Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zamieszczam na prośbę Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus". Polecam tez ich stronę.

http://www.3plus.pl/

Organizacje prorodzinne przeciw ustawie antyprzemocowej

Doprowadzenie do uchylenia uderzającej w polskie rodziny tzw. ustawy antyprzemocowej zapowiadają na łamach najnowszego „Przewodnika Katolickiego” Ludwik Skurzak z Komitetu Contra In Vitro i Jacek Sapa z Fundacji Narodowego Dnia Życia. Zaczęli już zbierać wymagane do tego 100 tys. podpisów.

„Uchwalona nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie to wyjątkowo złe prawo i przejaw porażającej niedbałości legislacyjnej” – stwierdza w rozmowie z „Przewodnikiem” Ludwik Skurzak z Komitetu Contra In Vitro. Proponuje on również, aby tę ustawę uchylić w całości. „Po pierwsze dlatego, że wymagają tego procedury, które nie pozwalają na uchylenie jedynie właśnie przyjętej nowelizacji. Po drugie, uważamy, że cała ta ustawa od początku była zła” – przekonuje Skurzak.

Twórcy przyjaznego rodzinom projektu ustawy muszą teraz zebrać 100 tys. podpisów wymaganych do tego, aby ich projekt został wniesiony pod obrady Sejmu. Nie zamierzają jednak na tym poprzestać. „Jeżeli posłowie odrzuciliby naszą inicjatywę obywatelską w pierwszym czytaniu, to zamierzamy, po zebraniu pół miliona podpisów, skonfrontować ich z narodem, żądając referendum” – zapewniają Skurzak i Sapa, zachęcając wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, aby włączyli się w akcję zbierania podpisów. Wszystkie potrzebne do tego formularze oraz projekt ustawy można znaleźć na stronach internetowych: www.ndz.org.pl oraz www.lepszeprawo.pl.

bt

Za: Blog - Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski