Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Piotr Jenerał Nerc - Mam dwa pytania:
1. Jeśli będzie 99 głosów nieważnych i 1 ważny na kandydata X, to czy kandydat X wygra? Podejrzewam, że w tym systemie nie ma progu minimum. Nie jestem pewien, dlatego pytam. Jeśli nie ma, to czy "unieważnienie" jest tu traktowane JEDYNIE jako pokazanie pewnego rodzaju sprzeciwu?
2. Czy selfie z kartą wybroczą (umieszczone publicznie w dniu wyborów), nie będzie łamaniem tej idiotycznej ciszy wyborczej? I jakie sankcje mogą grozić uczestnikom (warto mieć tego świadomość).

ZRÓBMY TO w II turze (??)

 http://youtu.be/HKggOIevYEs

 MP3

Zachęcam do like'owania, share'owania, udostęniania i subskrybowania tego nagrania. Pomóżcie mi w walce z medialnym matrixem - bo tylko razem możemy coś osiągnąć! Dzięki!

Manipulacja, hipokryzja i obłuda są w mediach wszechobecne. Czas zacząć się przed tym bronić... Wyłącz tv - włącz myślenie.

WSPARCIE dla PodziemnaTV - http://podziemnatv.pl/
PodziemnaTV odc. 88

 Nagrania z mojego kanału, dzięki uprzejmości jednego z widzów, można pobrać w wersji audio (mp3) lub wideo (3gp) na urządzenia mobilne na stronie: http://podziemnatv.pl/pliki/

 Konrad Daniel

Nadesłała: Anna


Arkadiusz Kościółek - Czy istnieje tu jakieś kryterium procentowe? Przecież chyba nawet z 1% głosów ważnych mogą wyłonić zwycięzcę. Mam rację czy się mylę?

Czekamy na odpowiedzi na te pytania !


 Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy – ustawa regulująca prawo wyborcze w Polsce. Zawiera przepisy dotyczące przeprowadzania wyborów parlamentarnych, wyborów prezydenckich, wyborów samorządowych i wyborów do Parlamentu Europejskiego, przepisy o warunkach ich ważności i przepisy karne za przestępstwa popełnione przeciwko wyborom. Ustawa weszła w życie w dniu 1 sierpnia 2011 roku. Wcześniejsze ustawy dotyczące wyborów zostały uchylone zgodnie z art. 10 ustawy o przepisach wprowadzających ustawę – Kodeks wyborczy.

Z inicjatywą połączenia aktów prawnych, tj. ustawa ordynacja wyborcza do Sejmu RP i do Senatu RP, ustawa o wyborze Prezydenta RP, ustawa ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, ustawa o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza, prezydenta miasta, ustawa ordynacja wyborcza do Parlamentu Europejskiego, w jeden akt o nazwie Kodeks wyborczy wystąpił Instytut Spraw Publicznych. Fundacja ta postulowała wprowadzenie zmian do prawa wyborczego takich jak:

    głosowanie korespondencyjne Polaków przebywających za granicą,
    wprowadzenie dwudniowego głosowania,
    ujednolicenie godzin otwarcia lokali wyborczych,
    głosowanie przez pełnomocnika wyborców niepełnosprawnych i powyżej 75. roku życia,
    umieszczanie obwieszczeń wyborczych w internecie,
    wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Senatu RP,
    wprowadzenie przejrzystych procedur finansowania kampanii wyborczych[3].

 Zobacz więcej: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110210112

 Ustawę znowelizowano kilkukrotnie. Ostatnia zmiana weszła w życie w 2014 roku.

Nowelizacja:  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140001072

W powyższych dokumentach nie znalazłem wzmianki co do minimum frekfencji wyborczej (jeśli się mylę proszę o informację), w takim przypadku powyższa akcja bojkotu II tury wyborów niczego naprawdę nie załatwi...

 - zjw

 


 

 Najniższą frekfencję wyborczą po 1989 r. miały Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. - TYLKO 23,83%
+++
CZY TO COKOLWIEK ZMIENIŁO?
To samo okaże się po proponowanym bojkocie i wrzucaniu głosów nieważnych!
Więc jakie jest wyjście?
GŁOSOWAĆ - ALE CZAS ORGANIZOWAĆ POLSKIE PAŃSTWO PODZIEMNE (jako jedyny kraj w Europie mamy dowody że to działa), Skarb Narodowy, Szkolnictwo, itp.
Trzeba przygotować całą Polską strukturę władzy, dokonać podziemnych wyborów i przejąć władzę w momencie dla narodu najodpowiedniejszym!

- zjw