Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

posłuchaj teraz

- W wypadku Jedwabnego mamy do czynienia z taką idiotyczną żydowską hucpą ze strony żydowskiej, a ze strony polskiej taką jakąś inercją - na falach Radia WNET z Jedwabnego o skandalicznych kłamstwach w związku z mordem Żydów w Jedwabnem opowiadała dr Ewa Kurek

 - To jest wydarzenie historyczne. Jako historyk widzę tu zupełny brak badań historycznych. Mówią o tym dziennikarze, rabini, politycy, a nie dopuszczani są do głosu historycy. Normalnie należało przeprowadzić i badania historyczne i socjologiczne oraz przeprowadzić ekshumację. Mówimy o tym, a nie wiemy kto tam leży. Gross mówi, że 1600 Żydów z Jedwabnego zostało zamordowanych, a w całym Jedwabnym prawdopodobnie żyło wtedy 1500 osób i my Polacy milczymy. To jest dowód na zablokowanie i strach historyków. Historycy IPN-u, który jest powołany po to, by pokazywać prawdę został zablokowany - nie przeprowadzał badań, bo politycy bali się czegoś - przekonywała dr Ewa Kurek.

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której dr Ewa Kurek m.in. w odpowiedzi naczelnemu rabinowi Polski, Michaelowi Schudrichowi, wyjaśnia, że ekshumacja nawet według żydowskiego prawa powinna się odbyć.

 

LMK

Za: http://www.radiownet.pl