Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
– Podjąłem decyzję o zwieszeniu procesu ratyfikacji ACTA – powiedział na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Jednakże eksperci, komentatorzy i internauci zwracają uwagę, że premier Tusk nie powiedział nic innego, niż przed podpisaniem: „Podpisaliśmy, będziemy dalej konsultować, ratyfikacja w przyszłości”. Nazwał tę przyszłość „zawieszeniem” i na to zwracają uwagę szczególnie internauci. Dlatego pomimo deklaracji premiera nadal trwają protesty. Z kolei eksperci i specjaliści z zakresu public relations zwracają uwagę na fakt, że premier wykonał taktyczny ruch ze względu na słabnące sondaże poparcia i gra na przeczekanie. „Młodzież ma całkowitą rację” – mówi najwybitniejszy naukowiec w Polsce w zakresie cybernetyki społecznej docent Józef Kossecki komentując spór wokół ACTA. 

Sama sprawa ACTA sprokurowała znacznie szerszą debatę niż kwestie ochrony praw autorskich i ograniczania wolności słowa. Przez kraj przetacza się fala dyskusji na temat wpływu lobby korporacji transnarodowych na rządy poszczególnych państw, roli polityków i urzędników oraz regulacji prawnych.

Zjawisko protestów internautów o niespotykanej dotychczas sile wśród których bryluje młodzież jest dowodem na to, że nasz kraj na dobre objęła rewolucja informacyjno – naukowa i podstawowym instrumentem komunikacji społecznej stał się Internet. Fala protestów i manifestacji przeciw ACTA jest ewenementem, bowiem młodzież zorganizowała się oddolnie, bez żadnych liderów i zaplecza organizacyjno – finansowego. Jest to zjawisko charakterystyczne dla epoki rewolucji informacyjnej, gdzie struktura wystąpień społecznych jest sieciocentryczna.

Jednym z najciekawszych głosów w debacie na temat ACTA, rewolucji informacyjnej, biurokracji oraz przyszłości jest wykład polskiego naukowca, cybernetyka społecznego specjalizującego się w walce informacyjnej oraz demografii docenta Józefa Kosseckiego. Wykład odbył się 28 stycznia br. w ramach cyklu otwartych seminariów i wykładów z cybernetyki społecznej prowadzonych przez docenta Kosseckiego. Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania tego interesującego wykładu.

 
Wypowiedź wybitnego cybernetyka, informatologa, metodologa nauk społecznych, politologa, dziennikarza i publicysty doc. Józefa Kosseckiego z dnia 28 stycznia 2012 r. http://www.socjocybernetyka.pl

Działania biurokracji nie są skierowanie przeciwko twórcom plagiatów, ale przeciwko tym, którzy pozwalają je odkrywać.
 
 
 Nadesłał: Łukasz