Warto przeczytać
"Polscy biskupi grzeszą, bo służą Niemcom"
- Szczegóły
- Kategoria: Warto przeczytać
- Odsłony: 3502
Przewodniczący Komitetu Obrony Wiary i Tradycji Narodowych "Pro Polonia" - tej samej organizacji, która modliła się za grzeszny naród, który w święto religijne słuchał na żywo piosenek "diabolicznej" Madonny - znów rozdziera szaty. Marian Brudzyński napisał w specjalnym oświadczeniu, że kościół "dołącza do kampanii niektórych sił, relatywizowania odpowiedzialności za zbrodnie wojenne i wymazania ze świadomości narodów świata obiektywnej o niej prawdy".
>>>Przeczytaj całe oświadczenie Brudzyńskiego, w którym krytykuje Episkopat
http://www.propolonia.pl/article.php?art=349
Brudzyński nie może znieść faktu, że we wspólnym liście polskich i niemieckich biskupów poruszono kwestię wypędzeń Niemców po II wojnie światowej oraz sprawę przygotowania wspólnego polsko-niemieckiego podręcznika historii.
"Wydaje się, iż Kościół coraz mniej utożsamiania się z własnym narodem. Jeżeli dziś, biskupi Polscy podpisują takie oświadczenia, to jutro możemy się tylko domyślać czego nasze dzieci będą uczone na lekcjach historii ze wspólnych podręczników" - napisał Brudzyński.
Nie wiadomo, czy Brudzyński przeczytał całe oświadczenie, ale - gwoli ścisłości - warto przypomnieć, że już na wstępie listu zaznaczono w nim, kto jest odpowiedzialny za wybuch II wojny światowej, holokaust i inne zbrodnie. Wprost wskazano winę Niemców.
Brudzyńskiego to jednak nie przekonuje. Przypomniał fragment listu: "(…)Ustrój panujący w Polsce budował urzędową przyjaźń z NRD, a podsycał nienawiść wobec Republiki Federalnej Niemiec". Komentarz Brudzyńskiego jest bardzo mocny: "To jak kolejny donos jednego z biskupów-sygnatariuszy, który wcześniej przyznał się do współpracy z bezpieką".
Szef "Pro Polonii" nazwał też biskupów politycznymi awanturnikami. Zasugerował, że są nastawieni antyrosyjsko. "Takie stanowisko Kościoła, to co najmniej grzech ignorancji wobec własnej Ojczyzny!" - podkreślił Brudzyński.
MP
Za: http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article436680/Polscy_biskupi_grzesza_bo_sluza_Niemcom.html
RadioMaryja.pl
28 czerwiec 2026
Katolicki Głos w Twoim domu- Pos. J. Cieszyński o planach tajwańskiego Foxconnu dot. budowy w Polsce fabryki półprzewodników: Bardzo dobrze, że w dobie zmian geopolitycznych – mówię tutaj o decyzji Intela, który wycofał się z fabryką z Polski – wciąż znajdują się inwestorzy, którzy chcą inwestować
- Raport klimatyczny: Europa ociepla się dwa razy szybciej niż reszta świata
- PKP Intercity i Polregio zwiększą ilość połączeń kolejowych na okres wakacyjny
- Kraków: naukowcy z UJ opracowali nową metodę wytwarzania nanografenu na materiałach niemetalicznych
- Prof. A. Łabno w TV Trwam: Konstytucja musi łączyć ludzi
- Polistyren z drukarki 3D bez gorącego filamentu
- Teleskop Webba zbadał Galaktykę Cygaro
- Ewangelia na XIII niedzielę zwykłą
- Święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy w parafii Najświętszego Odkupiciela w Madrycie
- Informacje Dnia, godz. 02.00
- Polski Punkt Widzenia: dr Artur Górecki (27.06.2026)
- Wenezuela: oficjalny bilans ofiar śmiertelnych trzęsień ziemi wzrósł do 1430





