Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Co to w skrócie oznacza? Oznacza to, że obywatel polski, który nie jest rolnikiem nie może nabyć polskiej ziemi rolnej, za to może zrobić to Związek Gmin Żydowskich. To czego nie udało się wprowadzić platformie, w końcu przeprowadził PiS.

PILNE: PiS chce umożliwić Żydom wykup polskiej ziemi!


Za czasów Platformy Obywatelskiej jedną z odkrytych afer była chęć prywatyzacji lasów państwowych i łatanie dziury budżetowej z pozyskanych środków. Dzisiaj rządząca partia idzie o krok dalej i chce uprzywilejować pewne grupy interesu względem prawowitych obywateli Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Wszystko to za sprawą nowego projektu ustawy o „wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa”. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy po szperaniu przy projektach ustaw jest niesamowita objętość każdej z nich i mnóstwo odnośników do innych ustaw, które praktycznie uniemożliwiają czytelność. Sam projekt ustawy w tym temacie to 104 strony – oczywiście nie licząc poprawek.

Abstrahując jednak od biurokracji, perfidia Prawa i Sprawiedliwości jest na tyle duża, że kontrowersyjnego podpunktu nie ma w pierwszej wersji ustawy a zaistniał dopiero w poprawkach wprowadzonych 30 marca. Do rzeczy jednak. Artykuł 7 tej ustawy w oryginalnej wersji głosił:

 

 

Jednak w poprawce z 30 marca do ustępu trzeciego został dopisany podpunkt d) o następującej treści:

Podpunkt ten wygląda z goła niewinnie.Kościół Katolicki może nabywać polską ziemię, ale przy okazji mogą to robić inne kościoły i związki wyznaniowe. Co mówią przepisy o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych?

Żeby dopełnić obrazu zniszczeń jakich dokonuje owa ustawa należy zobaczyć kto należy do owych „związków wyznaniowych”:

 

Co to w skrócie oznacza? Oznacza to, że obywatel polski, który nie jest rolnikiem nie może nabyć polskiej ziemi rolnej, za to może zrobić to Związek Gmin Żydowskich. To czego nie udało się wprowadzić platformie, w końcu przeprowadził PiS. Gminy Żydowskie mogą wykupywać polską ziemię po zaniżonych cenach, praktycznie bez konkurencji.

Milo

http://narodowcy.net/polska/pilne-pis-wyprzedaje-polska-ziemie-w-rece-zydowskie

 

Za: https://wirtualnapolonia.com

RadioMaryja.pl

14 lipiec 2024

Katolicki Głos w Twoim domu