Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wojciech Sumliński w Londynie (Slough) 13/5/2018

Red. Wojciech Sumliński został bezprawnie aresztowany na podstawie podejrzenia o myślozbrodnię na lotnisku Luton w Londynie, w drodze do Southampton, Bristol i Slough, w celu promocji nowej książki „To Tylko Mafia” (WSR, 2018) której jest współautorem wraz z Jarosławem Sokołowskim Masą i Tomaszem Budzyńskim. W niedzielę 13 maja o godz. 16.00 zawitał we wspaniałym gmachu ‘The Curve’ (ang. łuk, krzywa) w Slough pod Londynem, na zaproszenie Polska Niepodległa.

Wojciech Sumliński zaczął prelekcję od szczegółów aresztu w Luton Airport – zabrano mu pasek od spodni, sznurowadła, skopiowano notes i adresówkę, porobiono odciski wszystkich palców, fotografie, wmawiano mu przynależność do skrajno-prawicowych organizacji, a książka została zabrana do tłumaczenia i szukania zabronionych treści. Podstawą były rzekome (wg. straży granicznej) telefony z Polski i dano mu do zrozumienia, że widnieje w systemie, jako ekstremista. Był trzymany przez 6 godzin. Wspomniał, że właśnie 13 maja 2008 został aresztowany przez ABW, czyli początek afery Marszałkowej, co rozpoczęło Jego przemarsz przez piekło. „Za wyjątkiem kajdanków, bardzo podobne klimaty” powiedział Wojciech Sumliński.

 

„Z daleka czasami widać lepiej” ocenił Wojciech Sumliński nawiązując do wydarzeń w Polsce widzianych z zagranicy. „Czy mówienie prawdy o Ustawie 447 to jest antysemityzm?” Nawiązując do wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza o Jedwabnem i o Ustawie 447, Wojciech Sumliński orzekł, że to kompromitacja. Podkreślił rolę dziennikarza, który posiada wiedzę niedostępną publicznie, jako obowiązek poinformowania społeczeństwa jak naprawdę jest.

Wojciech Sumliński wyjaśnił, dlaczego Jarosław Sokołowski „Masa”, były gangster i świadek koronny, jest współautorem książki „To tylko Mafia”. Masa pisał książki o gangsterach z Pruszkowa nazywając to mafią, lecz Pruszków to była grupa przestępcza na usługach prawdziwej mafii wywiadu wojskowego i polityków na najwyższym szczeblu. Po debacie w 2017, Masa zaofiarował cenne informacje, które zostały zweryfikowane z innych źródeł i otworzyły dalsze śledztwo. „W tej książce pokazujemy skąd się wzięła ta sytuacja, która spowodowała, że Polacy musieli wyjeżdżać z Polski” powiedział Wojciech Sumliński. Ujawnił, co się działo w hotelu Marriott, gdzie zawierano układy, które kształtowały cały rozwój III RP i kto w nich brał udział.

Nie ma wątpliwości, że niezłomna postawa red. Wojciecha Sumlińskiego i jego sensacyjna książka „To Tylko Mafia” wywoła burzę w społeczeństwie.

Link do wideo:  https://www.facebook.com/PolskaNiepodleglaLondyn/videos/1808568882779045/

Krzysztof Jastrzembski, Londyn