Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jak prywatne korporacje czerpią zyski ze śmierci, torturowania i niedoli na całym świecie i jak zupełnie bezkarni pozostają za swoje działania.

Ostatnio opublikowaliśmy materiał filmowy w którym prezydent Rosji Vladimir Putin stwierdził, że Stany Zjednoczone bezpośrednio opłacały i zbroiły najemników (płatnych zabójców) do walki przeciwko prezydentowi Assadowi w Syrii. Postawił alarmujące oskarżenie, że wielu z tych „żołnierzy”, którzy są lojalni wobec nikogo i motywowani tylko przez pieniądze, przyłącza się w znacznych liczbach do Państwa Islamskiego razem z uzbrojeniem danym im przez Pentagon.

 

Podczas gdy wielu czytelników uznało to za przekonujące zważając na wszystkie agresywne inwazje prowadzone przez Stany Zjednoczone na bogate w ropę naftową kraje, które widzieliśmy w ciągu ostatnich 14 lat, otrzymaliśmy email od jednego amerykańskiego patrioty, który był wściekły na to, że Treu Activist w ogóle poświęca Putinowi uwagę. Ten krótki materiał kampanii filmowej War on Want może oczyści trochę zakłopotanie wywołane tym, dlaczego wierzymy, że oskarżenie rosyjskiego prezydenta zasługują na publikację. W końcu, iskrząca debata jest ważniejsza od ślepego nacjonalizmu, który wydaje się być decydującym czynnikiem dla globalnego zamieszania, w którym się znajdujemy.

Nawet głównonurtowe media otwarcie donosiły o trenowaniu przez USA „rebeliantów” w Jordanii, równie dobrze o tym, jak Pentagon „stracił” uzbrojenie wysłane do bojowników w Yemenie. Wszystko to jest wiedza powszechna, i dlatego Putin twierdzi, że nie jest wiarygodna. Czy nam się to podoba czy nie, twierdzenie, że współczesna wojna stała się przynoszącym zyski korporacjom biznesem nie jest już w żaden sposób spiskiem, to jest fakt. Rola we własnym stylu Stanów Zjednoczonych jako złego policjanta świata (żeby nie wspomnieć o tym, że Stany są siedliskiem globalnej korporacjokracji) oznacza, że prywatyzacja wojny stała się naturalnym krokiem Białego Domu (i oczywiście jego sojuszników; Brytania jest kolejnym winowajcą).

Prywatne Spółki Militarne i Bezpieczeństwa (Private Military and Security Companies, znane jako PMSC) są zobowiązane umowami ze skorumpowanymi liderami i robią niezłą kasę na zyskach z wojny i braku bezpieczeństwa na całym świecie. Te spółki są zamieszane w gwałcenie praw człowieka, stawianie zysków przed ludźmi i rozniecanie płomieni wojny. Kto walczy z kim jest w znacznej mierze nieistotne; tym co się liczy jest to, że broń jest sprzedawana i robione są pieniądze.

a

Jest całkiem możliwe, że nawet jeśli USA i Brytania nie zamierzały pomagać we wzrastaniu Państwa Islamskiego, prywatne firmy, które robią swoją brudną robotę na Środkowym Wschodzie, mogą dać cholernie dużo odpowiedzi odnośnie zatrudniania najemników. Problemem jest to, że nigdy nie będziemy wiedzieć tego na pewno, ponieważ korporacje te są bez odpowiedzialności, nieuregulowane i bardzo tajemnicze. W przeciwieństwie do rządów, które ostatecznie są odpowiedzialne za bestialstwa i przestępstwa wojenne, które popełniają – prywatne firmy nie mogą być legalnie sądzone za swoje czyny.

Aby dowiedzieć się więcej o tej wielkiej sądowej pomyłce, obejrzyj video albo odwiedź stronę War On Want tutaj.

Sophie McAdam

 

Tłum. Work Buy Consume Die

Za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oto-dlaczego-prywatyzacja-wojen-musi-byc-zatrzymana-juz-teraz-2015-10

Za:http://www.wicipolskie.org/?p=13936