Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Aborcja , gwałt , logika

Smutne ale prawdziwe- w Polsce zdarzają się gwałty . Najczęściej ich sprawcami są mężczyźni , a ofiarami kobiety . Zgwałcone kobiety mają potem urazy psychiczne i fizyczne , a czasem nawet problem w postaci ciąży . Jednak prawo w takich sytuacjach pozwala ciążę usnąć . Oczywiście nie wszystkie środowiska takie rozwiązanie akceptują . Spór o legalność aborcji spowodowanej gwałtem był w szczególności   nasilony pod koniec rządów PIS-u.  Każda ze stron ma swoje racje , jednak mi jest zasadniczo bliżej do radykalnych obrońców życia .

Wrócimy jednak do kwestii samego gwałtu . Czy można im zapobiegać ? Sposobem jest samoobrona. Kobieta może napastnika , bić , kopać , gryźć , dusić , ale niech będzie przy tym ostrożna, bo jeśli się zagalopuje i zabije oprawcę to, sąd ją skaże za tak zwane przekroczenie obrony koniecznej . Wówczas z ofiary stanie się sprawcą .

Od razu rzuca  się w oczy pewna niespójność prawa . Gwałt prawnie usprawiedliwia zabicie dziecka,  ale nie usprawiedliwia zabicia gwałciciela . Nie rozumiem czym gwałciciel jest lepszy . To on przecież spowodował cały problem , dziecko jest nie winne . Z resztą zabicie zboczeńca powstrzyma gwałt , lecz zabicie dziecka nie (wszak jest już po fakcie) .

Jest kilka logicznych możliwości rozwiązanie problemu :

a)      Wolno zabić gwałciciela, a dziecka nie . Rozwiązanie nie idealne , lecz chyba najlepsze .

b)      Wolno zabić i bandziora i dziecko  . Takie rozwiązanie też jest dla mnie do przyjęcia , chociaż jak już pisałem wolę  pierwsze .

c)       Nie wolno zabić nikogo . Złe rozwiązanie (po co chronić szumowinę ) ,ale przynajmniej logiczne.

My jednak w Polsce zamiast tego mamy jakąś prawna schizofrenię, która twierdzi że wolno zabić tylko dziecko . Czy lewacy zawsze muszą być tacy nielogiczni ?

Marek Adam Grabowski

Za: http://prawicauw.wordpress.com/

Nadesłał: "Jacek"