Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Informujemy, że plakat przygotowany przez Fundację Pro- Prawo do Życia przedstawiający Marszałka Bronisława Komorowskiego i abortowane dziecko, który wożony był dziś (tj. 16 czerwca ) po Rzeszowie przez stowarzyszenie Contra In Vitro, został aresztowany przez policję bez podania zarzutów.
Z relacji świadka wynika, że około godziny 16.00 w centrum miasta, na Al. Cieplińskiego za lawetą z billboardem pojawił się radiowóz, który po kilku minutach zatrzymał samochód wiozący lawetę.Kierowca, a zarazem szef stowarzyszenia Contra in Vitro p. Jacek Kotula został zapytany na czyje polecenie wozi billboard, po czym otrzymał nakaz udania się pod komendę miejską policji, gdzie około pół godziny samochód z lawetą stał w asyście dwóch radiowozów. W końcu kilku policjantów odczepiło lawetę i przepchnęło ją na wewnętrzny, otoczony murem parking komendy. Ok. godz.19 Jacek Kotula opuścił budynek komendy.

Policja nie przedstawiła żadnych zarzutów – wręczono jedynie pokwitowanie zatrzymania lawety i wydruków. Na wszelkie pytania funkcjonariusze odpowiadali jedynie, iż wykonują polecenia przełożonych i prokuratury w Rzeszowie.

Fundacja Pro- Prawo do Życia

Za: http://w3.stopaborcji.pl/index.php/2010/06/billboard-aresztowany/

Nadesłał: "K