Wiadomości
Niemcy dostali azyl polityczny
- Szczegóły
- Kategoria: Wiadomości
- Odsłony: 2862
Uwe Romeike wraz z żoną Hannelore i piątką dzieci w Tennessee mieszkają od 2008 r. W przeciwieństwie do większości azylantów, nie uciekli oni przed wojną czy dyktatorskimi rządami. Para ewangelików ze względów religijnych nie chciała posyłać dzieci do szkoły. – Przez ostatnie 10 – 20 lat program nauczania w szkołach publicznych stawał się coraz bardziej sprzeczny z wartościami chrześcijańskimi – tłumaczył Uwe Romeike.
Zgodnie z niemieckim prawem rodzicom, którzy uchylają się od obowiązku szkolnego, grozi grzywna lub nawet więzienie. Amerykańskie media przypominają przypadki, gdy policjanci wraz z pracownikami opieki społecznej wkraczali do domów i odbierali rodzicom dzieci.
W 2006 roku również do domu państwa Romeike przyszli policjanci i zaprowadzili ich dzieci do szkoły. Na wyjazd do USA małżeństwo zdecydowało się rok później, gdy sąd orzekł, że w najpoważniejszych przypadkach pracownicy opieki społecznej mogą odbierać dzieci rodzicom.
– Wiedzieliśmy, że musimy uciekać – opowiadał Uwe Romeike.
Za: prawica.net
Dziękuję także V.
Za: Blog - Ryszard Golis
RadioMaryja.pl
22 marzec 2026
Katolicki Głos w Twoim domu- Nowy radar PAŻP przy Katowice Airport odpowiedzią na prognozy rosnącego ruchu lotniczego
- Pomidory, marchew i sałata magazynują farmaceutyki w liściach
- [Jestem w Kościele] 10 lat Amoris laetitia. Czas na zmiany
- Dr J. Hajdasz: Wyrok w sprawie podręcznika „Historia i teraźniejszość” to kpina z wymiaru sprawiedliwości
- S. Horbaczewski: Trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że polski złoty to jedna z najsilniejszych walut w regionie
- W październiku zacznie działać nowy system ILS w Kraków Airport
- UOKiK stworzył narzędzie AI do wykrywania technik manipulacyjnych w e-commerce
- Przy Muzeum Beskidzkim w Wiśle powstaje „Chata Gospodarza”
- Informacje Dnia, godz. 02.00
- Ewangelia na piątą niedzielę Wielkiego Postu
- Informacje Dnia: Skrót informacji z kraju i ze świata
- Polski Punkt Widzenia: prof. Zbigniew Krysiak (21.03.2026)





