Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tysiące wiernych wezmą dziś udział w uroczystościach pogrzebowych śp. ks. prałata Henryka Jankowskiego. Transmitować je będzie Radio Maryja i TV Trwam. Kapelan "Solidarności" i wieloletni proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku zmarł w poniedziałek, 12 lipca br., po ciężkiej chorobie. Miał 74 lata.

Uroczysta Msza św. pogrzebowa rozpocznie się w bazylice św. Brygidy w Gdańsku o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź. Poprzedzi ją poranna Jutrznia i modlitwa różańcowa w intencji zmarłego kapłana. Trumna z ciałem kapelana "Solidarności" wprowadzona została do bazyliki wczoraj po południu. Od tego czasu trwa tam czuwanie modlitewne przy zmarłym. Już od wtorku w parafii sprawowane też były Msze św. za śp. księdza prałata i odmawiany Różaniec.
W dzisiejszych uroczystościach pogrzebowych uczestniczyć będą tysiące ludzi. Dla tych, którzy się nie zmieszczą w bazylice św. Brygidy, przygotowany będzie telebim na placu przed świątynią. Doczesne szczątki śp. ks. prałata Henryka Jankowskiego spoczną w bocznej nawie bazyliki, w pobliżu płaskorzeźby poświęconej bł. ks. Jerzemu Popiełuszce.

AKJ

 

Za: http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100717&typ=wi&id=wi12.txt