Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Autorytet w kwestii kresowej ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski skomentował wspólną deklarację prezydentów Polski i Ukrainy podpisaną dziś w Kijowie.

Polsko-ukraińska deklaracja na najwyższym szczeplu określa "strategiczne" partnerstwo Polski i Ukraina jako "bezalternatywne".

Ksiądz Isakowicz-Zaleski skomnetowal ją na swojej stronie na portalu Facebook. "Ze smutkiem muszę stwierdzić, że zamiast prawdy o ludobójstwie dokonanym na Polakach w latach 1939 - 1947 oraz urzędowej gloryfikacji zbrodniarzy z UPA i SS Galizien znalazłem niej wyłącznie puste frazesy, godne nowo-mowy z epoki PRL" - pisze o deklaracji kapłan.

Lepiej ocenia wystąpienie Andrzeja Dudy na kijowskiej Akademii Dyplomatycznej gdzie "użył wprawdzie słowo ludobójstwo, ale nie wyjaśnił, kto i na kim jego dokonał. A była to idealna okazja do tego" - ocenia ksiądz Isakowicz-Zaleski. Generalna ocena wizyty prezydenta na Ukrainie i w ogóle jego osoby jest jednak negatywna - "Zawiodłem się po raz kolejny na panu prezydencie Andrzeju Dudzie, który pomiędzy I a II drugą turą ubiegłorocznych wyborów prezydenckich zapewniał o swoim przywiązaniu do prawdy historycznej o Kresach Wschodnich oraz szacunku dla rodzin ofiar. Jak widać, słowa nie dotrzymał" - kończy swój komentarz kapłan.

 Czytaj także: Ks. Isakowicz – Zaleski dla Kresów.pl o plusach i minusach uchwały wołyńskiej

facebook.com/kresy.pl

Za:http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ksiadz-isakowicz-zaleski-krytycznie-o-deklaracji-prezydentow-polski-i-ukrainy

Nadesłała: GosiaZobacz także:

„Sojusz” polsko-ukraiński w oczach innych to komedia