Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
4 Maj 2017
Benjamin i Ariane de Rothschild

 Bank of China (BOC) oraz La Compagnie Financiere Edmond De Rothschild  (LCFR) podpisali długo terminowy kontrakt w zakresie inwestycji strategicznych i zarządzania aktywami. Bankowy tandem opracował również projekt budowy Jedwabnego Szlaku prowadzącego z Chin do Polski.

LCFR został utworzony przez francuskiego barona Edmonde de Rothschild, prezesa banku Edmond de Rothschild Group. Obecnie bankowa grupa zarządzana jest przez jego syna Benjamina de Rothschild i jego synową Arianne de Rothchild. Grupa Edmonde de Rothschild zarządza środkami finansowymi w kwocie 184 miliardów dolarów.

Matka Benjamina de Rothschild była francuską aktorką o wyznaniu katolickim, która przeszła na judaizm.

We wrześniu 2008 Bank of China (BOC) oraz La Compagnie Financiere Edmond De Rothschild  (LCFR) podpisali długo terminowy kontrakt w zakresie inwestycji strategicznych i współpracy biznesowej w obszarze bankowości detalicznej oraz zarządzania aktywami.

Na mocy tego kontraktu BOC otrzymał 20% akcji w LCFR.


W wyniku inwestycji, główny akcjonariusz Benjamin de Rothschild posiada 74.19% akcji LCFR a BOC jest drugim co do wielkości akcjonariuszem.

Była to pierwsza inwestycja strategiczna dokonana przez główny bank chiński w celu wykupienia akcji banku ze strefy Euro.

W nawiązaniu do informacji prasowych, fuzja banków sprzyja przyspieszeniu rozwoju międzynarodowego banku LCFR zwłaszcza na obszarze Chin dzięki pozyskaniu rozległych możliwości dystrybucyjnych i dostępu do znaczącej bazy klientów BOC, piątego co do wielkości banku na świecie.

Bank of China jest bankiem publicznym kontrolowanym przez rząd Chin, dlatego też w pewnym sensie rząd Chin i rodzina Rothschild zostali partnerami biznesowymi.

Źródło: oficjalna strona Bank of China

Podbój Azji

Kim są najbogatsi Chińczycy i dlaczego rodzina Rothschild jest nimi zainteresowana?

Chiny mają obecnie rekordową liczbę 400 miliarderów (po przeliczeniu z bilionów USD)

Wang Janin

12.16 miliarda dolarów

Dyrektor generalny Daian Wanda Group Corp Ltd

Robin Li

12.23 miliarda dolarów

Dyrektor generalny Balcu Inc.

ZongQuinghou

$12.23 miliarda dolarów

Prezes Hangzhou Wahaha Group Co. Ltd.

Ma Huateng

11.5 miliarda dolarów

Członek zarządu Tencent Inc.

Źródło: Forbes.com

  • http://www.forbes.com/sites/russellflannery/2015/04/20/china-now-has-a-record-400-billionaires-and-billionaire-families-greater-china-500/#1b3a17677126

Na zdjęciu: Prezes Grupy Samsung Koo Sung-hoon oraz Ariane de Rothschild, vice-prezes banku Edmond de Rothschild, hotel The Shilla, Seul, 19 kwietnia 2016 roku.

Koreański koncern Samsung po wielu latach współpracy zawierzył swoje aktywa finansowe rodzinie Rothschild (LCFR) Źródło: Oficjalna strona banku Edmond de Rothschild

Rząd Chin i LCFR

Po obliczeniach powstaje ogromna baza bardzo zamożnych klientów i zamożnych inwestorów.

Jednakże rodzinie Rothschild nie zależy tylko na kwestiach biznesowych odnośnie Chin.

Reguła, której hołdują Rothschildowie to “Odrazu idź na szczyt”. Nigdy nie starali się uspokajać ludności rosyjskiej, ale szukali wpływów w Rosyjskim Sądzie Najwyższym. Nie starali się uspokajać ludności niemieckiej, ale udało im się uzyskać wpływ na niemiecki system prawny.

Lordowie Chin mają wsparcie zamożnych członków Partii Komunistycznej, oraz świeżych chińskich miliarderów. LCFR może być im bardzo pomocne w inwestowaniu ich pieniędzy (często uzyskanych nielegalnie) na całym świecie, w praniu pieniędzy – jeśli tego wymaga sytuacja, lub też ogólnie w kwestiach wsparcia finansowego.

W 2014 roku  serwis Bloomberg poinformował, że Bank of China został oskarżony o pranie pieniędzy oraz malwersacje walutowe.

Źródło: Bloomberg.com

Wspieranie Hamasu

W 2012 roku na łamach „The Wall Street Journal” ukazał się artykuł zatytułowany: „Bank of China Says It Hasn’t Helped Hamas” opisuje on rodziny żydowskie, które oskarżały Bank of China o wspieranie muzułmańskiej organizacji terrorystycznej Hamas oraz dokonanie masakry w 2008 roku. Jak wykazało śledztwo Bank of China pośredniczył od 2003 roku w przepływie milionów dolarów z kont należących do Irańskich i Syryjskich liderów grup terrorystycznych.

To są fakty, które potwierdzają kontynuowanie wielopokoleniowej  tradycji rodziny Rothschild w finansowaniu wszystkich stron konfliktu, w myśl zasady: Dziel i Rządź (łac. divide et impera).

Źródło: The Wall Street Journal, Wikipedia

Bank of China – Londyńska Giełda Złota

Kiedy przyjrzymy się historii Rothschildów to dostrzegamy, że: gdziekolwiek się nie przesiedlą, centrum biznesu przenosi się w ślad za nimi.

Chiny są bardzo silnie związane z najważniejszym z metali szlachetnych – złotem. Chińczycy jak i Hindusi uwielbiają złoto i traktują je jako rodzaj aktywa, kupując je jako inwestycję na całe życie. Wraz z Indiami Chiny mają w posiadaniu jak się przypuszcza 35-40% światowych zasobów złota. Szacunkowa ilość złota na świecie waha się pomiędzy 155000 ton aż po 2500000 ton, jak twierdzi BBC.

  • http://www.bbc.com/news/magazine-21969100

Pierwszy raz ceny złota oficjalnie ustalono w Londynie 12 września 1919 roku o godzinie 11. Cena złota wówczas została ustalona na podstawie wspólnego porozumienia pięciu firm inwestycyjnych: N M Rothschild & Sons, Mocatta & Goldsmid, Samuel Montagu & Co., Pixley & Abell, and Sharps & Wilkins.

Przez ponad 90 lat sposób ustalania cen złota w Londynie prawie nie uległ zmianie. Tak jak wtedy, tak i teraz cena ustalana jest na podstawie uzgodnień pięciu członków, tylko ich skład się diametralnie zmienił: Barclays Capital, Deutsche Bank, Scotiabank, HSBC, SocGen.

Od stycznia 2015 roku do banków regulujących cenę złota na Londyńskiej Giełdzie dołączył chiński bank – Bank of China, którego współwłaścicielem oraz partnerem jest rodzina Rothschild, znaczy to tyle, że do ustawiania cen złota wszedł kolejny bank ze stajni Rothschildów.

Źródło: Financial Times, „Bank of China joins London gold benchmark”, 16 stycznia 2015

  • https://next.ft.com/content/cb539396-140c-11e5-9bc5-00144feabdc0

Na zdjęciu: Benjamina de Rothschild prezes banku LCFR oraz kuzyn David Rene de Rothschild prezes banku N M Rothschild & Sons, od maja 2013 roku prezes rady nadzorczej Światowego Kongresu Żydów (największa syjonistyczna organizacja na świecie z siedzibą główną w Nowym Yorku)

  • https://en.wikipedia.org/wiki/Benjamin_de_Rothschild

  • https://en.wikipedia.org/wiki/David_Ren%C3%A9_de_Rothschild

Bank of China w Polsce

Autostrada A2

Bank of China jest partnerem chińskiej firmy budowlanej Covec, która wygrała przetarg na budowę autostrady A2, Bank of China wystawiły gwarancje  firmie COVEC ale po zerwaniu przez chińczyków warunków umowy nie zapłacił 114 mln zł kar umownych, których od Chińczyków domaga się rząd Polski.

Źródło: Forsal.pl

  • http://forsal.pl/artykuly/586356,covec-nie-zrazil-sie-porazka-na-a2-i-z-chinskimi-bankami-startuje-do-kozienic.html

Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik

W 2013 roku został opublikowany artykuł – „Chiński Tri Ring przejmuje fabrykę łożysk w Kraśniku. To największa inwestycja chińska w Polsce„,  fragment poniżej:

„Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik ma nowego inwestora. Zakłady przejmuje chińska firma Tri Ring Group Corporation, działająca w branży zbrojeniowej i motoryzacyjnej. Nad całą transakcją czuwa Agencja Rozwoju Przemysłu, która do tej pory była większościowym udziałowcem spółki. Inwestora chińskiego wspiera działający w Polsce od zeszłego roku Bank of China. Jak podkreśla jego przedstawiciel, współpraca między polskimi a chińskimi firmami rozwija się coraz bardziej dynamicznie.”

Źródło: portal biznesowy Biznes Newseria

  • http://www.biznes.newseria.pl/news/chiski_tri_ring,p607227432

Jedwabny Szlak. Polska – Chiny

Po 25 latach prywatyzacji Polski zniszczono przemysł, a z Polaków zrobiono tanią siłę roboczą dla zachodnich koncernów. Wiele się ostatnio w Polsce mówi o Jedwabnym Szlaku jako alternatywy dla zachodnich koncernów i banków, które skolonizowały Polskę.

Kolejny fragment został opublikowany  28 czerwca 2015 roku:

„Chiny budują Nowy Jedwabny Szlak, gigantyczny korytarz gospodarczy łączący Azję z Europą. Forpocztą tej inicjatywy w Polsce jest Bank of China, który dla polskich przedsiębiorców może oznaczać tylko jedno – potężne wsparcie finansowe.”

Źródło: Biznes Interia

  • http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/nadciaga-faktor-chin,2133184,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

„Nikt nie lub odkrywać tego faktu, że był  okłamywany, bo kłamstwo to najpiękniejsza historia, którą ktoś zepsuł mówiąc Prawdę”

Jedwabny Szlak jest projektowany przez Bank of China, który jest nie tylko strategicznym partnerem ale  i współwłaścicielem należącego do rodziny Rothschild banku LCFR.

Pytanie czy inwestorzy z dalekiego wschodu to nie ci sami, którzy na początku lat 90-tych przybyli do Polski z „zachodu” razem z wysłanym przez rodzinę Rothschild planem reform pisanych pod dyktando prof. Jeffrey’a Sachs’a i George’a Sorosa?

Ryszard Kaczmarek, Dallas (USA)

 Źródło: nwo.report

Za: http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/89343-jedwabny-szlak-bank-of-china-rodzina-rothschild-chinski-rzad-i-400-chinskich-miliarderow

 

Za: http://www.wicipolskie.org/?p=24246