Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na polskiej scenie politycznej brakuje organizacji prezentującej nurt narodowo współczesny. Nurt ten zakorzeniony jest silnie w żyznej glebie dorobku Ojców Założycieli idei narodowo demokratycznej ale tylko w dziedzinie ideologicznej. Natomiast skierowany jest na współczesne zagadnienia, zagrożenia, szanse i w ogóle realia. Taki ruch na pewno nie trzymałby się kurczowo skompromitowanej i nierealnej idei sojuszu Polski z Rosją, lub szerzej Słowiańszczyzną. Współczesny realnie patrzący na świat narodowiec wie, że jakiś dziwny twór zwany przez narodowców pozostających w schematach międzywojennych Wspólnotą Słowiańską po prostu nie istnieje. Dlatego ruch narodowo współczesny musi znaleźć bardziej realnego sojusznika dla Polski sojusznika, który zapewni jej bezpieczeństwo.

Można oczywiście marzyć o sojuszu z Białorusią, Czechami i Słowacją, ale po pierwsze taki sojusz jest równie realny jak z Rosją, po drugie taki sojusz nie przyniósłby Polsce żadnego zysku. Współczesny, nowoczesny narodowiec wie, że w polityce międzynarodowej nie ma miejsca na miłość i sentymenty liczy się tylko interes narodowy. Kto tego nie rozumie byłby szkodliwym przywódcą naszego państwa. Dlatego współczesny narodowiec nie ma niczego przeciwko sojuszowi z wielkim mocarstwem jakim są USA, choć brzydzi się serwilizmem obecnych i dotychczasowych władz RP. Bo sojusz musi nam zagwarantować oprócz bezpieczeństwa również partnerstwo. Współczesny narodowiec wie, że żaden sojusz nie jest na wieki wieków amen, ponieważ polityka międzynarodowa to nie jest małżeństwo.

Dlatego z niedowierzaniem patrzył na plany budowy Polsce tarczy antyrakietowej, ale nie ma nic przeciwko udziałowi polskich wojsk w Afganistanie, gdyż to nasz sojusznik został zaatakowany. Nie widzi sensu inwazji na Irak, ale nie będzie machał szabelka w obronie tego kraju. Bo dla interesu narodowego ważniejszą sprawą jest sojusz z mocarstwem niż choćby nawet słuszna walka o nic nie znaczącego uczestnika polityki światowej.Współczesny ruch narodowy musi wreszcie, po raz pierwszy w historii ruchu narodowego, stworzyć realny program ekonomiczny dla Polski. Organizacja która nie posiada programu gospodarczego nie ma żadnych szans na zwycięstwo wyborcze. Dlatego współczesny narodowiec może być zwolennikiem np. takich rozwiązań jak podatek liniowy byle nie godziły one w podstawy bytu ekonomiczno gospodarczego Narodu i jego członkom. Współczesny nacjonalista powinien mocno akcentować swoją niechęć wobec komunizmu i komunistów.

Nawet jeżeli po przemianach przemalowali się n endeków - współczesny narodowiec zawsze będzie żądał lustracji i odsunięcia aparatczyków komunistycznych od życia publicznego. Jest wiele innych założeń współczesnego nacjonalizmu, które będziemy sukcesywnie przedstawiać. Zapraszamy do współpracy każdego kto chce się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat współczesnego nacjonalizmu. Pora zerwać z talmudyzacją ruchu narodowego czyli jego totalną konserwacją. My, Polacy, żyjemy tu i teraz więc musimy dbać o teraźniejszość i przyszłość naszego Narodu. Jeżeli się nie przebudzimy teraz, to pewnie nie przebudzimy się nigdy.


Krzysztof Kocur

Źródła nie znaleziono