Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Szanowny Panie pośle/posłanko!
Suweren prosi Was o interpelację.
Poniżej temat, bardzo niepokojący Suwerena:
Proszę zapoznać się z poniższymi artykułami – i odpowiedzieć mi, najlepiej już po swej interpelacji.
Prof. zw. dr hab. Mirosław Dakowski

Pani Premier - Suweren czeka na relacje z podróży do Izraela

Polska w arendę. Cz. I.

Polska Puppet State. Cz. II.


Spróbujmy - przekrzykując łopot flag - zapytać Panią Premier Szydło:

- co Państwo Szanowny Rząd ustalali z izraelskim partnerem? Suweren prosi o agendę wizyty

- jakie, czego szczegółowo dotyczące negocjacje były prowadzone przez ministra Waszczykowskiego? Jakie były oczekiwania stron? Czy uzyskano porozumienie? W jakim przedmiocie? W jakim zakresie? Prosimy o przedstawienie szczegółów.

- te same pytania i to samo oczekiwanie na szczegółowe odpowiedzi dotyczy pozostałych resortów i pozostałych ministrów MON, MSW, Polityki Społecznej. Jeżeli kogoś pominąłem, nie znaczy to, że nie oczekujemy szczegółów równeż od pozostałych.

Jakie akty prawne zostały podpisane, czy tylko parafowane, czy i jakie akty prawne pozostały w zawieszeniu z powodu utrzymujących się rozbieżności między stronami?

Czy i kiedy przewidziano dalsze rozmowy - w jakim przedmiocie, w jakim zakresie?

Czy Pani Premier nie uważa, że powinnością wobec Suwerena - o ile owego Suwerena traktuje się poważnie - winno być wystąpienie w parlamencie i z udziałem mediów z oficjalną informacją o szczegółach wizyty i jej przewidywanych skutkach dla Państwa


Już napisałem prywatnie, [...Pozdrawiam Mirek ]

Dotąd dostałem jedną odpowiedź: Masz niestety rację. ale wiesz, że nie dostaniemy odpowiedzi.

 

November 24, 2016 5:17 PM  Subject: suweren cie pyta

Czy tak reagować powinien nasz wybranek??

MD

Za: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19201&Itemid=100Pani Premier – Suweren czeka na relacje z podróży do Izraela

 

przekrzykując łopot flag – pytajmy

Rząd Rzeczypospolitej wrócił był już z podróży do Izraela. Podrózy, która o mały włos przebiegłaby niezauważona – chyba jednak za szczęśliwy traf trzeba uznać dziwną stłuczkę komunikacyjną:

Stłuczka tak czy owak ostrzegawcza – a cena HONORU. – Andrzej Tokarski – NEon24.pl

– dzięki temu do ogółu obywateli dotarła informacja, że rząd gdzieś był i coś ustalał.

W przekazach medialnych zapadła zgodna - od prawa do lewa - cisza na temat efektów wizyty w Izraelu

 

“Gdzieś” i “coś” – te słowa jak na razie dominują w informacjach dotyczących szczegółów wyżej wzmiankowanej wizyty. W dzisiejszych przekazach medialnych zapadła zgodna – od prawa do lewa – cisza na temat jej efektów – żaden niepokorny, niezłomny dziennikarz – jak to zwykle w prawach ważnych u nas bywa – nawet się nie zająknie. Żaden polityk opozycyjny – trudno uwierzyć, ale nawet żadna zajadła niczym głodny foxterrier, myszka-polityczka, gotowa drzeć pierze z PISu do gołej kości – nie docieka – ani jak zwykle nieprzytomnym jazgotem –  ani nawet cichutkim szeptem. Cisza jak makiem siał.

W utrzymaniu należytego desinteressement sprzyja dzisiejsza kolejna – związana z sprowadzeniem zwłok dwu Bohaterskich Żołnierzy II wojny światowej – okazja do łopotania sztandarami przy dźwiękach Hymnu Państwowego – aż chciałoby sie powiedzieć: do natarczywego, ogłuszającego łopotania sztandarami.

Więc, wcielając się na chwilę w rolę Suwerena, spróbujmy – przekrzykując łopot flag – zapytać Panią Premier Szydło:

– co Państwo Szanowny Rząd ustalali z izraelskim partnerem? Suweren prosi o agendę wizyty

– jakie, czego szczegółowo dotyczące negocjacje były prowadzone przez ministra Waszczykowskiego? Jakie były oczekiwania stron? Czy uzyskano porozumienie? W jakim przedmiocie? W jakim zakresie? Prosimy o przedstawienie szczegółów.

– te same pytania i to samo oczekiwanie na szczegółowe odpowiedzi dotyczy pozostałych resortów i pozostałych ministrów MON, MSW, Polityki Społecznej. Jeżeli kogoś pominąłem, nie znaczy to, że nie oczekujemy szczegółów równeż od pozostałych.

Jakie akty prawne zostały podpisane, czy tylko parafowane, czy i jakie akty prawne pozostały w zawieszeniu z powodu utrzymijących się rozbieżności między stronami?

Czy i kiedy przewidziano dalsze rozmowy – w jakim przedmiocie, w jakim zakresie?

Czy Pani Premier nie uważa, że powinnością wobec Suwerena – o ile owego Suwerena traktuje się poważnie – winno być wystąpienie w parlamencie i z udziałem mediów z oficjalną informacją o szczegółach wizyty i jej przewidywanych skutkach dla Państwa Polskiego i Jego obywateli?

Zachęcam wszystkich Rodaków do przejawiania znacząco większej dociekliwości w obserwowaniu poczynań rządzących. Sam głosowałem na PIS i namawiałem innych do głosowania na tę partię – ale to nie może i nie powinno zwalniać nikogo z uważnego nadzoru nad poczynaniami naszych wybrańców.

Pamiętajcie Państwo: Władza Deprawuje – im większa władza, tym większa pokusa, tym większy poziom potencjalnej deprawacji. Znacie Państwo powiedzenie o deszczu i rynnie?

No właśnie…  władza absolutna deprawuje – absolutnie.

Andrzej Tokarski

Za: att.neon24.pl (23.11.2016)

Za: http://www.bibula.com/?p=91647