"ND": PO rozważa zerwanie koalicji z PSL
Mimo dementi czołowych polityków Platformy Obywatelskiej w partii Donalda Tuska coraz częściej rozważany jest scenariusz porzucenia koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym - pisze "Nasz Dziennik".
Może do tego dojść jeszcze w tym roku, zwłaszcza jeśli Platforma osiągnie swój podstawowy cel, czyli wygra wybory prezydenckie. Wtedy możliwa byłaby koalicja z Sojuszem Lewicy Demokratycznej lub nawet rząd mniejszościowy.
Oczywiście ludowcy mogą pozostać w koalicji, ale będzie ich to sporo kosztowało - podkreśla gazeta. Jak pisze, o psującym się klimacie w koalicji świadczą dwa ostatnie wydarzenia. Janusz Palikot w wywiadzie dla portalu Onet.pl powiedział, że dla PO korzystniejsza byłaby koalicja z SLD, gdyż partia mogłaby "osiągnąć więcej".
Ale ważniejsze było to, że Palikot dopuszcza powołanie takiej koalicji w przyszłości. Wcześniej znamienne oświadczenie wydał poseł PSL Eugeniusz Kłopotek, który zapowiedział, że dla dobra koalicji i rządu powstrzyma się od komentowania bieżących wydarzeń politycznych. Nie kryje on, że "ostatnie poczynania PO i premiera Donalda Tuska godzą w spójność koalicji rządowej", czego dowodem jest przede wszystkim powołanie Rady Gospodarczej przy premierze, co odbyło się bez konsultacji z PSL. O zgrzytach w koalicji pisze "Nasz Dziennik".
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)
Kombatanci łotewskiego legionu Waffen SS i ich poplecznicy przeprowadzili pochód w Rydze
Około tysiąca kombatantów łotewskiego legionu Waffen SS oraz ich popleczników przeprowadziło dziś pochód w Rydze. 16 marca uważają oni za dzień pamięci legionistów. Alternatywną akcję zorganizowali miejscowi antyfaszyści, do których dołączył przebywający w stolicy Łotwy dyrektor Ośrodka Szymona Wiesenthala Efraim Zuroff. Oświadczył on, że dziwią go ludzie w centrum europejskiej stolicy, którzy składają hołd tym, którzy unicestwili tysiące Żydów w różnych krajach. W celu uniknięcia starć plac w śródmieściu w okolicach pomnika Wolności został odgrodzony barierkami, uczestników akcji dzielił łańcuch policjantów. Rosyjski senator Michaił Margiełow nazwał pochód esesmanów w Rydze w roku 65-lecia zwycięstwa nad faszyzmem wezwaniem rzuconym ludzkości.
za: Głosem Rosji
Niemcy chcą socjalizmu i powrotu muru
Co czwarty Niemiec przyznaje, że zdarza mu się tęsknić za murem berlińskim - wynika z sondażu ośrodka Emnid, opublikowanego przez Bild.
23 proc. mieszkańców wschodnich krajów związkowych Niemiec oraz 24 proc. respondentów z landów zachodnich uznało, że czasem byłoby pożądane, aby mur berliński nadal istniał. 15 proc. Niemców ze wschodu i 16 proc. z zachodu twierdzi nawet, że nie mogłoby się przytrafić nic lepszego niż powrót podziału Niemiec
Za: http://wiernipolsce.streemo.pl/Community/ForumTopic.aspx?ForumTopicId=9098