Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W felietonie dla Radia Maryja i Telewizji Trwam europoseł prof. Mirosław Piotrowski w ostrych słowach podsumowuje dokonania Prawa i Sprawiedliwości.

– Kto rządzi Polską? Z formalnego puntu widzenia odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Polską rządzi premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Wiemy także, że najważniejsze decyzje dla naszego kraju podejmowane są przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie mieści się siedziba rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Podobno o wszystkim decyduje jej prezes Jarosław Kaczyński. Podobno.

Czy jednak aby na pewno? – pyta europoseł. Prof. Piotrowski wskazuje, że niestety coraz częściej usłyszeć możemy że ważne decyzje dotyczące Polski wcale nie zapadają w kraju, a poza jego granicami.

Niezwłocznie są one też nad Wisłą implementowane – zauważa polityk. Mirosław Piotrowski podkreśla, iż niewiele osób zdaje sobie sprawę z prawdziwych przyczyn odwołania premier Beaty Szydło i personalnej rekonstrukcji rządu.
Może więc czas ujawnić niektóre fakty? – zastanawia się.

Ruch Prawdziwa Europa Mirosław Piotrowski to jeden z polityków związanych ściśle ze środowiskiem toruńskim i Radiem Maryja. Ostatnio było o nim głośno za sprawą rejestracji nowej partii politycznej

Ruch Prawdziwa Europa.

Jak wspomina w felietonie Piotrowski kilka dni temu doszło do spotkania między nim, a Robertem Winnickim z Ruchu Narodowego.

Czym jest nowy nowa partia RPE? Tak pisał o niej sam inicjator: “nowa formacja za cel stawia sobie działanie na rzecz chrześcijańskiej Europy, przypominanie o chrześcijańskich korzeniach Starego Kontynentu”

 

Cały felieton poniżej.

https://youtu.be/XV4yLGQFRZc

sześć minut!!https://medianarodowe.com/frontalny-atak-na-pis-w-radio-maryja-piotrowski/

Za: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24427&Itemid=100