Pamięć Walka i Męczeństwo
Rewolucja francuska – ludobójstwo, o którym świat nie chce pamiętać. „14 lipca też powinny płonąć świece pamięci”
- Szczegóły
- Kategoria: Pamięć Walka i Męczeństwo
- Odsłony: 9102
Schwytanym żołnierzom królewskim żywcem wycinano serca, wnętrzności rozwieszano na ulicznych szyldach. Uciętymi głowami „grano w piłkę”.
Na wieść o straceniu króla Ludwika XVI przeciwko rewolucji wystąpiła ludność Wandei, w zachodniej Francji. Powstańcy stanęli też w obronie niszczonemu przez rewolucję katolicyzmowi.
Rewolucjoniści, którzy powstali przecież przeciwko królewsko-kościelnemu „reżimowi”, nie wahali się jednak zabijać całych wiejskich rodzin, włącznie z kobietami i dziećmi. Zginęło około 100 tysięcy ludzi, co jak na ówczesne warunki demograficzne Francji było liczbą olbrzymią.
Niektórzy znawcy dziejów masakrę w Wandei uważają za pierwsze w nowożytnej historii ludobójstwo:
http://www.genocidetext.net/gaci_origins.pdf
Francuska propaganda porewolucyjna stanęła jednak na wysokości zadania. I dziś już nikt, może poza historykami, nie wie, że rewolucja, która zaczęła się od zburzenia Bastylii – strasznych lochów królewskich, z których wzburzony tłum 14 lipca 1789 r. uwolnił siedmiu (sic!) więźniów, pochłonęła co prawda mniej ofiar niż rewolucja bolszewicka w Rosji (Francja była mniej ludna), ale była równie okrutna i szalona. W miarę dokładnej liczby ofiar zrywu rewolucyjnego nad Sekwaną, Loarą i Rodanem nie poznamy jednak nigdy, gdyż w 1913 r. francuscy antymonarchiści spalili archiwa rewolucyjne.
To trzeba oddać. Francuscy propagandziści wykazali się większym sprytem niż sowieccy. Tym ostatnim bowiem – mimo usilnych wieloletnich starań - nie udało się na szczęście przekonać świata - że ich rewolucja to święto radości i nadziei dla ludzkości. Świat dziś wie, że to rocznica jednego z największych ludobójstw w historii.
14 lipca też powinny płonąć świece pamięci, a nie sztuczne ognie radości…
autor: Sławomir Sieradzki
Dziennikarz. Publikował m. in. w „Życiu” i „Wprost”. Okładka ilustrująca jeden z jego artykułów była prezentowana w „Deutsches Historisches Museum” w Berlinie. Współzarządzał z Wojciechem Sumlińskim regionalnym „Tygodnikiem Podlaskim”.
Za: http://wpolityce.pl/polityka/136227-rewolucja-francuska-ludobojstwo-o-ktorym-swiat-nie-chce-pamietac-14-lipca-tez-powinny-plonac-swiece-pamieci
RadioMaryja.pl
23 luty 2025
Katolicki Głos w Twoim domu- Brońmy nasze dzieci przed deprawacją w szkołach!
- Kontrola UOKiK wykryła zbyt duże stężenie alkoholu w zimowych płynach do spryskiwaczy
- Ks. prof. P. Bortkiewicz TChr dla „Naszego Dziennika” o atakach rządu na Muzeum „Pamięć i Tożsamość”: Trudno uzmysłowić sobie determinację, z jaką obecna władza Rzeczypospolitej dąży do zniszczenia tego, co jest ściśle polskie
- Repatriacja może przyśpieszyć
- Od 2018 roku nocną prohibicję wprowadziło 176 gmin w Polsce
- Dr A. Dąbrowski: Decyzja o budowie w Częstochowie Centrum Leczenia Niepłodności, które opiera się na in vitro, jest prawnym bublem
- Śląskie: rzymski miecz sprzed dwóch tysięcy lat odkryty na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
- Włochy: bezdomny nie wiedział, że jest milionerem
- Informacje Dnia, godz. 02.00
- Ewangelia na niedzielę: cel stawiany przez Jezusa sięga nieskończoności
- Informacje Dnia: Skrót informacji z kraju i ze świata
- Polski punkt widzenia: prof. Zbigniew Krysiak (22.02.2025)