Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Europejski Trybunał Praw Człowieka
Państwa nie muszą zgadzać się na ”małżeństwa homoseksualne”
Państwa europejskie nie są zobligowane do zgadzania się na małżeństwa homoseksualne - orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka. Trybunał odrzucił skargę dwóch pederastów przeciwko państwu austriackiemu.
– Europejska Konwencja Praw Człowieka nie zobowiązuje żadnego państwa do objęcia par homoseksualnych prawem do zawarcia małżeństwa – podkreślono w uzasadnieniu orzeczenia Trybunału.
Odmawiając w 2002 r. homoseksualistom zgody na zawarcie związku małżeńskiego, austriaccy urzędnicy argumentowali, że małżeństwo jest możliwe tylko między kobietą i mężczyzną. Pederaści, którzy nie zaakceptowali odmowy, zaskarżyli Austrię, twierdząc, że władze dopuściły się naruszenia prawa do małżeństwa, prawa zakazującego dyskryminacji oraz prawa nakazującego poszanowanie życia prywatnego i rodzinnego.

Od tego roku w Austrii możliwa jest rejestracja homoseksualnych związków partnerskich. W wielu kwestiach prawa takich związków zrównano z prawami małżeństw, ale jest też istotna różnica - parom homoseksualnym nie wolno adoptować dzieci – informuje serwis internetowy dziennika „Rzeczpospolita”.

Źródło: rp.pl
Za: http://www.piotrskarga.pl/ps,5423,2,0,1,I,informacje.html
Znalezione na: http://nk.pl/#profile/25565051/gallery/album/3/199
Źródła nie znaleziono