Wiadomości
NIEMIECKIE STOCZNIE UNII NIE INTERESUJĄ
- Szczegóły
- Kategoria: Wiadomości
- Odsłony: 2694
Wirtschaftsfonds Deutschland, federalna fundacja ratowania niemieckiej gospodarki przeznaczy na wsparcie krajowych przedsiębiorstw 115 mld euro, a rząd dołoży 75 mld gwarancji kredytowych - ustalił "Nasz Dziennik". Komisja uznaniowa złożona z przedstawicieli kilku ministerstw zgodziła się, by pomoc dostała m.in. stocznia Wadan w Wismarze (Meklemburgia).
Rzecznik prasowy niemieckiego ministerstwa gospodarki, proszony o komentarz w sprawie nierównego traktowania europejskich stoczni, stwierdził, że być może stocznia Wadan otrzyma tylko gwarancje kredytowe. Na pytanie, czy to nie jest także pomoc państwowa, odpowiada: "No tak... w zasadzie jest".
Gazeta pisze, że już w marcu tego roku kanclerz Angela Merkel obiecała, że rząd pomoże stoczniom w uniknięciu ewentualnych likwidacji. Oprócz pomocy w postaci miliardowych kredytów i gwarancji, mają się zdecydowanie zwiększyć zamówienia publiczne dla stoczni na statki strażackie, ratownicze, pomocy technicznej i policyjne.
Jak czytamy, stocznia Wadan w ramach drugiego rządowego programu ochronnego otrzymała już do tej pory gwarancje na 180 mln euro kredytu i 60-milionowy kredyt (częściowo bezzwrotny) od landu Meklemburgia-Pomorze Przednie. Teraz, poprzez fundację Wirtschaftsfonds Deutschland dostanie dodatkowe wsparcie.
"Nasz Dziennik" dodaje, że w kolejce do środków z pomocy publicznej stoją m.in.: koncerny samochodowe (Porsche, BMW, Ford), koncern budowlany Hochtief czy fabryka samochodów Iveco.
(ks/Nasz Dziennik)
Za: http://www.niezalezna.pl/article/show/id/20814
RadioMaryja.pl
16 marzec 2025
Katolicki Głos w Twoim domu- Informacje Dnia, godz. 02.00
- Informacje Dnia: Skrót informacji z kraju i ze świata
- Prezes PiS: Barbara Skrzypek była osobą niezwykłą, była geniuszem w swoim zawodzie
- Polski punkt widzenia: prof. Arkadiusz Jabłoński (15.03.2025)
- Gdzie kończy się podległość Donalda Tuska wobec Unii Europejskiej? Unijni decydenci próbują położyć łapy na Siłach Zbrojnych RP
- Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji na urząd prezydenta stawiają na politykę prorodzinną. Rafał Trzaskowski jako jeden ze swoich priorytetów podaje liberalizację prawa do mordowania nienarodzonych dzieci
- Myśląc Ojczyzna – prof. Mieczysław Ryba
- WTA Indian Wells. Mirra Andriejewa pokonała Igę Świątek w półfinale turnieju
- Coraz więcej osób włącza się w obronę Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu
- W Bazylice świętego Piotra w Watykanie zostanie odprawiona Eucharystia w 20. rocznicę powrotu do Domu Ojca papieża Jana Pawła II
- Informacje Dnia 15.03.2025 [20.00]
- Terapie poprawiają stan zdrowia papieża Franciszka