Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Tak bardzo niepopularne rządy często upadają bez jednego strzału. One po prostu padają gdyż są zgniłe od środka i niezdolne do dalszego funkcjonowania.
– Christopher Bollyn

Christopher Bollyn: Pogardzane państwo Izrael nie przetrwa długo (końcowy fragment wywiadu)
Wywiad przeprowadził Kourosh Ziabari 22.6.2010, tłumaczyła Ola Gordon

KZ:  Co myślisz o niedawnej masakrze działaczy pokojowych na pokładzie Flotylli Wolności, którzy płynęli w kierunku Strefy Gazy by przełamać blokadę atakowanej enklawy? Dlaczego amerykańscy i europejscy przywódcy milczeli wobec wściekłego ataku IDF na działaczy pokojowych? Czy reakcja międzynarodowa byłaby taka sama gdyby ten atak przeprowadził Iran?

CB:  Oczywiście że nie. Gdyby Iran dokonał takiej masakry na morzu, natychmiast byłby ciężko ukarany  przez ONZ i społeczność międzynarodową. Ponadto, gdyby jakiekolwiek inne państwo poza Izraelem nałożyło blokadę na 1,5 miliona cywilów powodując nędzę i cierpienie, byłoby potępione przez każdy naród na świecie.

W celu zrozumienia słabej reakcji ze strony administracji Obamy wobec blokady i masakry dokonanej na dziewięciu tureckich działaczach pokojowych, winniśmy przypomnieć, że Rahm Emanuel, szef Białego Domu Obamy, był w Izraelu tydzień przed atakiem i spotkał się z Benjaminem Netanjahu tylko cztery dni przed izraelskim atakiem na flotyllę. Powinno być jasne, że Emanuel, obywatel izraelski i syn terrorysty Irgunu, rzadzi administracją Obamy. Jeśli chodzi o reakcję europejską, mamy słabą scentralizowaną Unię Europejską, która zniechęca do pojedynczych działań podejmowanych przez państwa członkowskie. Ponadto, europejscy ministrowie spraw zagranicznych bardzo dobrze pamiętają co stało się z Anną Lindh ze Szwecji, która wzywała do europejskiego bojkotu Izraela. Zamordowano ją w Sztokholmie przy dziennym świetle.

KZ:  W jednym z ostatnich artykułów opisałeś bankructwo trzech islandzkich banków oraz powiązałeś to z grabieżą dokonaną przez rząd Izraela na islandzkiej gospodarce. Czy mógłbyś powiedzieć więcej na ten temat?

CB:  Bankructwo trzech największych islandzkich banków na jesieni 2008 spowodowane było operacją kierowaną przez obce osoby związane z Mossadem oraz przez najbardziej skrajnych prawicowych polityków z partii Likud, łącznie z Benjaminem Netanjahu i Ehudem Olmertem. Pierwsza Dama Islandii, tak się składa, również jest Izraelką. Ogólnie operacja ta uzyskała kontrolę nad sprywatyzowanymi i zderegulowanymi bankami i nadmuchała je równocześnie wysysając z nich pieniądze w postaci miliardów dolarów pożyczek bez zabezpieczenia.

Sprywatyzowane banki po prostu obładowano długami i zepchnięto z urwiska. Islandzkie banki pożyczały ogromne kwoty sprytnym żydowskim potentatom finansowym na lewo i prawo – bez żadnego zabezpieczenia w realnej wartości. Na przykład największy islandzki bank który upadł, Kaupthing, pożyczył ponad 2.5 mld USD firmie Tchenguiz, zarządzanej przez Victora Tchenguiza w Izraelu. Robert Tchenguiz, który otrzymał miliardy z Kaupthing, był także jednym z największych akcjonariuszy tego banku.

Grabież islandzkich banków jest bardzo podobna do oszustwa Bernarda Madoffa, do upadłości banków oraz ogromnego ich wykupu, co miało miejsce w tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych. Madoff był przewodniczącym szkoły biznesu Sy Syms w Yeshiva University. Jego partner, nieżyjący już Sy Syms, był również wieloletnim dyrektorem sprywatyzowanego Israel Discount Bank w Nowym Jorku, który ma oddział w Szwajcarii działający w ramach szwajcarskiego prawa o tajemnicy bankowej. Kaupthing miał również bank w Luksemburgu, ten z kolei miał szwajcarską filię w Genewie. Kiedy upadł Kaupthing, ich filia luksemburska wraz ze szwajcarskim oddziałem zostały przejęte przez Dawida Rowlanda, offshore (raj podatkowy) finansistę, ściśle współpracującego z izraelskim wywiadem. Kiedy islandzkie banki upadły pod górą długów, wezwano krajowy rząd i międzynarodowych pożyczkodawców w celu absorpcji strat, podczas gdy złodzieje bankowi uciekli z pieniędzmi ukrytymi na tajnych kontach bankowych w Szwajcarii.

KZ:  USA często atakuje Iran z powodu naruszania praw człowieka i twierdzi, że rząd irański ma charakter niedemokratyczny. Gdybyśmy przyjęli te oskarżenia za prawdę oczywistą, spotkalibyśmy się z identyczną sytuacją w krajach takich jak Arabia Saudyjska i Egipt, w których przestrzeganie praw człowieka są bardziej niezadowalające i godne potępienia niż w Iranie; ale USA utrzymuje z nimi bliskie relacje i nigdy nie wyraża jednego słowa protestu wobec ich tłumienia wolności obywatelskich i pogwałcenia praw człowieka. Jak możliwe jest uzasadnienie tych podwójnych standardów?

CB:  Jest to typowy podwójny standard widoczny w polityce zagranicznej USA. Akceptowane jest każde zachowanie rządu chętnego do brania udziału w grze z wielkim kapitałem, wielką ropą i Izraelem. Z drugiej strony każdy rząd odmawiający tego udziału będzie poddany ostracyzmowi i karze. Dobrym tego przykładem jest rząd Hamasu w Palestynie. Hamas wygrał demokratyczne wybory uczciwą drogą, ale ponieważ odmawia zgody na izraelskie żądania i warunki, podlega ostracyzmowi. Jednocześnie Mahmoud Abbas traktowany jest przez USA jako prezydent Palestyny, chociaż nie został wybrany i po prostu przedłuża swoją kadencję jak tyran.

Tak samo traktowany jest Iran. Jest izolowany ponieważ działa w interesie narodowym i nie zgadza się z anglo-amerykańską i syjonistyczną hegemonią na Bliskim Wschodzie. To dlatego USA używa swoich wpływów by nałożyć sankcje na Iran za jego program rozwoju nuklearnego, legalnego i monitorowanego, podczas gdy zupełnie ignoruje arsenał nuklearny Izraela. Powinniśmy pamiętać, że BP, firma która spaskudziła Zatokę Meksykańską, pierwotnie pod nazwą Anglo-American Oil Company, posiada prawa do wydobywania ropy na całym obszarze Iranu. Tankowiec należący do BP był pierwszym okrętem załadowanym iracką ropą po dowodzonej przez Amerykę inwazji i okupacji Iraku. Są to ludzie którzy podżegają do wojny w celu dokonania grabieży majątku suwerennych państw.

KZ:  Co myślisz o przyszłości izraelskiego rządu? Pozostaje w izolacji w oczach państw na całym świecie ale jest wspierany przez rządy USA i Europy. Czy skończy się sponsoring Izraela ze strony Ameryki i jej sojuszników z Unii Europejskiej? Czy związek Waszyngtonu z Tel Awiwem ostatecznie zakończy się sprzeczką i wrogością?

CB:  Izrael jest sztucznym państwem chronionym i wspieranym przez Stany Zjednoczone. Wsparcie to ma miejsce dzięki wpływowi syjonistów i korupcji amerykańskiego systemu politycznego. Gdyby to się zmieniło i gdyby Izrael stracił wsparcie amerykańskiego rządu, nie mógłby przetrwać. Obecny rząd izraelski składa się z najbardziej skrajnych jednostek izraelskiego społeczeństwa, które staje się coraz bardziej ortodoksyjne i rosyjskie. Umiarkowani syjoniści zostali odepchnięci przez najbardziej agresywnych i pozbawionych skrupułów ekstremistów. Tych którzy mogliby wprowadzić pokój zabito i zastąpiono terrorystami którzy znają jedynie wojnę.

Naród amerykański ma dosyć tych kosztownych i katastrofalnych wojen na Bliskim Wschodzie. Wzrasta liczba ludzi świadomych tego, że byliśmy wrobieni w te wojny. Rosnąca przepaść między tymi, którzy wiedzą że byli okłamywani i rządem, który ukrywa prawdę o 11 września, jest po prostu nie do podtrzymania. Stany Zjednoczone siedzą na politycznym uskoku, który w każdej chwili może zejść w dół. Kiedy prawda o 11 września wyjdzie na jaw, nastąpi polityczne trzęsienie ziemi, które przepędzi zbrodniarzy od władzy. To z tego powodu odkrycie super termitu w pyle z WTC jest tak ważne, ponieważ zaznaczyło koniec rządowej wersji wyjaśnienia wydarzenia jako zadowalające.

Kiedy oszustwa i kłamstwa o 11 września zostaną ujawnione i pokazani będą syjonistyczni i izraelscy winowajcy, Izrael nie będzie miał nawet jednego przyjaciela na całym świecie. Rasistowski i bojowniczy rząd Izraela będzie musiał zejść ze sceny historii, podobnie jak komunistyczne dyktatury Związku Radzieckiego i apartheid w Afryce Południowej. Tak bardzo niepopularne rządy często upadają bez jednego strzału. One po prostu padają gdyż są zgniłe od środka i niezdolne do dalszego funkcjonowania.

 

Za: http://piotrbein.wordpress.com/