Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Rok 1917

Maksymilian Kolbe, franciszkanin, został wysłany z Krakowa do Rymu pod koniec października 1912 r. O wyjeździe zdecydowali jego przełożeni, wysyłając razem z nim jeszcze sześciu innych braci, którzy ukończyli Małe Seminarium we Lwowie, mieli za sobą rok nowicjatu i złożyli pierwsze śluby zakonne. W Rzymie Maksymilian podjął studia filozoficzne na Uniwersytecie Gregoriańskim oraz teologiczne w zakonnym kolegium franciszkańskim. Jeden dzień zadecydował o dalszej drodze duchowej zakonnika. Dnia 16 października 1917 r. wieczorem w Międzynarodowym Kolegium Franciszkańskim subdiakon Maksymilian Kolbe zwołał zebranie nowego stowarzyszenia — MILITIA IMMACULATÆ. Jak zrodziła się ta myśl?

Bezpośrednim powodem decyzji powołania MI była odbywająca się w Rzymie manifestacja z okazji 200-lecia powstania masonerii. Burmistrz Rzymu, Ernest Nathan, wielki mistrz masoński zarządził obchody rocznicy. Idąc z czarnym sztandarem giordano-brunistów, na którym był znak Lucyfera, depczącego św. Michała Archanioła manifestanci krzyczeli:  „Diabeł będzie rządził w Watykanie, a papież będzie jego szwajcarem”. Dodatkowo wydarzeniem, które pchnęło św. Maksymiliana do założenia Rycerstwa Niepokalanej były obchody 400-lecia wystąpienia Marcina Lutra.

Rok 2017


Minęło 100 lat od tamtych wydarzeń…. właśnie tym roku przypada rocznica 300-lecia powstania masonerii, przed którą ostrzegał m.in. św. Maksymilian Maria Kolbe. Z tej okazji loże planują ogłosić swój wielki tryumf – zniszczenie Kościoła Katolickiego i opanowanie świata przez materializm, relatywizm i ideologie lewicowe (lewackie) oraz wprowadzenie jednej uniwersalnej”religii”. Do napisania tej notki skłonił mnie artykuł  na ten temat na blogu  „prawy.pl”.

„Papież Franciszek wydał  polecenie czyszczenia Zakonu Maltańskiego z masonerii i; w listopadzie 2016 roku spotkał się z kardynałem Raymondem Burke w sprawie skandalu z udziałem Kawalerów Maltańskich, którzy rozprowadzali w Afryce środki antykoncepcyjne. Papież był w tej kwestii bardzo stanowczy – nakazał usunięcie z szeregów zgromadzenia wszystkich, którzy mają związki z masonerią. Zadanie to powierzył właśnie kardynałowi Burke’owi – nie miał bowiem żadnych wątpliwości, iż to oni za tym stoją.

Czy tylko tam, na Malcie, usadowiła się kościelna masoneria? Na pewno nie.

Czy Kościół Katolicki w Polsce jest wolny od fartuszkowych? Na pewno nie.

Rok 2017 będzie z pewnością pełen niespodzianek w tej kwestii, tym bardziej, że w kościele będziemy świętować  100- lecie Objawień Matki Bożej we Fatimie. To ONA zapowiedziała, że Jej Niepokalane Serce zwycięży! „Podepcze głowę szatana”. A on nieszczęsny i jego słudzy o tym dobrze wiedzą, wiedzą że przegrana blisko. Dlatego też furią atakuje…..

 

 

http://militia-immaculatae.org/o-mi/

http://prawy.pl/44252-papiez-franciszek-nakazal-oczyszczenie-zakonu-kawalerow-maltanskich-z-masonow/