Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Centroprawicowy premier Hiszpanii Mariano Rajoy, podpisał wczoraj ustawę, która chroni… małpy człekokształtne od poczęcia. Tym samym orangutany i szympansy mogą liczyć na więcej praw niż nienarodzone dzieci.
Po zwycięstwie w ostatnich wyborach centroprawicowej Partii Ludowej (Partido Popular), środowiska katolickie i obrońcy życia, liczyli na cofnięcie praw uchwalonych przez poprzedni, lewicowy rząd. Obecna ustawa aborcyjna dopuszcza bowiem aborcję do 14 tygodnia ciąży, a także na podobny zabieg, gdy dziecko może narodzić się z wadami genetycznymi, takimi jak zespół Downa.
Jak na razie centroprawicowy rząd, zaproponował jedynie… ochronę życia małp od ich poczęcia. Prawo podpisane przez premiera Rajoya, zabrania dokonywania aborcji na orangutanach, szympansach czy gorylach, a także zabrania prowadzenia eksperymentów na płodach małp. Tym samym zwierzęta mogą liczyć na większą ochronę od ludzi…

Przedstawiciele ruchów obrony życia, dalej walczą o uchylenie lewicowego prawa. Zebrano już ponad 400 tysięcy podpisów pod petycją, domagającą się cofnięcia prawa aborcyjnego. Minister sprawiedliwości Alberto Ruiz-Gallardon zapowiedział, że przed końcem marca przedstawi projekt zniesienia ustawy aborcyjnej.
Źródło: LifeSiteNews.com

Za:http://narodowcy.net/hiszpanskie-prawo-chroni-zycie-malp-ludzi-juz-nie/2013/02/26/