Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wielka Brytania naciska na Polskę w sprawie realizacji roszczeń żydowskich. I wcale się z tym nie kryje. W środę (29.07.2020) odbyło się posiedzenie Izby Lordów, podczas którego oświadczono, że rząd brytyjski potwierdza swoje poparcie dla restytucji mienia z czasów Holokaustu w Polsce i innych krajach.

O sprawie informuje „Jerusalem Post”.

Prowadzimy regularne rozmowy z rządem polskim na temat zwrotu mienia zajętego podczas okupacji hitlerowskiej. Brytyjski wysłannik ds. Holokaustu, mój szlachetny przyjaciel Lord Pickles, współpracuje ze Stanami Zjednoczonymi i innymi stronami, aby wezwać Polskę do uchwalenia przepisów zapewniających restytucję lub rekompensatę za własność prywatną – powiedział Lord Ahmad z Wimbledonu, Minister Stanu ds. Wspólnoty Narodów i ONZ w Biurze Spraw Zagranicznych.

Lord Ahmad zamierza poruszyć kwestię żydowskich roszczeń podczas spotkania z polskim ministrem spraw zagranicznych. Marie van der Zyl, przewodnicząca Rady Deputowanych Żydów Brytyjskich, zapewniła, że Wielka Brytania od dawna odgrywa wiodącą rolę we współpracy z międzynarodowymi partnerami, zachęcając do pełnego wdrożenia Deklaracji Terezińskiej.Mój komentarz [Wprawo] : Jeśli ktoś nadal sądzi, że nic się nie dzieje i o żadnych roszczeniach żydowskich do mienia bezdziedzicznego nie ma mowy, to powinien w końcu przejrzeć na oczy. „Pełne wdrożenie Deklaracji Terezińskiej” oznacza realizację roszczeń żydowskich w całej rozciągłości, z mieniem bezdziedzicznym włącznie. Właśnie dowiadujemy się, że Wielka Brytania oczekuje od Polski, aby zapłaciła Żydom.

Nie bez znaczenia jest to, że oświadczenie brytyjskie pojawia się w momencie publikacji raportu Departamentu Stanu do ustawy 447. W raporcie napisano, że „Polska jest jedynym krajem członkowskim Unii Europejskiej, w którym pozostały poważne kwestie związane z mieniem z czasów Holokaustu i który nie uchwalił kompleksowej krajowej ustawy reprywatyzacyjnej”.

ZOBACZ: Departament Stanu opublikował raport do ustawy 447: „W interesie Polski jest rozwiązanie tej kwestii raz na zawsze”

Wyjaśniam, że określenie „kompleksowa ustawa” oznacza nie tylko reprywatyzację rozumianą jako zwrot majątku spadkobiercom, ale obejmuje również mienie bezdziedziczne. Wynika to z postanowień Deklaracji Terezińskiej, na bazie której powstała ustawa 447. O tym, że USA traktuje kwestię mienia bezdziedzicznego jako element „kompleksowej ustawy” świadczy oświadczenie ambasady USA w Serbii z 2016 roku po przyjęciu przez ten kraj ustawy dotyczącej mienia bezdziedzicznego. Ambasada USA nazwała ją wtedy „ostatnim elementem kompleksowego prawodawstwa dotyczącego mienia odebranego ofiarom Holokaustu”. Oświadczenie ambasady TUTAJ.

Gdyby Sejm przyjął ustawę Stop447, miałby podstawy do odmowy prowadzenie rozmów o mieniu bezdziedzicznym. Ale ponieważ ustawa trafiła do sejmowej zamrażarki, rozmowy trwają, a naciski nie ustają. Żydzi nie odpuszczą.

Źródło informacji: Jerusalem Post

https://wprawo.pl/wielka-brytania-naciska-na-polske-ws-roszczen-zydowskich-szokujace-oswiadczenie-w-izbie-lordow/

Za: http://dakowski.pl