Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
1 sierpnia, w rocznicę Powstania Warszawskiego dobijanego w 1944 roku przez zwyrodnialców z SS-Galizien, rozpoczął się rowerowy rajd Ukraińców „Europejskimi śladami Stepana Bandery“. Miłośnicy ukraińskiego zbrodniarza pedałują przez Polskę, ale nie mówią nikomu, jaką drogę zamierzają pokonać, żeby przejechać sprzed pomnika Bandery w Czerwonogradzie, przez Lwów do Sanoka i dalej na Kraków, i Oświęcim. Finisz zaplanowano na 24 sierpnia w Monachium, przy grobie Stepana Bandery.

Stepan Bandera był niemieckim kolaborantem, odpowiedzialnym za przerażające zbrodnie UON-UPA przeciw Polakom na Kresach Wschodnich. Jeszcze przed wojną był organizatorem zamachu na polskiego ministra spraw wewnętrznych. Dostał za to karę śmierci, ale w wyniku amnestii uratował głowę. Dzisiaj jest ukraińskim bohaterem.
       Dokładny przebieg kontrowersyjnej ukraińskiej wyprawy okryty jest tajemnicą. I nikt się tym nie przejmuje. A gdzie są w sierpniu służby MSWiA i policji? Osobliwy to sposób traktowania obcych turystów, którzy przemierzają w poprzek nasz kraj akurat w miesiącu, kiedy polscy pielgrzymi udają się z każdego krańca Polski na Jasną Górę. Dodajmy, że rygorystycznie zaostrzone w tym roku przepisy wymagają od organizatorów pielgrzymek niezwykle kosztownych szkoleń i wynajęcia obowiązkowych przewodników. Gdzie tu logika?
       Sierpień jest dla Polaków miesiącem licznych świąt i narodowych pamiątek. Zdaje się, że „banderowcy” świadomie wkraczają na polską ziemię właśnie w tym miesiącu, bo najłatwiej jest wtedy o konflikt. A prowokacja to ich ulubiona taktyka. Ideologiczni przywódcy ukraińscy potrzebują wroga, najlepiej Lacha, przeciw któremu poderwą nastroje na Ukrainie. Rozpadająca się tożsamość słabego państwa każe im sięgać do najniższych pobudek rodem z lat II wojny światowej. Wtedy szowinizm ukraiński przyniósł Narodowi Polskiemu niewyobrażalne cierpienia, a Ukraińców przyprawił o butę.
       Polskie władze nie mogą i tym razem wykazać się po szkodzie głupotą.


Mirosław Orzechowski

http://miroslaw-orzechowski.blog.onet.pl/
Źródła nie znaleziono