Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Znów będą opowiadać bzdury o ruskiej prowokacji?

Wg informacji, do których dotarł portal Kresy.pl, do dewastacji doszło w tym samym czasie, co opisywana przez nas niedawno dewastacja pomników we Lwowie i Podkamieniu.

Informację wraz ze zdjęciem przekazał nam p. Henryk Bajewicz ze Stowarzyszenia Podkamień, który o dewastacji pomnika dowiedział się w niedzielę od znajomego z Ukrainy. Dziś od tego samego znajomego otrzymał prezentowaną przez nas fotografię. Wg innych znajomych p. Henryka, dewastacji pomnika miała dopuścić się "Swoboda". Nie udało nam się jednak potwierdzić tych informacji.
 

Informację o dewastacji potwierdziła nam również p. Małgorzaty Gośniowska-Koli, prezes Stowarzyszenia Huta Pieniacka. Pani Małgorzata rozmawiała dziś na ten temat z merem miasta Brody. Jutro z kolei ma rozmawiać z innymi przedstawicielami lokalnej administracji oraz z pracownikami polskiego konsulatu. Potwierdza także, że pomnik został zdewastowany w sposób widoczny na otrzymanym przez nas zdjęciu. Fakt sprofanowania pomnika w Hucie Pieniackiej potwierdzono na stronie ukraińskiej organizacji Zachodni Informacyjny Front na portalu Facebook, zaprezentowano także więcej zdjęć:
 
 
 
Jak informowaliśmy w niedzielę, we Lwowie w nieznani sprawcy sprofanowali polski pomnik ku czci zamordowanych profesorów oraz w Podkamieniu pomordowanych tam przez UPA Polaków. Na obu upamiętnieniach umieszczono napisy „śmierć Lachom” (Polakom) oraz oblano je czerwoną farbą. Pomnik w Hucie Pieniackiej został zdewastowany zaledwie dwa miesiące temu, o czym informowaliśmy 10 stycznia bieżącego roku. Tuż przed obchodami rocznicy zbrodni pomnik został odnowiony przez stronę ukraińską.

P.S.

Pomnik ku czci Polaków pomordowanych w Hucie Pieniackiej 28 lutego 1944 roku przez wojaków
4. Pułku Policji Schutzstaffel (SS) złożonego z ukraińskich ochotników do 14. Dywizji Grenadierów SS (SS-Galizien), przy udziale oddziału Ukraińskiej Powstańczej Armii i oddziału paramilitarnego ukraińskich nacjonalistów pod dowództwem Włodzimierza Czerniawskiego, odnowiony został nie przez Ukraińców jak głosi to oficjalna propaganda, ale przez Polską firmę, której zlecenie odbudowy tegoż monumentu powierzyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Kwota odbudowy pomnika wyniosła 100 tysięcy złotych. Ale jakie to ma znaczenie dla ukraińskich banderopiteków ? Ano żadne! Przecież ich polscy lokaje z PiS i tak posłusznie oświadczą po raz kolejny i tyle razy ile będzie trzeba przy następnych tego rodzaju okazjach, że wszystko to są ruskie prowokacje, rzecz jasna samego Putina.  ( J.B.)
 
Źródło:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/pilne-odnowiony-pomnik-w-hucie-pieniackiej-zostal-ponownie-zdewastowany


Za: http://kresywekrwi.blogspot.com/2017/03/znow-beda-opowiadac-bzdury-o-ruskiej.html

Nadesłał: Jacek