Wiadomości
PIKIETA - protest pod ambasadą i konsulatami Ukrainy
- Szczegóły
- Kategoria: Wiadomości
- Odsłony: 3972
Piątek, 5 lutego
g. 13.00 - konferencja prasowa w Warszawie (miejsce będzie podane jutro)
g. 15.00 - pikiety pod ambasadą Ukrainy przy ul. Szucha w Warszawie oraz pod konsulatami w Krakowie, Lublinie i Wrocławiu.
Pikiety będą legalne i zgłoszone władzom samorządowym. Do udziału w nich organizatorzy zapraszają nie tylko Kresowian i ich potomków, ale także wszystkich tych, którzy niezależnie od swych przekonań politycznych, chcą przeciwstawić się gloryfikacji faszyzmu, antypolonizmu i antysemityzmu.
Hasło protestu jest następujące:
Polak i Ukraina - przyjaźń i pojednanie
Juszczenko, Bandera, OUN-UPA i SS Galizien - hańba i potępienie.
Chętni do udziału w pikietach mogą wysyłać swoje zgłoszenia na mój e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organizatorzy proszą o :
- zabranie zniczy, które ułożone w kształcie krzyża będą zapalone pod ukraińskimi placówkami dyplomatycznymi na pamiątkę setek tysięcy Polaków, Żydów, Ormian i Ukraińców, obywateli Drugiej Rzeczypospolitej, pomordowanych przez nacjonalistów ukraińskich
- przygotowanie transparentów (ich treść musi być uzgodniona z organizatorami)
- szerokie informowanie innych osób o tej akcji protestacyjnej.
Organizatorzy chcą poprzeć także działania prezesa Zwiazku Polaków na Ukrainie Stanisława Kosteckiego, który w protescie przeciwko gloryfikacji przez morderców narodu polskiego spod znaku OUN-UPA ma zamiar zwrócić sie do MSZ RP, aby Juszczenkę uznać w Polsce za personę non grata.
Do organizatorów wpływają propozycje zorganizowania w tym dniu także pikiet pod Pałacem Prezydenckim i Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Byłby to protest przeciwko milczeniu władz polskich wobec znieważania przez Juszczenkę narodu polskiego.
Osobną sprawą jest zorganizowanie protestu w Warszawie w czasie losowania w niedzielę 7 lutego grup eliminacyjnych na mistrzostwa EURO 2012. Rozważany jest również list do władz FIFA i UEFA, który przetłumaczony na języki obce przedstawiłby dziennikarzom zagranicznym odradzanie się faszyzmu na Ukrainie, zwłaszcza we Lwowie.
Nowe informacje o akcji protestacyjnej będę zamieszczać na swojej stronie na bieżąco.
W jednosci siła! Szczęść Boże!
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
www.isakowicz.pl
Serdecznie pozdrawiam.
Zapraszam na stronę
www.ludobojstwo.pl
Iwona Kopańska - Konon
Za: http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=2632
RadioMaryja.pl
13 kwiecień 2026
Katolicki Głos w Twoim domu- Informacje Dnia: Skrót informacji z kraju i ze świata
- Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w Miejscu Piastowym
- V. Orban: Wyniki wyborów są klarowne i bolesne dla nas; pogratulowałem zwycięskiej partii
- SAFE napędza ceny sprzętu wojskowego. Rumunia informuje o podwyżkach nawet o 30 procent
- Czy Polska straci narzędzie obrony suwerenności? Trwa spór o Trybunał Konstytucyjny
- W Diecezji Sandomierskiej zainaugurowano peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego
- Myśląc Ojczyzna – prof. Arkadiusz Jabłoński
- Papież Leon XIV wyrusza w Podróż Apostolską do Afryki
- Informacje Dnia 12.04.2026 [20.00]
- Dr J. Hajdasz: Spółka z ukraińskimi powiązaniami próbuje zastraszyć mec. Lecha Obarę, który stanął w obronie polskich rolników
- Dolnośląskie: wniosek o areszt dla mężczyzny podejrzanego o zastrzelenie 26-latka
- KE planuje powiązać część środków ze Wspólnej Polityki Rolnej z mechanizmem warunkowości





