Wiadomości
Państwa rozwijające się przeciwne zapisowi o ”orientacji seksualnej” w traktacie z UE
- Szczegóły
- Kategoria: Wiadomości
- Odsłony: 2415
Traktat o współpracy gospodarczej pomiędzy krajami rozwijającymi się z grupy AKP (Afryka, Karaiby i region Pacyfiku) a UE pozwala stronom na rewizję porozumienia co pięć lat. Na początku ub. roku, w trakcie negocjacji w sprawie zmiany traktatu, przedstawiciele UE próbowali wprowadzić do niego zakaz dyskryminacji ze względu na „orientację seksualną”. Państwa rozwijające się zdecydowanie odrzuciły tę propozycję. Skandaliczny zapis nie znalazł się w ostatecznej wersji porozumienia.
W październiku Sekretarz Generalny Zgromadzenia Parlamentarnego AKP przekazał przedstawicielom Parlamentu Europejskiego list, w którym napisano: „Pilnie wzywamy kraje Unii Europejskiej, aby powstrzymały się od wszelkich prób narzucenia swoich wartości, które nie są powszechnie podzielane w ramach partnerstwa AKP-UE, zwłaszcza, jeśli chodzi o odniesienie do niedyskryminacji ze względu na „orientacje seksualną”. Napisano także, że „partnerstwo może być urzeczywistniane tylko z poszanowaniem różnic społecznych i kulturowych obu stron porozumienia”.
W grudniu 2010 r. członkowie Parlamentu Europejskiego odpowiedzieli na list AKP, w którym podkreślili swoje poparcie dla niedyskryminacji ze względu na „orientację seksualną.” Jednocześnie naciskali, by zasada ta była respektowana także przez drugą stronę traktatu. Również w tym samym miesiącu Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której przypomniano państwom afrykańskim, że UE zapewnia im największą pomoc i pozostaje ich najważniejszym partnerem handlowym.
Portal C-fam.org zauważa, że UE poniosła kolejną klęskę. Nie powiodła się strategia państw europejskich zakładająca, by do 2007 r. wprowadzić we wszelkich traktach międzynarodowych zapis o niedyskryminacji ze względu na „orientację seksualną.
za: www.piotrskarga.pl
Za: Blog - Ryszard Golis
RadioMaryja.pl
23 listopad 2024
Katolicki Głos w Twoim domu- P. Uściński: To, że rząd w słowach mówi o tym, że chce realizować CPK, a w działaniach jest to odwlekane, budzi obawy obywateli
- Izrael: premier Węgier zaprosił do Budapesztu Benjamina Netanjahu
- Warszawa: Zmarł policjant postrzelony podczas interwencji
- Opolskie: mniej Ukraińców w bazach ZUS, ale rośnie liczba Kolumbijczyków
- Po atakach na rosyjskie obwody W. Putin ostrzegł, że wojna z Ukrainą nabrała elementów charakteru globalnego
- Informacje Dnia 23.11.2024 [16.00]
- Debata sejmowa na temat tzw. ustawy łańcuchowej
- Do końca listopada można złożyć wniosek o tzw. wyprawkę szkolną
- W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie dot. obywatelskiego projektu „Tak dla CPK”
- Synoptyk IMGW: W sobotę czeka nas zimowa aura z opadami śniegu do 10 centymetrów
- Czy doszło do sabotażu na Morzu Bałtyckim? Przerwano kable na dnie Bałtyku
- Koalicja rządząca skutecznie prowadzi politykę redukcji więźniów