Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jarosław Kaczyński: państwo Izrael jest przyczółkiem naszej kultury w tamtym świecie
Wszystkim, którzy wierzą w bajkę że „państwo Izrael jest (...) przyczółkiem naszej kultury, w tamtym świecie;” przypominam że żadne państwo oparte na zasadach Talmudu czy Koranu nigdy nie może w żadnym stopniu reprezentować, osiągnięć cywilizacji łacińskiej bo te państawa wyrosły z głębokiej wiary, w wartości dla naszej cywilizacji wrogie!

Ks. Prof. MICHAŁ PORADOWSKI TALMUD czy BIBLIA ?
Krzysztof Julian Wojtas "CYWILIZACJA POLSKA"
Tajemnica Izraela na tle historii
Feliks Koneczny - Cywilizacja żydowska
prof. Feliks Koneczny - Syjonizm a sprawa Polska
Feliks Koneczny - PAŃSTWO I PRAWO w cywilizacji łacińskiej
Feliks Koneczny - Wobec Cywilizacji
Feliks Koneczny - Państwo a Dekalog
prof. Feliks Koneczny: Syjonizm a sprawa Polska
prof. Feliks Koneczny: Syjonizm a sprawa Polska część 2-ga

Więcej: Czytelnia WSP

Jaroslaw Kaczynski zlozyl kwiaty pod pomnikiem Wielkiej Synagogi w Bialymstoku; fot. Michal Kosc / AGENCJA WSCHOD / FORUM

W poniedziałek w Białymstoku prezes PiS Jarosław Kaczyński wziął udział w obchodach 75. rocznicy spalenia przez Niemców Wielkiej Synagogi. - Zbrodnia Holokaustu to była wina państwa niemieckiego i narodu niemieckiego, który popierał władzę Adolfa Hitlera - podkreślił Kaczyński.

 Jak zaznaczył prezes PiS „27 czerwca 1941 roku wojska niemieckie, które wkroczyły do Białegostoku, dopuściły się monstrualnej zbrodni – zamordowano około 2,5 tys. Żydów, około tysiąca spalono żywcem w synagodze”. - Był to początek Holokaustu. Holokaust jako zaplanowana operacja nie był jeszcze wtedy ostatecznie postanowiony i rozpoczęty, ale ten akt można traktować jako pierwszy krok tej monstrualnej, niebywałej, ludobójczej zbrodni - podkreślił Kaczyński. Jak podkreślił, trzeba o tym pamiętać „także dlatego, żeby właściwie adresować to wszystko, co wiąże się z odpowiedzialnością, z winą”.

Według Kaczyńskiego „mieliśmy tutaj do czynienia ze swojego rodzaju zbrodniczym, przerażającym opętaniem”.

Jak podkreślił szef PiS, „wina jest jasna, określona i trzeba o tym mówić”. - Nie można jej przysłaniać różnego rodzaju operacjami typu tych, które były zorganizowane wokół Jedwabnego, gdzie przedstawiano zbrodnię, której się rzeczywiście dopuszczono, ale w sposób niemający nic wspólnego z jej rzeczywistym przebiegiem, z faktami - zaznaczył. - O tym też trzeba pamiętać, bo trzeba pamiętać, gdzie, w jakiej kulturze, są wielkie zagrożenia dla Europy, dla świata, dla moralnego porządku - dodał Kaczyński.

W opinii byłego szefa rządu obecnie mamy w Europie „nową, wielką falę antysemityzmu, czasem zupełnie jawnego, czasem cichego, dyskretnego, koncentrującego się na atakach na państwo Izrael”. - Pamiętajmy, państwo Izrael jest (...) przyczółkiem naszej kultury w tamtym świecie; w świecie, z którym musimy współpracować i powinniśmy dążyć do tego, by nasze sposoby myślenia, nasze ideały się zbliżały, ale w świecie, który dzisiaj jest taki, jaki jest, można to bez żadnego trudu ustalić, określić - powiedział.


- Dlatego musimy się temu przeciwstawiać, musimy ciągle mówić o tym, do czego to prowadzi, do czego prowadzi antysemityzm w każdej formie, także tej dzisiejszej, niby ukrytej, niby zakrytej określeniem antysyjonizm, czy też po prostu skierowanej przeciwko państwu Izrael - mówił Kaczyński.

 

Źródło: TVP Info

luk

Źródła nie znaleziono