Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Prowokacją nacjonalistów ukraińskich, wykorzystujących słabość polityki uprawianej przez Radka Sikorskiego i Grzegorza Schetynę, jest planowanych w tych dniach rajd, którego trasa prowadzi m.in. przez Polskę, a za którego patrona obrano - uwaga! - kata polskich i żydowskich dzieci i kobiet Stepana Banderę.
Czy byłoby możliwe, aby Hitlerjugend w koszulkach ze swastykami organizował rajd po Polsce szlakiem Hitlera i Himmlera, a Komsomoł w koszulkach z sierpem i młotem szlakiem Stalina i Berii? Oczywiście, że nie. Ale w wypadku Bandery "poprawni politycznie" politycy PO udaja durniów, twierdząc, że niczego nie widzieli i nie słyszeli.
Wysyłam dzis kolejne powiadomienie do prokuratury oraz oficjalne listy do ministrów spraw wewnetrznych i zagranicznych oraz rzecznika praw obywatelskich.
Pełna informacja o rajdzie zaczerpnięta została z portalu Kresy.pl, który wszystkim polecam.
Zachęcam Internautów i Czytelników, aby przez pamięc pomordowanych na Kresach  wysyłali e-maile do obu ministerstw. Na dole wszystkie adresy.


Rajd im. Bandery przejedzie przez Polskę

Dnia 1 sierpnia wystartuje pierwszy międzynarodowy dziecięcy kolarski rajd „Europejskimi śladami Stepana Bandery” – poinformowała Rada Miasta Lwowa.

Młodzi rowerzyści wystartują spod pomnika Bandery w Czerwonogradzie, a następnego dnia przyjadą pod jego pomnik we Lwowie. Dalsza część rajdu prowadzi m.in. przez polskie miasta Sanok, Kraków i Oświęcim. Finisz zaplanowano na 24 sierpnia (Dzień Niepodległości Ukrainy) w Monachium, przy grobie Bandery.

"Cel naszej akcji nie polega tylko na tym, żeby uhonorować Stepana Banderę, ale także aby popularyzować wśród ukraińskiej młodzieży zdrowy tryb życia, którego on surowo przestrzegał" - powiedział prezes Fundacji Dobroczynnej "Eko-Miłosierdzie", organizator rajdu.

Wcześniej poinformowano, iż Iwanofrankowska Obwodowa Administracja Państwowy wydała 200-stronicowy przewodnik turystyczny "Ścieżkami Ukraińskiej Powstańczej Armii".

Stepan Bandera był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), której zbrojne ramię, Ukraińska Powstańcza Armia (UPA), dokonywało od wiosny 1943 roku na Wołyniu i w Galicji Wschodniej czystek etnicznych na ludności polskiej, mordując od 100 do 150 tys. osób.

tr/korespondent.net/Kresy.pl.Jeśli chcielibyście Państwo przesłać emaila bezpośrednio na skrzynkę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorza Schetyny, prosimy o nadsyłanie ich na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przedstawicieli Mediów oraz Redakcje zapraszamy do przesyłania pytań drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

* Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych  / MFA Press Spokesman

Rzecznik Prasowy: Piotr Paszkowski
Dyrektor Biura: Alicja Rakowska


Kontakty z mediami.

Spokesman for the Minister.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48-22) 5239356
fax. (+48-22) 5239099

* Departament Wschodni / Eastern Department


Dyrektor: Jarosław Bratkiewicz
Zastępca Dyrektora: Anna Kostrzewa
Zastępca Dyrektora: Michał Łabenda


Sprawy dotyczące państw Europy Wschodniej, Azji Środkowej i Kaukazu Południowego oraz Partnerstwa Wschodniego i polityki wschodniej Unii Europejskiej.
Responsible for questions concerning nations of Eastern Europe, Central Asia and Southern Caucasus as well as Eastern Partnership and eastern policy of European Union.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48 22) 5238264
fax (+48 22) 5238232

Za:  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=2012