Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Amerykańska ustawa o wolności wyboru (FOCA-Freedom of Choice Act) ma zostać podpisana jeśli Kongres ją przegłosuje 21/22 stycznia 2009. FOCA jest następnym chorym rozdziałem w książce przerwania ciąży.
Jeśli tak się stanie, to wtedy wszystkie ograniczenia na przerywanie ciąży zostaną usunięte:

1) Wszystkie szpitale, wliczając w to katolickie szpitale będą zmuszone wykonać przerwanie ciąży na życzenie konsumenta. Biskupi będą musieli zamknąć wszystkie katolickie szpitale, a jest to ok. 30 % ze wszystkich szpitali w Stanach Zjednoczonych.
2) Aborcja w czasie porodu będzie legalna i bez żadnych ograniczeń.
3) Podatnicy będą płacili za aborcję.
4) Informowanie rodziców o aborcji u ich córki nie będzie wymagane.
5) Liczba aborcji popełnianych w USA wzrośnie o minimum 100,000 rocznie.

Jakie zmiany przyniesie uchwalenie FOCA? (Rozwinięcie - tekst ks. Tomasz Jaklewicz )

1) FOCA wymusi finansowanie aborcji z podatków. Promotorzy FOCA posługują się zręcznym zwrotem, że rząd nie może dyskryminować aborcji w narodowych programach zdrowotnych finansowanych z podatków.

2) FOCA zniesie wszelkie prawa, które nakazują dziś informowanie kobiet o naturze aborcji, o rozwoju płodowym dziecka i o alternatywnych rozwiązaniach w trudnych sytuacjach życiowych. Promotorka FOCA senator Barbara Boxer mówiła o skończeniu z obowiązkowymi „wykładami propagandy przeciwnej wyborowi kobiet”. Zniesiony zostanie też 24- lub 48-godzinny czas do namysłu przed wykonaniem aborcji. Wszelkie konsultacje, które mogłyby doprowadzić do zmiany decyzji o aborcji, zostaną zakazane, ponieważ łatwo je oskarżyć o to, że utrudniają realizację „fundamentalnego” prawa kobiety do aborcji. FOCA zakazując podejmowania jakiejkolwiek akcji dyskryminującej prawo do aborcji, de facto daje władzom mandat do zabronienia jakiejkolwiek działalności pro life w szpitalach, szkołach państwowych, a nawet publicznych wystąpieniach urzędników państwowych.

3) FOCA zniesie zakaz wykonywania aborcji w państwowych szpitalach. Zlikwiduje także przepisy, które chronią dziś kobiety przed niebezpiecznymi klinikami aborcyjnymi. Usunie przepis zabraniający wykonywania aborcji przez osoby niebędące lekarzami.

4) FOCA oznacza zezwolenie na aborcję przez częściowe urodzenie i inne formy aborcji dokonywane w zaawansowanej ciąży.

5) FOCA zniesie wszelkie ograniczenia klauzuli sumienia dotyczące lekarzy czy pracowników służby zdrowia. Obowiązujące prawo stanowi, że żaden lekarz, szpital czy pracownik szpitala nie może być zmuszany do praktyk sprzecznych z jego zasadami moralnymi, co oznacza prawo do odmowy wykony-wania aborcji. FOCA zniesie to uprawnienie. Może to w praktyce oznaczać, że katolickie szpitale zostaną zmuszone do wykonywania aborcji. Kardynał Francis George, przewodniczący Konferencji Episkopatu USA, zapowiedział, że gdyby doszło do takiej sytuacji, zostaną one zamknięte.

6) FOCA odmawia rodzicom prawa do wpływania na decyzję o aborcji podejmowaną przez ich nieletnią córkę. Dotychczasowe regulacje dawały taką możliwość. Zmiany w prawodawstwie, które proponuje FOCA, wywołują przerażenie. Kiedy Jan Paweł II mówił i pisał o kulturze śmierci, wielu uznało to za retoryczne emocjonalne wyrażenie na wyrost. FOCA jest dowodem na to, że nurt kultury śmierci rośnie w siłę. Nowy prezydent obejmie swój urząd 20 stycznia, dwa dni później w Waszyngtonie przejdzie Marsz Życia, odbywający się co roku w rocznicę wyroku w sprawie Roe. Czy uda im się powstrzymać uchwalenie jeszcze bardziej nieludzkiego prawa, które aktywnie wspiera nowy prezydent? Czy obudzą się wreszcie katolicy, którzy głosowali na Obamę? Styczeń przyszłego roku zapowiada się jako miesiąc najbardziej gorącej batalii o życie nienarodzonych od 36 lat.

A co najgorsze, FOCA odda władzom państwowym kontrolę nad ciążami kobiet. W przyszłości możliwa mogłaby być poprawka konstytucyjna, która zmusiłaby kobiety na mocy ustawy do zabicia dziecka w pewnych sytuacjach (gwałt, dzieci z zespołem Downa, itp.) i nawet może doprowadzić do sytuacji, w której rząd miałby kontrolę nad tym, ile dzieci kobiecie wolno mieć. Jako katolicy, jako chrześcijanie, musimy zatrzymywać ten przerażający akt zanim stanie się prawem. Plan jest taki: odmawiajmy nowennę (9 dni modlitwy) wraz z postem, zaczynając 11 stycznia.
Dla katolików - będzie to modlitwa różańcowa o zatrzymanie FOCA.
Dla nie-katolików jest zachętą, aby wznosić modlitwy z takimi samymi intencjami, również przez dziewięć kolejnych dni.
Nadzieja leży w maksymalnym wysiłku na skalę globalną. Mamy bardzo mało czasu więc wszyscy musimy działać szybko.
Zróbmy trzy rzeczy:

1) Roześlijmy ten apel.
2) Działajmy szybko.
3) Rozpocznijmy nowennę 11 stycznia i módlmy się dziewięć kolejnych dni.

Z Bogiem wszystkie rzeczy są możliwe i moc modlitwy jest niezaprzeczalna.
Jeśli jesteś przeciwny zabójstwu bezbronnych dzieci, to czas teraz coś z tym zrobić!
Na ten temat także w „Gościu Niedzielnym” na stronie:
www.goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&cr=0&kolej=0&art=1229351899&dzi=1207812935&katg=
Powtórzone za: http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2208252