2. Postawienie na relacje z sąsiadami. Polska opierała się już wyłącznie na zamorskich sojuszach i wiemy, jak to się skończyło. Priorytetem muszą być partnerskie relacje z państwami, które są blisko nas. Szczególną wagę należy przykładać do stosunków z krajami słowiańskimi – Rosją, Ukrainą, Białorusią, a w relacjach tych stawiać trzeba bardziej na gospodarkę, a mniej na politykę.
3. Otwarcie na mocarstwa XXI w. Według analityków w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu lat dojdzie do znaczących zmian na scenie geopolitycznej, w wyniku których gospodarczymi potęgami na skalę światową stać się mają Chiny, Indie czy Brazylia, a także mniej lub bardziej znane państwa arabskie, afrykańskie i azjatyckie. I to tam musimy szukać partnerów handlowych, tam promować nasze produkty. Nie możemy dłużej stosować zaściankowej polityki opierania się jedynie na rynkach Europy i Ameryki.
4. Mocna Polska w Unii i NATO. Choć byłem zdecydowanie przeciw warunkom naszego wejścia do UE, które były dla nas skrajnie niekorzystne i dyskryminujące, to nie kontestuję ani potrzeby integracji na kontynencie europejskim, ani współpracy z USA. Musimy jednak w relacjach tych kierować się polską racją stanu i ostro bronić naszych interesów. Nie można pozwolić, by kontynuowane było przekształcanie Polski w międzynarodowe złomowisko oraz byśmy płacili na utrzymanie ponadnarodowych instytucji więcej, niż sami z nich otrzymamy czy uzyskamy w inny niż finansowy sposób. Powinniśmy angażować się więc tylko i wyłącznie w takie projekty międzynarodowe, które dają zysk nam, a nie innym państwom.
Prezydent Andrzej Lepper będzie prowadził politykę dialogu międzykulturowego, współpracy i przyjaźni z sąsiadami oraz otworzy Polskę na rosnące w siłę mocarstwa przyszłości. Polityka taka będzie działaniem na miarę XXI wieku, bez kompleksów, sentymentów i niepotrzebnego wracania do załatwionych spraw z przeszłości, polityką opartą na rozwoju gospodarczym i myśleniu przede wszystkim o przyszłych pokoleniach.
Andrzej Lepper
Za: http://alepper.blog.onet.pl/