Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Szanowni!
Alarmuję. Zbliża się moment (może już minął) kiedy utracimy kolejny
narodowy skarb. Mój tekst mówi o wielkiej niemieckiej miłości do naszego dobra
Poniżej są filmiki i teksty mówiące o tym jak pozytywnie i ochoczo nasze władze na tę miłość odpowiadają dając Niemcom ciała. Nie wiem czy da się coś zrobić, ale próbować pogonić s... trzeba
W 50 minucie pierwszego filmu jest nawet o wkładzie Jarosława K w całą tę aferę.
Pozdrawiam Jacek Bezeg

Nie ma to jak prawdziwa miłość

[Oddajemy obcym polski węgiel. Gigantyczny sabotaż władz warszawskich.  J.B. ]
foto. http://www.sercezwegla.pl

Jacek Bezeg

Pod adresem http://www.rp.pl/

ukazał się piękny wywiad. Pan Marcin Piasecki rozmawia z niemieckim przedsiębiorcą panem Heinzem Schernikau. Ponieważ wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone (nie wnikam w to z jakich powodów) muszę bardzo uważać, aby ich nie naruszyć, a jednak powiedzieć to co chcę. Proszę więc wybaczyć dziwaczną formę.


Już wstęp jest bardzo ładny bo dowiadujemy się o bardzo pozytywnych uczuciach człowieka z kraju sąsiedniego do kraju naszego. Potem jest już tylko lepiej i lepiej. Bardzo lubi on Polaków, a polskich górników i inżynierów górniczych uważa za wykształconych najlepiej na świecie. Podobne uczucia żywi on także do naszych pokładów węgla. Uważa je za złoża o dużym potencjale nie tylko z powodu korzystnego bliskiego położenia w stosunku do krajów węgla niezwykle potrzebujących, ale i dobrej jakości.

Mnie osobiście podoba się realizm pana Schernikau, który na obecnym rynku energetycznym nie widzi dla węgla konkurencji. Próby zastąpienia go wiatrakami, czy fotowoltaiką uważa za śmieszne i kosztowne, a zabawy z atomem, za nie tylko kosztowne, ale i niebezpieczne. Nie ukrywa też lekceważenia dla oszustów od globalnego ocieplenia za które ma odpowiadać ludzkość i inne żywe stworzenia.

Lekko przecenia rozsądek naszych władz uważając, że nie zechcą mu odsprzedać właśnie wygaszanej kopalni „Krupiński” i jest w stanie zadowolić się tylko prawami do eksploatacji części jej naziemnej infrastruktury i tego co tam pod ziemią udało mu się w jej pobliżu znaleźć.

Miło też jest przeczytać, że produkowane w Polsce maszyny górnicze cenione są na całym świecie. I właśnie dzięki tym maszynom, świetnie wyszkolonym i pracowitym polskim górnikom będzie pan z Niemiec ciężko pracował w naszej ziemi przez najbliższe 50, a może i 100 lat. Wszystko co wykopie wyśle na eksport, bo nie chce robić konkurencji węglowi z Rosji. Wierzę w uczucia bezinteresowne, lecz myślę, że jakiś drobny pieniądz z tego wszystkiego mu w kieszeni zostanie.

Porównując te tak miłe nam uczucia obcego w końcu człowieka z uczuciem wstrętu, a nawet nienawiści do deficytowego węgla jakie prawie bez przerwy demonstruje Warszawka trudno się dziwić, że na Śląsku powstało coś takiego jak RAŚ, który całym sercem do Niemiec ciągnie.

Jak długo jeszcze Ślązacy będą w stanie opierać się niemieckim pokusom z jednej strony i bezmyślnemu niedbalstwu i niegospodarności z drugiej?

No bo jak to jest możliwe? Jeden na tym samym złożu, tymi samymi maszynami i tymi samymi ludźmi potrafi zarabiać, a inny tylko traci i do interesu dopłaca?

 Zobacz też:

http://www.pless.pl/47235-tvp-1-czy-likwidacja-kwk-krupinski-byla-celowym-dzialaniem-suszec

http://www.sercezwegla.pl/printview.php?t=610&start=0

http://gornictwo.wnp.pl/spolka-pracownicza-moze-ocalic-kopalnie-krupinski,305374_1_0_0.html

http://gornictwo.wnp.pl/to-juz-koniec-kopalnia-krupinski-zaraz-trafi-do-srk,294233_1_0_0.html

https://www.radio90.pl/kopalnia-krupinski-na-ostatniej-prostej.html


http://gornictwo.wnp.pl/marian-pawlas-wojt-suszca-nasza-gmina-mocno-wspiera-dzialania-sluzace-wskrzeszeniu-kopalni-krupinski,309450_1_0_0.html

 

 

Za: http://www.wyszperane.info/2017/11/12/nie-ma-to-jak-prawdziwa-milosc/

 

 

Klub Współczesnych Narodowców

"Myśli nowoczesnego Polaka"
"Kościół, Naród i Państwo"

„Mamy sytuację dzisiejszą. Herezja i apostazja jest faktem. Nie widzi tego chyba tylko ten, kto nie ma pojęcia o tym, co to jest i jaką jest wiara katolicka”.


"Eksperci od bezpieczeństwa przewidują, że jeszcze kilka tysięcy obywateli Unii europejskiej padnie ofiarami przemocy i terroru ze strony migrantów, zanim fala, która powoli się podnosi we wszystkich krajach Unii europejskiej, zmyje tych wszystkich cynicznych polityków, którzy wciąż stoją murem za szaloną kanclerzycą Merkel."
- monsieurb


Chrześcijaństwo cierpi prześladowania !
Chrześcijanie stanowią około 30% mieszkańców Ziemi. Spośród około 1,8 mld wyznawców tej religii około 200 milionów jest prześladowanych, a corocznie ginie za wiarę blisko 90 tysięcy.. (w roku 2012 przyp.red.)

"Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować."
- Ewangelia wg św. Łukasza


Komentarze należą do osób które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść. Odpowiedzialność za zawartość zewnętrznych połączeń z siecią www spoczywa na osobach lub instytucjach, które oddały je do publicznej elektronicznej dyspozycji.


„Jedna jest Polska jak Bóg jeden w niebie,
Wszystkie me siły jej składam w ofierze
Na całe życie, które wziąłem z Ciebie
Cały do Ciebie, Ojczyzno, należę...”.
- Jan Lechoń


Nie mam swoich dzieci, ale walczę o Polskę dla Twoich!


„Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”  – George Orwell

"Neoliberalny kapitalizm to gwóźdź do trumny narodu – ludzie wycieńczeni walką o przetrwanie, związanie końca z końcem, stracą z pola widzenia dobro innych Polaków – i całego narodu. To droga do zniewolenia i klęski."
- „Polska Myśl Narodowa”


„Solon twierdzi, że kiedy państwo jest podzielone na dwa przeciwne obozy, to obywatel, nie chcący należeć do żadnego, winien być karany jako zdrajca narodu. Mogło to być prawdą za czasów Solona, kiedy nieomylny zakon z Nieba nie był jeszcze dany. Dziś jednak, kiedy kraj dzieli się na dwa stronnictwa, z których każde stoi pod fałszywym sztandarem, obowiązkiem prawego obywatela, który poznał prawdę absolutną, jest zatknąć trzecią chorągiew i nawoływać obydwa obozy, by się pod nią zjednoczyły, a zaniechawszy bezpłodnych waśni, wspólnie zabrały się do zbudowania narodowego gmachu na niezłomnym fundamencie wiekuistej Prawdy”.
- Zygmunt Krasiński (z „Pamiętników” Zygmunta Szczęsnego Felińskiego s. 275)


(...) „Nie jest możliwe, by ci, którzy naruszyli doktrynę Kościoła w odniesieniu do rozwodów, homoseksualizmu i aborcji, mogli być powitani w Kościele bez głębokiego nawrócenia. To nie jest nauka akademicka. To słowo Boże” – przypomniał duchowny. – Nie możemy być jak partie polityczne i zmieniać nasz program jedynie w celu uzyskania dobrej opinii i głosów wyborców. Nie jesteśmy kandydatami na prezydenta – ks. kard. Gerhard Ludwig Müller


Rabin Icek Kaduri ujawnił imię Mesjasza - Jezus

Odsłon artykułów:
46151856