Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Centralne banki ogarnęły całą planetę. W takiej sytuacji, jedynym dużym krajem, który nie ma banku centralnego, jest Korea Północna. 

Tak, są małe państwa wyspiarskie, jak Mikronezja, które nie mają banku centralnego, ale gdy wszystko wyliczysz, to zauważysz, że 99,9% światowej populacji żyje w kraju, w którym jest bank centralny.

Więc jak to się stało? Czy cały świat stwierdził, że centralne banki to najlepszy system? Oczywiście, że nie. Wg mojej wiedzy nie było nawet jednego głosu od ludzi za tym, by taki bank założyć. Zamiast tego, centralne banki zostały nam narzucone. Powiedziano ludziom na całym świecie, że sprawy pieniężne są „zbyt ważnymi” sprawami, by zajmowali się tym politycy, a jedynym rozwiązaniem jest posiadanie grupy niewybranych przez nikogo bankierów, którzy kontrolują te sprawy za nas.

Co robi bank centralny? Cóż, będziesz zdziwiony, bo niewielu potrafi odpowiedzieć na to pytanie dokładnie.

Bank centralny to instytucja, która zarządza walutą państwa, podażą pieniądza i stopami procentowymi. Bank centralny posiada monopol na zwiększanie bazy monetarnej w państwie, również drukuje walutę krajową, która zazwyczaj służy jako środek płatniczy w państwie.

W Stanach mówi się, że mamy system wolnorynkowy. Ale w prawdziwym systemie wolnorynkowym to siły rynkowe ustalają stopy procentowe. Nie potrzebujemy kogoś, by „ustalać stopy procentowe” za nas.

Dlaczego dano nam prywatny kartel bankowy (FED), by miał autorytet do tworzenia i zarządzania podażą pieniądza? Konstytucja daje taką władzę Kongresowi.

To nie jest tak, że właściwie potrzebujemy FED. W rzeczywistości, największy okres rozwoju gospodarczego w USA trwał podczas, gdy nie było jeszcze banku centralnego.

Od czasu utworzenia FED, wartość naszej waluty spadła o 96%, a dług narodowy jest o 5000 razy większy.

Pomimo tych problemów, większość demokratów i republikanów ani nawet nie chce słyszeć o lekkim ograniczeniu mocy Rezerwy Federalnej. A całkowite pozbycie się FED jest już bluźnierstwem dla polityków.

Taka sama sprawa toczy się wszędzie. Centralne banki są „nietykalnymi” tego świata. Mimo, że każdy widzi, co te banki robią, nie było na świecie ani jednego udanego politycznego ruchu (o którym wiem), który by zamknął bank centralny.

Zamist tego widzimy ciągłą ekspansję banków centralnych. Na przykład, spójrz co się stało w niektórych krajach, które nie zostały uznane za „zintegrowane” w „globalnej społeczności”.

  • W 2001 r. Stany Zjednoczone zaatakowały Afganistan. W 2003 r. został założony Da Afghanistan Bank (kto wybrał nazwę?) prezydenckim dekretem. Oto strona internetowa centralnego banku Afganistanu. Teraz ten kraj ma nowoczesny, centralny bank, jak reszta nas.
  • W 2003 r. Stany Zjednoczone zaatakowały Irak. Na początku 2004 r. został założony bank centralny Iraku, by zarządzał walutą Iraku i w celu integracji z globalnym systemem finansowym.
  • W 2011 r. Stany Zjednoczone zbombardowały Libię. Zanim jeszcze obalono Muammara Kadafiego, USA pomogły libijskim rebeliantom założyć bank centralny i utworzyć narodowy koncern naftowy.

Centralne banki są zaprojektowane, by wciągnąć narody w spiralę długu, którego się nie da spłacić. Nie ma na to matematycznych możliwości. Dziś stosunek długu do PKB całej planety jest najwyższy od wszech czasów i wynosi 286%.

Ludzkość została zniewolona przez wieczystą maszynę długu, a większość osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że to się dzieje.

Na podstawie: http://theeconomiccollapseblog.com/archives/guess-how-many-nations-in-the-world-do-not-have-a-central-bank
Opr. Girion
https://uderzwfalsz.wordpress.com

Za:  https://marucha.wordpress.com/2015/06/10/ile-krajow-na-swiecie-nie-ma-banku-centralnego/#more-51445