Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Naukowcy po raz kolejny udowadniają, że nie ma "bezpiecznej aborcji".

Od lat feministki i różni lewicowi aktywiści próbują przekonywać, że to nielegalność aborcji jest przyczyną wysokiego odsetka zgonów wśród kobiet, które decydują się na zabicie swojego poczętego dziecka. Chcą "bezpiecznej i legalnej aborcji". Taka nie istnieje, dowodzą badania naukowe.

Niebezpieczeństwa aborcji dowodzą naukowcy z finlandzkiego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ( National Research and Development Center for Welfare and Heath). Opublikowane przez nich wyniki badań naukowych nad śmiertelnością występującą wśród kobiet ciężarnych wykazały, że jedną z głównych przyczyn zgonów wśród matek jest właśnie aborcja.

Naukowcy badali przyczyny śmierci kobiet, które zmarły w ciągu roku od zakończenia ich ostatniej ciąży, na przestrzeni lat 1987-1994. Analizując wyniki stwierdzili, że ryzyko zgonu wśród kobiet, które dokonały aborcji wzrasta o 76 proc. w stosunku do kobiet nie będących w ciąży.

Na 281 kobiet, które zmarły w ciągu roku od zakończenia ostatniej ciąży, 27 zmarło przy narodzinach, 48 wskutek poronienia lub ciąży pozamacicznej. Aż 101 kobiet zmarło wskutek aborcji.

Do głównych przyczyn zgonów powstałych wskutek aborcji należą krwotoki, zakażenia, zatorowość tętnicy płucnej i powikłania anestezjologiczne.

Za: http://www.fronda.pl/news/czytaj/zadna_aborcja_nie_jest_bezpieczna_twierdza_naukowcy
Źródła nie znaleziono