Liga wystawia kandydatów do sejmików wojewódzkich w następujących regionach :
Kujawsko-Pomorskie:
Zarejestrowana jest 1 lista okręgowa - w Grudziądzu. Liderem jest rolnik z Brodnicy Zbigniew Sugalski. To jego kolejny start wyborczy z ramienia LPR.
Lubelskie:
Tu Liga zgłosiła listy w całym województwie. Kandydują m.in. członkini Zarządu Głównego LPR, lekarka i b. radna powiatu tomaszowskiego Maria Sendecka (okręg zamojski), która w zeszłym roku ubiegała się o mandat eurodeputowanej z listy Libertas (dostała 1,4 tys. głosów); lubelski działacz narodowy i przewodniczący rady ławników przy Sądzie Rejonowym w Lublinie Ryszard Milewski (Lublin); rolnik z Walentynowa Adam Robak (okręg puławsko-lubartowski); nauczyciel Medycznego Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej Sławomir Anklewicz (okręg bialski) i Joanna Banaś z Lublina (okręg chełmski).
Łódzkie:
LPR ma dwa okręgi: Łódź II i Skierniewice. W pierwszym liderem listy jest wieloletni zgierski działacz LPR Jacek Klimczak, w drugim - prezes Ligi w Skierniewicach Elżbieta Manzel, nauczycielka i b. wicedyrektor depratamentu w MEN.
Małopolskie:
Kandydaci LPR startują do sejmiku w 1 okręgu - z Tarnowa. Na czele znalazła się psycholog z Zakopanego Monika Plewa.
Mazowieckie:
LPR ma w tym regionie listy we wszystkich okręgach. W okręgu Warszawa I liderem jest konsultant techniczny z Warszawy Andrzej Kocur. W okręgu Warszawa II startuje Jan Rudziński - inżynier elektryk, kilkakrotnie już kandydujący w wyborach. W okręgu warszawsko-praskim liderem jest Andrzej Czuba, w Płocku - Maria Kuczyńska, technik odzieżowy z Ciechanowa, w Radomiu - weteran różnych wyborów Arnold Pyrgiel z zawodu politolog, w Siedlacach - przedsiębiorca i szef LPR na warszawskim Mokotowie Grzegorz Dębski, a pod Warszawą - obecny radny sejmiku mazowieckiego i wiceprzewodniczący rady politycznej LPR, a w przeszłości wiceszef Młodzieży Wszechpolskiej Cyprian Gutkowski.
Podkarpackie:
LPR ma jedną listę - w Tarnobrzegu. Jej liderem jest Marian Stępak.
Pomorskie:
Liga zgłosiła listy we wszystkich okręgach. Kandydują m.in. mechanik z Gdyni Adam Karczewski, były radny sejmiku pomorskiego, lekarz ze Starogardu Mirosław Ciechanowski, dr Stanisław Tujanka - b. pracownik Kwatery Głównej NATO i ekspert od radiolokacji, Wanda Szydłowska - architekt z Gdańska oraz Jan Koziatek - w latach 80. szef Solidarności w Stoczni Gdynia.
Śląskie:
Tu również LPR ma pełne listy. A są na nich byli posłowie partii: Stanisław Zadora z Rajczy oraz Antoni Sosnowski z Dąbrowy Górniczej, Rajmund Pollak - b. radny sejmiku i szef Solidarności FIAT Auto Poland, Stanisław Trzaska - ekonomista z Jaworzna, Marek Dzięcielewski - informatyk z Bytomia i Longin Dobrakowski - prezes LPR w Częstochowie.
Świętokrzyskie:
Listy we wszystkich okręgach. Liderami są: pełnomocnik LPR na Staszów, nauczyciel Edward Skowron, emeryt ze Skarżyska-Kamiennej Leon Jasiński, Jan Domarecki z Kielc oraz Rafał Siudy z Kobylnik.
Wielkopolskie:
LPR zgłosił kandydatów w całym regionie. Kandydują m.in. wiceprezes poznańskiej Ligi Ryszard Golis, wiceszef wielkopolskiej Młodzieży Wszechpolskiej, publicysta i bloger Łukasz Pacholski z Leszna, przedsiębiorca Adam Szulc z Kamionek i prezes LPR we Wrześni Stefan Witasik.
Zachodniopomorskie:
Liga ma listę w okręgu szczecińskim. Na jej czele jest członek rady politycznej LPR Marek Machaj, z zawodu technik budowlany.
LPR zgłosiła także w niektórych częściach Polski kandydatów na radnych do gmin i powiatów, a także 1 kandydatkę na wójta - Irenę Witkowską, kandydującą w gminie Telatyn w województwie lubelskim.
Za: http://lubczasopismo.salon24.pl/prowincjonalnie/post/247324,co-zostalo-z-lpr
Nadesłał: Ryszard Golis