Państwo
Bruksela rujnuje nasze szpitale
- Szczegóły
- Kategoria: Państwo
- Odsłony: 3882
Krzysztof Bąk - rzecznik resortu zdrowia mówi, że ministerstwo chce utrzymania niższej stawki VAT na wyroby medyczne. Podkreśla, że podwyższenie podatku będzie miało wpływ na sektor ochrony zdrowia i działalność podmiotów leczniczych. Przypomniał, że na wniosek ministra zdrowia od 2004 roku na wyroby medyczne obowiązuje niższa stawka podatku.
Dyrektor Marek Balicki uważa, że jeśli VAT wzrośnie, to rząd powinien zwrócić pieniądze służbie zdrowia poprzez płacenie, na przykład, wyższych składek za leczenie bezrobotnych. Zaznacza, że kwoty za leczenie tych osób są zaniżone w stosunku do tego, jakie faktycznie są wydawane. Według niego, dzięki urealnieniu tych kwot do Funduszu mogłoby wpłynąć więcej środków niż szpitale stracą na podatku VAT.
Szpital Wolski otrzymał w tym roku z Narodowego Funduszu Zdrowia o 5 procent mniej pieniędzy niż w ubiegłym. Polskie szpitale mają już mają 11 miliardów długu.
Napisał(a) interia.pl/a
Za: http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5969&Itemid=138438434
RadioMaryja.pl
27 lipiec 2025
Katolicki Głos w Twoim domu- Hiszpania: Barcelona zamknie dwa terminale dla statków wycieczkowych, aby ograniczyć liczbę turystów
- Badania: dzieci przed 13. rokiem życia nie powinny używać smartfonów
- Gwiazda Betelgeza ma towarzyszkę – potwierdzają to najnowsze zdjęcia
- Prof. P. Grochmalski: Rosjanie są mistrzami wojny kognitywnej, wojny która ma spowodować wprowadzanie w błąd przeciwnika
- KRD: mieszkańcy małych miejscowości są zadłużeni na 2 mld zł
- Nową terapię dla pacjentów chorobą zwyrodnieniową stawów opracowali naukowcy z UJ
- Informacje Dnia, godz. 02.00
- Ewangelia na niedzielę
- Informacje Dnia: Skrót informacji z kraju i ze świata
- TOPR apeluje: Nie wychodźcie w góry – fatalne prognozy pogody
- Polski Punkt Widzenia: Tomasz Chróstny (26.07.2025)
- Informacje Dnia 26.07.2025 [21.20]