Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Nabrzmiewa kontrowersja wokół małżonki Radka, Anne Applebaum, oskarżanej już nie tylko przez nas o manipulowanie zagranicznymi relacjami medialnymi o Polsce. Dla rozpracowania Applebaum polecamy stare mądre powiedzenie: "follow the money".

Jeszcze kilka lat temu byliśmy prawie sami pisząc krytycznie o dziwnym duecie Sikorski-Applebaum. Wystarczy powrócić do wpisów Goodbye ITI z lat 2011-2012. Dzisiaj sytuacja wygląda już zupełnie inaczej: telewizja publiczna łączy Applebaum z manipulacjami lewicowego "Washington Post", pytany o najazd niektórych zachodnich mediów na Polskę Jarosław Kaczyński mówi otwarcie o "Radosławie Sikorskim i jego wpływowej żonie" a dobrze poinformowany bloger John Bingham opisuje na Twitterze manipulacje medialne po szczycie NATO (cytat): "Akcja Applebaum".

 Cieszymy się, że Polska powoli wychodzi z lat otępienia i murzyńskości.

Aby rozpracować Applebaum, którą my nazywamy Matka Polka z CIA, należy zająć się kwestiami podstawowymi, według starego mądrego powiedzenia: "follow the money".

Applebaum zarabia straszne pieniądze, o których normalni dziennikarze mogą tylko pomarzyć. W 2013 roku zarobiła 800.000 $ a w 2014 roku 400.000 $. Jest milionerką w dolarach, mimo że nie napisała żadnego bestselleru (jej obcmokiwany Pulitzer za książkę o gułagach pachnie nam sterowaną polityką). Skąd Applebaum ma tyle kasy ? A wiemy o tym z sejmowych deklaracji majątkowych jej małżonka:

 

monsieurb.neon24.pl/post/123082,propaganda-sie-oplaca

 

A raczej wiedzieliśmy, ponieważ w swojej ostatniej deklaracji majątkowej za rok 2015 Radek Sikorski ukrył dochody swojej małżonki:

 

monsieurb.neon24.pl/post/131639,ukryl-dochody-zony

monsieurb.neon24.pl/post/131422,co-ukrywa-radek

 

Musi być jakieś wytłumaczenie, prawdopodobnie takie że Applebaum znów zakosiła skądś fortunę o której nie wypada za bardzo mówić.


Sugerujemy więc polskiemu rządowi: chcecie rozpracować Applebaum ? W takim razie "follow the money". My już swoje zrobiliśmy.

 

To: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

May 18 at 11:31 AM

 

Szanowna Pani Przewodnicząca,

 

Poseł poprzedniej kadencji Radosław Sikorski zataił dochody swojej żony za rok 2015 w swoim oświadczeniu majątkowym z 22 sierpnia 2015 roku. Poseł Sikorski podał w tym oświadczeniu dochody swojej żony za rok 2014, które już raz podawał w oświadczeniu majątkowym za rok 2014, złożonym 30 kwietnia 2015 roku.

 

Żona posła Sikorskiego rezydująca w Londynie zarobiła w ostatnich latach bardzo duże sumy pieniędzy (400 tys. dolarów US w 2014 roku i 800 tys. dolarów US w 2013 roku), odgrywając jak wiemy ważną rolę w sterowaniu działań posła Sikorskiego jako marszałka Sejmu RP i ministra spraw zagranicznych.

Uprzejmie proszę o zainteresowanie się tą sprawą.

Z poważaniem, Stanislas Balcerac

 

Follow the money

Czy można tyle zarobić na niezależnym niepokornym dziennikarstwie?