Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
No i po pierwszej turze. Wszystko zgodnie z planem. Bronisław Komorowski pierwszy, Jarosław Kaczyński drugi, Grzegorz Napieralski trzeci. Jedyna niespodzianka, to ta, że najprawdopodobniej Waldemar Pawlak przegrał z Januszem Korwin- Mikke. Słaby wynik lidera PSL biorąc pod uwagę zaplecze środowiska ludowców na wsiach i małych miasteczkach musi budzić zdziwienie i zastanawiać. Cieniutki wynik Pawlaka to rachunek wystawiony przez elektorat PSL za koalicję z PO. To jest negatywny sygnał od żelaznego elektoratu ludowców, że czas kończyć rządowy flirt z Platformą Obywatelską, bo żyrowanie przez PSL PijaRowego nieróbstwa i rozwałki państwa przez Tuska i spółkę może źle się skończyć dla koniczynek.
Napieralski wyglądał tak jakby mu odroczono wyrok śmierci, bo faktycznie walczył on o swoje polityczne życie na lewej stronie. Wynik wbrew komentarzom ekspertów wcale nie jest dobry biorąc pod uwagę fatalną politykę rządu PO- PSL i niemoc programowo- polityczną PiS. Doświadczony polityk o orientacji lewicowej powinien skwapliwie to wykorzystać, tym bardziej, że SLD ma duży wpływ na media publiczne. Tymczasem ten wynik, owszem ratuje życie Napieralskiemu, ale biorąc pod uwagę silną opozycję wobec niego w łonie lewicy nie wróży jakiegoś wielkiego powrotu SLD do wielkiej gry. Wygląda na to, że SLD nadal będzie funkcjonował jako potencjalna przystawka.

Kaczyński z Komorowskim dopiero zaczynają grę. Już rozpoczęły się ich umizgi do polityków SLD i PSL. Dla Komorowskiego ponad 13 proc. poparcia dla Napieralskiego, to wbrew pozorom zła wiadomość, bo to oznacza, że część wyborców przestała się bać straszenia recydywą IV RP- przed którą jedynym obrońcą miał być według założeń strategów PO Komorowski. Zaczął się proces odpływu elektoratu PO.

Tak czy owak wyniki pierwszej tury oprócz słabego wyniku Pawlaka i łomotu jaki Kaczyński spuścił Komorowskiemu w USA, a szczególnie w Chicago gdzie z kandydata PO została mokra plama niczym nie zaskoczyły. Po prostu nuda…

Amator
Za: http://amator.blog.onet.pl/