Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
"Polska nie odzyska wolności bez swoich świętych Rycerzy, którzy czerpali swoją moc i siłę od Chrystusa. Albo fałszywe autorytety okrągłego stołu, albo niezłomni bohaterowie – polscy wojownicy, którzy porównywani do śpiących rycerzy, obudzą się w każdym z nas."


Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego zaprasza, jak co roku, na łódzki Marsz Pamięci Rotmistrza Pileckiego, który odbędzie się w czwartek, 25 maja 2017 roku. Wydarzenie ma upamiętnić rtm. Pileckiego, jednego z największych polskich bohaterów II wojny światowej, ochotnika do Auschwitz, zamordowanego w 1948 roku z wyroku stalinowskiego sądu.
 
Marsz rozpocznie się Mszą świętą w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności o godz. 18:00. Po Mszy (ok. 18:45) nastąpi przemarsz pod Pomnik ofiar Komunizmu na al. Anstadta, gdzie odbędzie się złożenie kwiatów i przemówienia.
 
Patronat nad Marszem objęli: Ksiądz Biskup Marek Marczak, administrator Archidiecezji Łódzkiej, Wicemarszałek Senatu RP prof. Michał Seweryński oraz Posłowie na Sejm RP: Alicja Kaczorowska, Tomasz Rzymkowski i Robert Telus.
 
 
Z poważaniem,
 
Kamil Klimczak
Prezes Klubu im. Romana Dmowskiego