcia. Wszelkie próby „wyłamania się” spod monopolu kończyły się w sądzie.

Monsanto stać było na procesy, na drogich adwokatów i lobbing, farmer był z góry na pozycji przegranej.

Kolejny zamach na farmerów

A oto kolejny schemat zamachu agrokorporacji Monsanto na amerykańskich farmerów: w stanie Oregon toczy się obecnie walka z ustawą SB633 (LC5) znaną pod nazwą Oregon Monsanto Protection Act.

Ustawa pozbawia farmerów i rządy lokalne kontroli nad uprawami nasion pszenicy, buraków i alfalfa w stanach Oregon i Waszyngton. Farmerzy gospodarujący metodą organiczną są jedynymi dostawcami tzw. nasion beta w USA i na całym świecie.

Gra toczy się o wielką stawkę, gdyż pyłek z pól Monsanto rujnuje plony farmerów hodujących organiczne nasiona, przynosząc im ogromne straty. Dotychczasowe przepisy ustanawiały barierę jednej mili między polami konwencjonalnymi i organicznymi. Uchwalona właśnie ustawa, która skraca tę odległość do jednej czwartej mili doprowadzi lokalnych farmerów do bankructwa. Ustawa czeka obecnie na podpis gubernatora Johna Kitzhabera.

Akcja lobbystyczna Monsanto w Oregon uzyskała poparcie finansowe ALEC i Koch Brothers, którzy entuzjastycznie odnoszą się do kolejnej fazy monopolizacji amerykańskiego rolnictwa.

fot. PAP/EPA

fot. PAP/EPA

Dominacja GMO

Wielu konsumentom fakt zdominowania rynku żywności przez produkty genetycznie zmodyfikowane zupełnie nie przeszkada. Pamietają zapewne, że rośliny modyfikowano i ulepszano od dawien dawna. Jednak genetyczna manipulacja to nie to samo, co naturalne krzyżowanie roślin i zwierząt w celu zyskania odmian, ras i gatunków lepszych smakowo, zdrowszych, wydajniejszych w uprawie i odpornych na szkodniki. Wyhodowanie szlachetnych odmian to długi i żmudny process doskonalenia poprzez powielanie w kolejnych pokoleniach najlepszych lub najbardziej pożądanych cech biologicznych. Był to proces naturalny, a zatem i bezpieczny dla zdrowia, ale zbyt powolny dla łasych na szybkie zyski amerykańskich agro i chemo gigantów. Posługiwanie się biotechnologią zapewniło masową produkcję nasion pod wzniosłymi hasłami światowej “walki z głodem” i “zielonej rewolucji”, propagowanymi wkrótce po wojnie. Idee te z czasem okazały się pustosłowiem i poniosły fiasco w krajach o specyficznych cechach klimatu i tradycjach rolno-hodowlanych, ale otworzyły ogromny rynek zbytu na nasiona GMO i chemikalia “zdemobilizowane” po II wojnie światowej i wojnie wietnamskiej, produkowane dla masowego rolnictwa. W chwili obecnej „wielka szóstka” z USA kontroluje 60 proc. światowego rynku nasion i 76 proc. światowego rynku pestycydów. Statystyki są przerażające.

Jak wygląda genetyczna manipulacja?

Do jądra komórkowego rośliny, najczęściej nasiona, wstrzykuje się za pomocą „pistoletu genetycznego” (zwykle bakterii zdolnej do penetracji ścianki komórki) materiał genetyczny pobrany z jądra komórkowego innej rośliny, zwierzęcia, bakterii czy wirusa o pożądanych cechach genetycznych. Efekt jest relatywnie szybki – uzyskuje się nową odmianę roślin. Brzmi to calkiem niewinnie, ale konsumenci są coraz bardziej zaniepokojeni, gdyż od lat nie mogą się doczekać obiektywnych badań potwierdzających bezpieczeństwo nowych odmian dla spożycia. Tymczasem rośnie liczba chorych na nowotwory, cukrzycę, chorobę Parkinsona, coraz więcej jest alergii odpokarmowych. O ile zdania na temat szkodliwości GMO są wciąż podzielone, to aż 95 proc. konsumentów uważa, że produkty zawierające składniki GMO powinny mieć informację umieszczoną na etykietach, tym bardziej że 80 proc. genetycznie modyfikowanych nasion jest zmienianych tak, aby były gotowe na przyjęcie dużych dawek pestycydów i herbicydów o destrukcyjnym działaniu na organizmy żywe. Są to po prostu śmiertelne trucizny, wiele z nich także o działaniu rakotwórczym.

Konsumenci podejmują wojnę

Do prasy, radia i telewizji przecieka niewiele informacji o protestach, procesach, bojkotach i akcjach legislacyjnych, które są prowadzone na terenie 20 stanów. Tego typu informacje można tylko znaleźć w Internecie lub w niezależnych programach radiowych i telewizyjnych, a tych nie jest za wiele. Konsumenci w 20 stanach domagają sie informacji czy żywność GMO jest bezpieczna, czy nie ma ubocznych skutkow „zjadania” materiału genetycznego zawartego w produktach, tradycyjnie nie przeznaczonego do konsumpcji.

I tak rozpętała się wojna. Po drugiej stronie, tej silniejszej, przywodzi Monsanto, najpotężniejszy agro koncern działający także na rynku światowym, o sile lobbystycznej proporcjonalnej do zasobów finansowych.

USA są jedynym rozwiniętym krajem, gdzie żywność zawierająca GMO jest sprzedawana bez ograniczeń. W Korei Południowej, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Afryce Południowej, Chinach,Japonii, Australii i wszystkich krajach Unii Europejskiej obowiązuje nakaz umieszczania informacji o GMO na etykietach spożywczych. W 60 krajach świata żywność zawierająca GMO jest wręcz zakazana, w krajach Unii Europejskiej nie ma jej po prostu na rynku. Rodzi sie pytanie, czy rządy tych państw wiedzą coś , co przed nami jest ukrywane.

W USA pierwsza, precedensowa próba sił między konsumentami a Monsanto miała miejce w Kalifornii. Po zebraniu wystarczającej liczby podpisów pod petycją obywatelską, w czasie tegorocznych prawyborów poddano pod głosowanie Proposition 37, nakazującą umieszczanie informacji o GMO na etykietach.

Przed głosowaniem Monsanto rozpętało medialną kampanię zastraszania, kłamstw i dezinformacji, w którą zainwestowano 46 mln dolarów. Jeszcze raz wygrały wielkie pieniądze i ustawa przegrała nieznacznie w głosowaniu 49 proc. do 51 procent.

Dla Monsanto było to przysłowiowe „pyrrusowe zwycięstwo”, gdyż walka o Proposition 37 odbiła się głośnym echem i zmobilizowała ruch przeciwko GMO w całym kraju. W ciągu paru miesięcy obecnego roku legislatury stanowe Connecticutt i Maine przegłosowały ustawy o umieszczaniu GMO na etykietach. W styczniu nad podobną ustawą będzie glosować legislatura Vermont, a konsumenci w stanach Floryda, New Jersey, Massachusetts, Minnesota, New Jork i Nowy Meksyk już prowadzą na ten temat rozmowy z ustawodawcami. W stanie Washington w listopadowych wyborach będzie poddana pod głosowanie gotowa już ustawa I-522. Podsumowując, w roku 2013 zgłoszono łącznie 50 propozycji ustawowych dotyczących etykiet GMO.

Niezdrowe “zdrowe” produkty

Nie wszyscy konsumenci wiedzą, że do kampanii przeciwko Proposition 37 Monsanto wciągnęło inne korporacje produkujące żywność, które w obawie przed utratą rynku współfinansowaly atak na Proposition 37 w Kalifornii. ConAgra, Kellog’s, Uniliver, Kraft, General Mills, Hershe’s, Coca Cola, Dean Foods, Pepsico, Safeway, Smucker’s zjednoczyły się w obliczu zagrożenia.

Znaczącym jest fakt, że większość wymienionych korporacji stoi za tzw. zdrowymi produktami, a marki takie jak Kashi, Gardenburger, Ben&Jerry, Horizon Organic, Silk, Tropicana Organic, Naked Juice Products są popularne wśród konsumentów szukających zdrowszej alternatywy dla masowej żywności dominującej na półkach supermarketów. Hipokryzja producentów żywności jest tu widoczna jak na dłoni. Z jednej strony firmy zbijają krociowe zyski na „naturalnych” i „zdrowych” produktach, wabiąc tą jakością konsumentów, z drugiej zaś wykazują lekceważenie dla ich zdrowia i używają w produkcji żywności składników zawierających GMO. Mało tego, wykładają wielkie pieniądze, żeby fakt ten ukryć.

Co słychać w Illinois?

W Illinois już powstał projekt ustawy (senackiej) SB 1666, której sponsorem i promotorem jest senator stanowy David Koehler (D-Peoria), członek Podkomitetu ds. Etykietowania Żywności.

Projekt ustawy ma trafić pod obrady legislatury stanowej na wiosnę 2014 roku. Zawiera wymóg, aby każdy produkt, w którym znajduje się co najmniej 1 proc. składników genetycznie zmodyfikowanych miał odpowiednią informację na etykiecie.

W wywiadzie przeprowadzonym przez dziennikarza NPR Tony‘ego Sarabię w audycji Morning Shift, sen. Koehler skrytykował producentów żywności zwalczających zaciekle ruch konsumencki: ”Amerykanie mają prawo do rzetelnej informacji, chcą wiedzieć, co zawierają produkty spożywcze, czy nie są szkodliwe, chcą dokonywać świadomych wyborów”. Jeśli na etykietach są już informacje o wartości odżywczej, alergenach, kraju pochodzenia, GMO również powinno być wymienione.

Producenci zapewniają, że żywność zawierajęca GMO jest całkowicie bezpieczna. Dlaczego tak gwałtownie bronią się przed etykietami? Taka postawa automatycznie budzi nieufność konsumentów, którzy zaczynają podejrzewać konspirację. To na producentach spoczywa obowiązek udowodnienia, że ich wyroby nie są szkodliwe dla zdrowia.

Powinni również uczciwie przedstawić argumenty za stosowaniem manipulacji genetycznych.

Sen. Koehler zwołał trzy otwarte spotkania (town hall meetings) w Bloomingdale, Carbondale (na kampusie universyteckim) i w Chicago, aby podyskutować nad ustawą i usłyszeć opinie mieszkańców Illinois. Frekwencja byla bardzo dobra. Senator usłyszał wiele głosów przeciw usprawnianiu żywności.

Koehler przyznał, że długie lata nie interweniowania przez rząd w sprawy wielkiego agrobiznesu doprowadziły do zmonopolizowania rynku żywności i upowszechnienia biotechnologii, pozbawiając konsumentów amerykańskich prawa do świadomego wyboru. Jest rzeczą niedopuszczalną, by ludzie spożywali śniadaniowe płatki przekonani, że odżywiają się zdrowo. Tymczasem to „zdrowe” jedzenie często prowadzi do alergii i innych schorzeń. Wykrycie przyczyny niedomagań jest niemożliwe, jeśli na produktach spożywczych nie będą wymienione wszystkie składniki.

Anna Drechsler


Za:http://dziennikzwiazkowy.com


Zobacz jeszcze:
Wielka szóstka biotechnologicznych korporacji oskarżona o regularne łamanie praw człowieka

 3. PiS wprowadza GMO tylnymi drzwiami

(Państwo)
PiS wprowadza GMO tylnymi drzwiami i proponuje przesunięcie terminu wejścia w życie zakazu stosowania pasz GMO o kolejne 4 lata! (cała Ukraina uprawia GMO. Dlaczego PIS stara sie aby zboże GMO z Ukrainy ...
Utworzone: 24 kwiecień 2017
4. Ciąg dalszy przykładów „naszego” matriksu do kwadratu. Everything is Fake.
(Warto przeczytać)
... bez mrugnięcia oka należy wszelkie bajki o dobrej jakości tej żywności wrzucić do kosza. Niestety, rząd warszawski [G.Braun] dopuścił do stosowania i sprzedaży w Polsce zarówno soi GMO, jak i bawełny, ...
Utworzone: 01 kwiecień 2017
5. Polexit - Czy kolejny (....) plan dla Polski?
(Komentarz polityczny)
... nie wprowadza trujące nas GMO a następnie każe szczepić nasze dzieci żeby chorowały na autyzm. UE wprowadza do naszego kraju setki hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa, ...
Utworzone: 21 marzec 2017
6. Żądamy ogłoszenia referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii Europejskiej
(Wiadomości)
... długów. UE nieustannie wydaje wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki, a następnie wprowadza trujące nas GMO a następnie każe szczepić nasze dzieci żeby ...
Utworzone: 10 marzec 2017
7. Dr Jerzy Jaśkowski: Upadek państwa Izrael? Problem wody pitnej. #2
(Warto przeczytać)
... ziemi. W konsekwencji obniża plony. Stosowanie monokultur w rodzaju GMO firmy Sygenta, dopełnia dzieła zniszczenia. Dlaczego Izrael nadal jest utrzymywany? Poniższa mapa to wyjaśnia. W szelfie znajdują ...
Utworzone: 08 luty 2017
8. Syryjka wyjaśnia, dlaczego Nowy Porządek Świata (NWO) nienawidzi Syrii
(video)
... się to osiągnąć w Syrii ale banksterzy nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Syria zakazała stosowania genetycznie modyfikowanych nasion (GMO), ponieważ Baszar Assad chce chronić zdrowie swoich ...
Utworzone: 18 styczeń 2017
9. NATO – prowokator nieustającej wojny. Polska pod okupacją obcych wojsk
(Komentarz polityczny)
... inny. Fakt, że w ciągu ostatnich pięciu lat Putin zainicjował krajowy zakaz GMO i wdrożył politykę powrotu swojego kraju do samowystarczalności, czyniąc bezpieczeństwo żywieniowe kraju sprawą priorytetową. ...
Utworzone: 07 styczeń 2017
10. Krzysztof Baliński: ANTYRZĄDOWE ZA PIENIĄDZE RZĄDOWE
(Komentarz polityczny)
... m. Przeniknięto i osłabiono rosyjską naukę. W 1995 roku powstała inna organizacja Sorosa - Instytut Sorosa zwany "Open Society" (Społeczeń ... Utworzone: 02 lipiec 2011 15. GMO a zdrowie (Naród)  ...
Utworzone: 20 grudzień 2016
11. Głupota czy pazerność? Marihuana.
(Warto przeczytać)
...  http://www.polishclub.org/2016/01/04/dr-jerzy-jaskowski-gmo-a-zdrowie-sygenta-monsanto-du-point/ Gda. 7.XII.16 r. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Za: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19261&Itemid=119 ...
Utworzone: 07 grudzień 2016
12. Idźmy 7 października 2017 roku
(Państwo)
... (poprzez TTiP, GMO, nieprzestrzeganie norm, zły system dopłat). 3. Wyprzedaży pozostałych resztek majątku Narodowego, który nie należy do żadnego rządu, premiera, ani ministra. 4. Edukacji przemienianej ...
Utworzone: 30 listopad 2016
13. Ministerstwo Rolnictwa niszczy polskich rolników i konsumentów
(Państwo)
... Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC ...
Utworzone: 14 listopad 2016
14. Protest przeciwko podpisaniu przez polski rząd umowy CETA i TTIP
(Państwo)
...  Umowa RP z CETA przedstawia niebezpieczeństwo dla Polski w trzech obszarach: 1. Zalewu żywnością GMO (Kanada jest w czołówce upraw GMO), z upraw silnie uprzemysłowionych i schemizowanych środkami ochron ...
Utworzone: 28 październik 2016
15. "Teoria spiskowa". Co to jest i z czym się je?
(Warto przeczytać)
... Wietnamu oddany w dzierżawę na 99 lat zachodnim korporacjom naftowym. Jak jest eksploatowany Wietnam, przedstawiłem wcześniej. http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/gmo_a_zdrowie_sygenta_,p1776863786  ...
Utworzone: 11 październik 2016
16. 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o umowie CETA!
(Warto przeczytać)
... USA, nie odwołuje się do europejskiej zasady ostrożności, nie wymaga też obowiązkowego oznakowania żywności z GMO. Między prawodawstwem amerykańskim i kanadyjskim w kwestii bezpieczeństwa żywności nie ...
Utworzone: 04 październik 2016
17. Rosja wprowadziła całkowity zakaz GMO
(Wiadomości)
Rosja przyjęła nową ustawę zakazującą jakichkolwiek upraw GMO i modyfikacji genetycznych zwierząt na terenie Federacji Rosyjskiej. Ustawa wprowadza również całkowity zakaz importu produktów GMO, które ...
Utworzone: 23 sierpień 2016
18. Szokująca zmiana polityki wobec GMO w Polsce
(Państwo)
PiS wprowadza GMO tylnymi drzwiami i proponuje przesunięcie terminu wejścia w życie zakazu stosowania pasz GMO o kolejne 4 lata! Zakaz stosowania pasz GMO został wprowadzony ustawą w 2006 r. i miał wejść ...
Utworzone: 22 lipiec 2016
19. Zakaz sprzedaży ziemi wg ministra Jurgiela
(Państwo)
...  przesunięcie o kolejne 4 lata zakazu stosowania pasz genetycznie modyfikowanych (GMO) przy hodowli zwierząt. Bardzo proszę o niepisanie komentarzy o stadninach albo o awanturze, jaką zrobił Jurgie ...
Utworzone: 22 kwiecień 2016
20. Byłam w szoku, gdy dowiedziałam się, co oznaczają te maleńkie naklejki na owocach. Do tej pory myślałam, że to tylko nieistotny szczegół.
(Warto przeczytać)
... naklejka ma pięciocyfrowy kod rozpoczynający się od 8, oznacza to, że owoc jest genetycznie zmodyfikowany. To po prostu GMO! http://www.jestpozytywnie.pl Za: https://marucha.wordpress.com ...
Utworzone: 26 luty 2016
21. dr J. Jaśkowski - CHAZARSKA MAFIA, SOROS i OSZUSTWA.
(Komentarz polityczny)
... własność spółek amerykańskich. Powstał więc monopol pod uprawy GMO. Nawet stworzona przez Gestapo UPA z Banderą na czele, jako swój znak firmowy Trizub otrzymała symbol chazarski – znaczenia bydła. ...
Utworzone: 19 styczeń 2016
22. Dlaczego kobiety „muszą” chorować? - dr J. Jaśkowski
(Warto przeczytać)
... GMO. Niestety, włókna bawełny GMO są o wiele gorszej jakości, rwą się i te wszczepione geny mogą się uwalniać, pozostając w pochwie. Poza tym, są przesycone roundapem, czyli środkiem chemicznym, uznanym ...
Utworzone: 31 październik 2015
23. Wydarzenia wokół Rosji – nadchodzi wojna
(Warto przeczytać)
... Federacji Rosyjskiej, Siergiej Głaziew, oni tańczą jak Waszyngton zagra i o tym mówi także nasz wspaniały rosyjski uczony, profesor GMO, Walientin Juriewicz Katasonow. To znaczy, oni już jednoznacznie ...
Utworzone: 03 lipiec 2015
24. Putin ograł zachodnich inwestorów jak małe dzieci
(Warto przeczytać)
... Gregory Gorenzay Przypisy: inserbia.info, globalresearch.ca Polecane linki: Już nie potrzeba Putina do zniszczenia Europy Putin: Muzułmanie mają przestrzegać rosyjskie prawo! Putin ostro o GMO i ...
Utworzone: 06 styczeń 2015
25. Afrykańczycy wiedzą że ebola i AIDS to broń biologiczna
(Warto przeczytać)
... sytuacji, jeśli nie zostanie odpowiednio skonfrontowana. Opiszę to w 5 punktach: EBOLA JEST GENETYCZNIE ZMODYFIKOWANYM ORGANIZMEM (GMO) Horowitz (1998) celowo i jednoznacznie wyjaśnił zagrożenie ...
Utworzone: 06 październik 2014
26. My, Naród Polski, Obywatele Rzeczypospolitej OBWIESZCZENIE
(Naród)
... programów inwigilacji, ograniczania praw, depopulacji i zniewalania społeczeństwa przez programy ACTA, INDECT, żywności GMO, przymusowych szczepień, pracy aż do śmierci, odbieranie dzieci rodzicom, itp. ...
Utworzone: 08 maj 2014
27. Czy przeciw Polsce toczy się WOJNA? - analiza własna
(Komentarz polityczny)
... zdrowia pod płaszczykiem „reform”. Propagowanie aborcji, eutanazji, likwidowanie wsparcia materialnego dla rodzin. Dopuszczanie do obrotu skażoną żywnością i dążenie do wprowadzenia żywności GMO. Ułatwienia ...
Utworzone: 06 październik 2013
28. Zawód – polityk. Ale jaki jego zawód ?
(Komentarz polityczny)
... w głosowaniach. Nie ma mowy o jakiejś samodzielności myślenia lub reprezentowania poglądów środowiska, z którego poseł się wywodzi. Przykładem może służyć niedawne głosowanie o liberyzacji GMO w naszym ...
Utworzone: 06 październik 2013
29. Polacy się budzą, dość eksterminacji naszego narodu
(Państwo)
... prawna ciągłość z II Rzeczypospolitą Polską, Obok obywatelstwa w dowodach przywrócić narodowość, by Polacy wiedzieli, kto nimi rządzi, NIE! dla GMO – niszczyć z korzeniami, palić rośliny zatrute hormonami ...
Utworzone: 26 sierpień 2013
30. Unia Europejska , jej historia, Traktat Lizboński i jego konsekwencje.
(Warto przeczytać)
...  inżynierów, murarzy, hydraulików i przedstawicieli wielu innych zawodów, żeby za tanie pieniądze oddać swoją wiedzę i zdolności obcym. Ratowanie rolnictwa przed GMO jest polską racją stanu. Polsc ...
Utworzone: 13 sierpień 2013
31. Legislacje to nie prawo
(Komentarz polityczny)
... obecnie podstawowym narzędziem Partii. Przegłosowując parę tygodni temu ustawę o dopuszczeniu nasion GMO do obrotu w Polsce członkowie politbiura zasłaniali się koniecznością przestrzegania „unijnego prawa”. ...
Utworzone: 25 maj 2013
32. Eleuzyńska „Księga umarłych”
(Czytelnia)
... rozdartych na strzępy (sparagmos) i spożycie surowego mięsa (omofagia). Rozszarpywane i pożerane zwierzęta były wcieleniami Dionizosa. Diodor Sycylijski pisze, ż Orfeusz przyniósł do misteriów ceremonię ...
Utworzone: 28 marzec 2013
33. OPOKA W KRAJU pod redakcją Macieja Giertycha
(Komentarz polityczny)
... GMO). Słyszeliśmy maltuzjańskie przepowiednie o klęsce przeludnienia – dzisiaj martwimy się zapaścią demograficzną. Co chwila straszy się nas jakąś globalną plagą: AIDS, świńską grypą, ptasią grypą, czy ...
Utworzone: 25 marzec 2013
34. DEKLARACJA WSPÓŁDZIAŁANIA UGRUPOWAŃ PATRIOTYCZNYCH I NARODOWYCH
(Wiadomości)
... Obrony Polskiej Ziemi „Placówka” – V-ce Prezes Jan Piwowarski; - Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO – Przewodnicząca Anna Szmelcer; - Ogólnopolski Komitet Oporu Rolników – Pełnomocnik Karol Teliga; ...
Utworzone: 12 marzec 2013
35. Wszystkie wojny są banksterskie!
(Warto przeczytać)
... i tańsze, a eksperymenty z uprawami GMO odstręczyły od zakupów żywności z USA. Ciągłe konflikty Izraela z sąsiadami wzbudziły wątpliwości, czy USA potrafiłoby dotrzymać umowy o petrodolarze. Petro-państwa ...
Utworzone: 17 luty 2013
36. Polska ziemia tylko dla polskich rolników
(Państwo)
... rękach polskich chłopów. Bo przecież gdyby im zależało, to nie zgadzaliby się na dyskryminację polskich rolników w Unii Europejskiej, nie wpuszczaliby do Polski GMO (którego ekspansja zabije polskie ...
Utworzone: 08 styczeń 2013
37. Rynek ziemi w Europie
(Państwo)
... przejąć nad tym pełną kontrolę. Jednym z przejawów tej tendencji jest ekspansja GMO, co obserwujemy także w Polsce, gdzie obecna władza otwiera dla upraw GMO już nie tylko furtki, ale i bramy. Niedawno ...
Utworzone: 05 styczeń 2013
38. GMO w Polsce - przegłosowano cichaczem 8 listopada
(Wiadomości)
... . Koalicja rządząca (PO+PSL) przegłosowała 8 listopada w sejmie ustawę dopuszczającą obrót żywnością GMO w Polsce. Mimo tego, iż zdecydowana większość społeczeństwa uważa tą żywność za szkodliwą dla zdrowi ...
Utworzone: 20 listopad 2012
39. PŁYTY PRAWDY
(Wiadomości)
...  a) GMO – żywnośd modyfikowana genetycznie b) Codex Alimentarius c) Aspartam i Fluor d) Koncerny Farmaceutyczne e) Szczepienia (świńska grypa, niebezpieczeństwa..) *niebezpieczne ukrywane fakt ...
Utworzone: 13 marzec 2012
40. Twarze "polskiego" rządu ?
(Państwo)
... Bartoszewski został ujawniony jako kontakt b. I sekretarza Ambasady Izraela w W-wie Avrahama Agmona w 1961 r. Odbył on z nimi kilka spotkań w Ambasadzie oraz prywatnym mieszkaniu Agmona. Po wyjeździe ...
Utworzone: 23 luty 2012
41. Kto u nas zapłacze, po generale jaruzelskim ??
(video)
... .jpg ... and a Korean immigrant in Los Angeles, upon hearing the news http://i.imgur.com/gmOZs.jpg - Here's the last distributed photo of Kim Jong Il before his death... riding a supermarket escalator http://i.imgur.com/M44 ...
Utworzone: 30 grudzień 2011
42. Czyżby wszyscy zapomnieli że Polski już nie ma?
(Komentarz polityczny)
Gmoch apeluje: bronić godła na koszulkach reprezentacji 11/11/2011 Jacek Gmoch zaprotestował przeciw usunięciu przez PZPN orzełka z koszulek piłkarskiej reprezentacji Polski. W oświadczeniu przesłanym ...
Utworzone: 11 listopad 2011
43. Można wyżywić dwukrotnie więcej ludzi na świecie
(Warto przeczytać)
... „Myślę, że prawdziwym zagadnieniem nie jest opowiedzenie się za lub przeciw GMO”, powiedział hierarcha. Nie będzie potrzeby takich upraw, jeśli afrykańscy hodowcy mieliby dostęp do żyznych gruntów, które ...
Utworzone: 30 wrzesień 2011
44. PROJEKTU NOWEJ USTAWY O NASIENNICTWIE
(Wiadomości)
... a otwarcie Polski na komercyjne uprawy GMO oraz poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych nasion. NIE MOŻEMY NA TO POZWOLIĆ! Sposób w jaki próbuje się przeforsować tę ustawę jest kolejnym drastyczn ...
Utworzone: 30 czerwiec 2011
45. Traktat Lizboński
(Warto przeczytać)
... są GMO, Monsanto, Codex Alimentarius czy ładowanie antybiotyków w zwierzęta przeznaczone na żywność. Być może będziemy musieli lobbować na rzecz Monsanto i innych molochów tego typu na całym świecie, ...
Utworzone: 16 maj 2011
46. Stany Zjednoczone Europy. Analiza Traktatu Lizbońskiego
(Warto przeczytać)
... Ziemi” to wspieranie GMO - Genetycznie Modyfikowanych Organizmów? Kochani Czytelnicy, poczytajcie sobie o Codex Alimentarius i ciemnej stronie firmy Monsanto (Stopcodex.pl, Zbrodniarze.com)! Zastanówcie ...
Utworzone: 11 maj 2011
47. GMO a zdrowie
(Naród)
...  organizmy (GMO) a zdrowie, czyli homo sapiens (człowiek rozumny) a świat roślin uprawnych i leczniczych, ich bezpośredni i pośredni oraz wczesny, późny i odległy wielopokole-niowy wpływ na zdrowie człowiek ...
Utworzone: 31 marzec 2011
48. Janusz Wojciechowski: Tańczący na Titanicu
(Państwo)
...  Trwam, gdyż to głównie te media zajmują się jeszcze sprawami polskiej wsi. Moje działania np. w sprawie GMO są powszechnie znane. To ja byłem jednym z pierwszych orędowników idei, aby każdy kraj członkowsk ...
Utworzone: 10 luty 2011