Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Oświadczenie Klubu im. Romana Dmowskiego ws. ochrony życia poczętego

 
Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
 Jan Paweł II        

W Polsce od 1993 roku obowiązuje tzw. kompromis aborcyjny. Przez ostatnie 23 lata aborcja w naszym kraju jest dopuszczalna w trzech przypadkach: w razie wykrycia wad rozwojowych nienarodzonego dziecka, gdy ciąża zagraża zdrowiu lub życiu matki oraz jeżeli dziecko zostało poczęte w wyniku czynu zabronionego.

            W tym czasie w majestacie prawa zamordowano kilkadziesiąt tysięcy nienarodzonych Polaków. Wszystkie inicjatywy, czy to poselskie czy obywatelskie, zmierzające do zakazania lub ograniczenia tego procederu, w imię politycznej poprawności i „zachowania rozsądnego kompromisu” były blokowane przez siły lewicowe i liberalne. Smuci fakt, że niekiedy udział w tym mieli również politycy centroprawicy, odwołujący się nierzadko do chrześcijańskich wartości.

            W bieżącym roku, po raz kolejny została podjęta obywatelska inicjatywa ustawodawcza, mająca na celu wprowadzenie w Polsce całkowitego zakazu zabijania dzieci nienarodzonych. Po raz pierwszy od wielu lat układ polityczny w Sejmie daje nadzieję na to, że te haniebne czyny jakimi są zabiegi aborcji, będą traktowane na równi z morderstwem.

            Jako osoby zatroskane o przyszłość Narodu, jak również uznające katolickie zasady moralne za podstawę życia narodowego i państwowego, popieramy inicjatywę obywatelską na rzecz całkowitego zakazu aborcji. Solidaryzujemy się ze wszystkimi obrońcami życia, będącymi obiektem wściekłych ataków lewicowo – liberalnych mediów i sił politycznych. Apelujemy także do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w akcję zbiórki podpisów pod tym projektem. Prosimy też usilnie parlamentarzystów ze wszystkich opcji, aby w kluczowym momencie nie zawahali się zagłosować za zakończeniem holocaustu nienarodzonych Polaków.

 

Łódź, 24 kwietnia 2016 r.

Kamil Klimczak, prezes Klubu im. Romana Dmowskiego

Jan Waliszewski, członek zarządu Klubu im. Romana Dmowskiego