Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niemieckie służby i policja wskazują coraz więcej potencjalnych islamskich terrorystów.

Obecnie, ich liczba oceniana jest na 2200 osób i w stosunku do danych z ubiegłego roku zwiększyła się o 500 islamistów. Jak mówi prezes Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji Hans-Georg Maassen, ludzie ci są poddani wnikliwej obserwacji ze strony organów państwa.
– Najnowsze liczby uświadamiają aktualny potencjał zagrożenia – powiedział Maassen.
Zdaniem ekspertów coraz większa liczba islamistów może być związana z postępami w rozpoznaniu islamistycznych środowisk przez służby specjalne.
Połowa niebezpiecznych islamistów to tak zwani salafici – wyznawcy radykalnego islamu [tzw. sunnizm saudyjski – ad]. Spośród nich 12 proc. stanowią kobiety, a 8 proc. to nawróceni na wiarę proroka Mahometa konwertyci. Aż 90 proc. salafitów będących na celowniku niemieckich służb jest z pochodzenia cudzoziemcami.


Do osób o kategorii ” o potencjale islamistyczno-terrorystycznym” zaliczane są tzw. niebezpieczne osoby – (Gefährder). Uważa się ich za potencjalnych sprawców zamachów terrorystycznych. Kolejną podkategorią są „osoby o specjalnym znaczeniu” wśród których wyróżnia się liderów i bliskich islamistów.
Wiele z osób uznawanych za niebezpiecznie znajduje się obecnie na terytoriach Iraku i Syrii. Władze Niemiec obawiają się, że mogą oni powrócić nad Ren już jako doświadczeni i wyszkoleni przez tzw. Państwo Islamskie żołnierze.

 

Za: onet.pl

Za: http://dzienniknarodowy.pl/niemcy-coraz-wiecej-roznych-islamistow-liczba-rosnie-zastraszajacym-tempie/

Za: http://www.wicipolskie.org/?p=35911