Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Ukazało się już drugie, poszerzone, wydanie po polsku książki Żyda Normana Finkelsteina pt. „Przedsiębiorstwo Holokaust” (Wyd. Antyk). Bardzo na czasie. Książka opisuje, jak międzynarodowe organizacje żydowskie uzyskują pieniądze od rzekomych współwinnych Holokaustu. W szczególności opisuje jak ściągnięto z Szwajcarii 1,25 miliardów dolarów za mienie pożydowskie w ich bankach, za odmowę wpuszczania żydowskich uciekinierów, za ich pracę niewolniczą w Szwajcarii i za złoto pożydowskie odkupione od Niemców.

Jak wylicza autor, należało się najwyżej ok. 32 milionów za żydowskie depozyty w bankach. Tak samo „przedsiębiorstwo Holokaust” ściąga pieniądze z innych krajów, rzekomo na potrzeby stale rosnącej liczby „ocalonych z Holokaustu”. Niemcy zostały obciążone już dawno. Teraz przyszła kolej na Polskę. Zobaczyliśmy to z okazji konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Obecny na konferencji Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo wspomniał w swym przemówieniu o obowiązku Polski spłacenia Żydom za mienie bezspadkowe pozostawione w Polsce. Jest to odniesienie do ustawy nr S447, którą przyjął Kongres USA parę miesięcy temu, nawołującej kraje wschodnioeuropejskie do wypłacenia z tego tytułu odszkodowania organizacjom żydowskim (na promocję wiedzy o Holokauście).


Przy okazji Pompeo wspomniał o polskim bohaterze, Franku Blajchmanie, który walczył w getcie warszawskim, w 1951 wyemigrował do USA, tam był biznesmanem i właśnie zmarł. Otóż, jak przypomniała nasza prasa, Blajchman to żaden nasz bohater, w czasach stalinowskich był odpowiedzialny za więziennictwo w kieleckim gdzie przetrzymywano prawdziwych polskich patriotów. Wraz z apelem Pompeo o zwrot za mienie pożydowskie pojawiła się, wyraźnie skoordynowana, nawałnica ataków na Polskę za kolaborację z nazistami. Amerykańska dziennikarka Andrea Mitchell (żona Alana Greenspana, b. szefa głównego banku w USA, tzw. FED) donosząc z Polski wspomniała o powstaniu w żydowskim getcie „przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżymowi”. Premier Izraela Netenjachu wspomniał w Warszawie o Polakach wspomagających Niemców w zabijaniu Żydów. P.o. minister spraw zagranicznych Izraela, Israel Katz powiedział o antysemityzmie polskim wyssanym z mlekiem matki: „Nie zapomnimy i nie przebaczymy”.

Odezwali też się polscy Żydzi. Prof. Jan Hartman pisał o masowej skali, w jakiej Polacy kolaborowali z nazistami w erze Holokaustu. Podobnie Jakub Bierzyński (z partii „Wiosna” Biedronia) pisze o polskich kolaborantach. Prof. Jan Tomasz Gross powiedział na konferencji w Paryżu, że „Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy”. Na tej samej konferencji prof. Jacek Leociak z Centrum Badań nad Zagładą Żydów powiedział: „Polacy chcą wykopywać kości żydów i w to miejsce dawać kamienie”. W sumie dla Żydów Polska kojarzy się z Holokaustem, a Niemcy z Mercedesem.

W sposób oczywisty cała ta nawałnica ma na celu wesprzeć roszczenia „przedsiębiorstwa Holokaust” wobec Polski. Mówi się o 65 miliardach złotych należnych z tytułu mienia bezspadkowego, pozostawionego przez Żydów w Polsce. Może warto przypomnieć panu Pompeo, że wszelkie roszczenia z USA zostały już załatwione w 1960 r., na mocy porozumienia Polski i USA, o mieniu po byłych obywatelach USA.

Dokument ten opublikował na stronie internetowej MSZ jeszcze minister Radek Sikorski, gdy po raz pierwszy temat tych roszczeń pojawił się w mediach. Obywatele USA mają teraz swe żądania kierować do rządu USA. Podobne umowy zawarto z innymi krajami. Ponadto Polska wszystkim zgłaszającym się z roszczeniami majątkowymi dawno już je zwróciła lub zrekompensowała. Według polskiego prawa, gdy nikt się nie upomina o bezspadkowe mienie przez 30 lat, to staje się ono własnością skarbu państwa.

Takie samo lub podobne prawo jest w USA i w większości krajów świata. Ponadto Polska po roku 1956 (gdy ułatwione zostały kontakty z ludźmi na Zachodzie) przedłużyła ów okres 30 lat (do 1986). Ale to wszystko przeszłość. Nikomu nic się już nie należy. PiS nie potrafi tego twardo powiedzieć.

OPOKA W KRAJU 99(120) Kórnik kwiecień 2019
Wydawnictwo seryjne, ukazujące się w nieregularnych odstępach czasu
pod redakcją Macieja Giertycha
Adres: os. Białoboka 4, 62-035 Kórnik