Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Przypominam obchody Świąt Wielkanocnych w formie w jakiej powinniśmy je obchodzić.
Modlę sie jednocześnie aby Zmartwychwstały Bóg otworzył oczy tym wszystkim, którzy nie widzą czemu służy obecny chaos i zamieszanie. Proszę Boga aby biskupi dostrzegli że jest to atak miedzy innymi na Kościół i naszą religię i szybko wezwali do modlitwy o Bożą interwencję.

Od Wielkiego Czwartku, który w tym roku przypada 9 kwietnia, Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Wielki Czwartek jest szczególnym świętem kapłanów. Rankiem, jeszcze przed wieczornym rozpoczęciem Triduum Paschalnego, ma miejsce szczególna Msza św. We wszystkich kościołach katedralnych biskup diecezjalny wraz z kapłanami odprawia Mszę św. Krzyżma. Podczas niej biskup święci oleje (chorych i krzyżmo), które przez cały rok służą przy udzielaniu sakramentów chrztu, święceń kapłańskich, namaszczenia chorych. Kapłani koncelebrujący ze swoim biskupem odnawiają przyrzeczenia kapłańskie.

Wieczorem w kościołach parafialnych i zakonnych Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne. Po liturgii opróżnia się tabernakulum, w którym przez cały rok przechowywany jest Najświętszy Sakrament. Odtąd aż do Nocy Zmartwychwstania pozostaje ono puste. Msza św. ma charakter bardzo uroczysty. Jest dziękczynieniem za ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa służebnego.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Duża ilość tzw. "prywatnych objawień" skłoniła mnie do zamieszczenia poniższego tekstu.
- zjw
Chociaż - "nie jest grzechem zamieszczanie orędzi prywatnych, których przesłanie jednoznacznie  wspiera – jak to odczuwamy w sercu – prawdy naszej Wiary i daje dobre owoce. Nawet, gdy jeszcze nie otrzymały one zatwierdzenia przez Kościół. Należy jednak taki tekst poprzedzić notą, że zamieszczam te orędzia w uczciwym i głębokim przekonaniu, że są wartościowe dla formowania katolickiego sumienia i nie są niezgodne w żadnym aspekcie z nauczaniem Kościoła. I że w odczuciu moim warto zapoznać się z nimi dla wzbogacenia duchowego i dla osobistych rozważań,  pamiętając jednak, że nie posiadają jeszcze oficjalnego zatwierdzenia przez Kościół Katolicki w postaci imprimatur albo nihil obstat."
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Zasady Kościoła katolickiego w sprawie rozeznawania zjawisk nadnaturalnych
Nieznacznie poprawiona wersja artykułu, który ukazał się w numerze 1/1999 (26) „Zawsze Wierni”.
Urząd Nauczycielski i objawienia
Uwagi teologiczne

Pan Jezus powierzył swemu Kościołowi potrójny urząd: nauczycielski, uświęcania i rządzenia, sprawowany przez hierarchię. Urząd rządzenia polega na prowadzeniu dusz do wiecznego celu przez decyzje, polecenia, nakazy, zakazy, duszpasterstwo, karanie i potępianie. Musi on badać wszelkie inicjatywy wiernych, zachęcać ich do współpracy dla zbawienia dusz, a także zwracać uwagę na ewentualne braki czy niebezpieczeństwa.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Katechizm o kryzysie w Kościele

Wprowadzenie

Przedmowa autora

Niniejsza książka powstała z inicjatywy Przełożonego Generalnego Bractwa Św. Piusa X.

Ten katechizm pragnie wyjaśnić najważniejsze z atakowanych obecnie katolickich prawd i bronić je przed współczesnymi błędami. Po każdym pytaniu następuje krótka i jasna odpowiedź, która później – w pomniejszonej czcionce – jest bliżej uzasadniona. Przy tym uzasadnieniu zrezygnowano wprawdzie z jednej strony z ściśle naukowego poziomu, pragnąc wszakże z drugiej strony nie być zbyt powierzchownym i ująć trafnie sedno problemu. Często odsyła się w tekście lub przypisach do szczegółowej literatury.

Czcigodnemu Księdzu Schmidbergerowi dziękuję za przejrzenie i poprawienie rękopisu.

Oby ta książka w dzisiejszych czasach zamieszania przyczyniła się do tego, że katolicka prawda będzie lepiej znana i bardziej kochana!

ks. Mateusz Gaudron FSSPX

Zaitzkofen
w Święto Wniebowstąpienia Pańskiego
8 V AD 1997

Katechizm o kryzysie w Kościele

  1. Czy w Kościele jest kryzys?
  2. Czy ten kryzys jest kryzysem wiary?
  3. Czy ten kryzys jest kryzysem moralnym?
  4. Czy kryzys jest kryzysem duchowieństwa?
  5. Czym różni się obecny kryzys od wcześniejszych kryzysów Kościoła?
  6. Co to jest wiara?
  7. Jak przychodzi do nas wiara?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Watykański zakaz udzielania święceń kapłańskich kandydatom homoseksualnym spotkał się z otwartym lub milczącym sprzeciwem wielu środowisk katolickich na całym świecie – mówi w rozmowie z KAI ks. prof. Andrzej Kobyliński.

Dawid Gospodarek (KAI): Kilka dni temu miała miejsce premiera nowej książki papieża Franciszka „Siła powołania”, w której m.in. wyraża on niepokój z powodu homoseksualizmu wśród księży i osób konsekrowanych oraz potwierdza stanowisko, by nie przyjmować do seminariów i zakonów osób homoseksualnych. Ta wypowiedź jest szeroko komentowana na całym świecie, wzbudza też trochę kontrowersji, a nawet zamieszania – przecież to ten sam papież, który kilka lat temu w rozmowie z dziennikarzami na pokładzie samolotu mówił: „Jeśli ktoś jest gejem i szuka Boga, i ma dobrą wolę, kim jestem, by go sądzić?”

Ks. Andrzej Kobyliński: Te dwie opinie papieża Franciszka rzeczywiście obiegły świat lotem błyskawicy. Sfera seksualna nie od dzisiaj przykuwa uwagę ludzi, niezależnie od rasy czy koloru skóry. Nic więc dziwnego, że najnowsza wypowiedź Ojca Świętego na temat homoseksualizmu jest analizowana na całym świecie.

KAI: Jak ją rozumieć?

– Tym razem papież Franciszek nie dotyka problemu wszystkich osób homoseksualnych, ale koncentruje swoją uwagę na księżach, siostrach zakonnych, zakonnikach, klerykach itp. Problem orientacji seksualnej osób duchownych i konsekrowanych jest obecnie przedmiotem wielu dyskusji. Co więcej, można mówić dzisiaj o niezwykle ostrym konflikcie wśród katolików, gdy chodzi o moralną ocenę homoseksualizmu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Największa liczba proroctw Starego Testamentu odnosi się do Mesjasza, który ma nadejść i wyzwolić lud Izraela. Poniżej prezentujemy wybrane z przeszło 300 proroctw jakie możesz znaleźć w Biblii o Jezusie.
To niesamowite jak w jednej osobie wszystkie proroctwa się wypełniły. Naukowcy policzyli, że szansa przypadkowego ich wypełnienia w jednej osobie jest większa niż liczba atomów we wszechświecie. Twórcy ksiąg pod natchnieniem Ducha Świętego często widać niemal na oczy widzą życie i śmierć Jezusa na kilkaset lat przed jego przyjściem.

Jak pierwszy człowiek Adam zgrzeszył zjadając owoc z drzewa, tak Mesjasz miał w cierpieniu odkupić na drzewie nasze grzechy. Choć Izraelici poznali zabijanie ludzi na drzewie dopiero 100 lat p.n.e razem z przybyciem rzymian to w Psalmie 22 mamy dokładny opis męki Zbawiciela.

Zapraszam do zapoznania się z proroctwami biblijnymi, które się spełniły . Wierzę, że pomoże to przekonać wiele osób co do prawdziwości misji Jezusa Chrystusa jako naszego zbawiciela.

Zobacz infografikę kliknij aby powiększyć:
 

Potomek z linii króla Dawida

Proroctwo: Oto idą dni, mówi Pan, gdy spełnię dobrą obietnicę, którą wypowiedziałem o domu Izraela i o domu Judy. W owych dniach i w owym czasie sprawię, że prawdziwa latorośl wyrośnie Dawidowi. Będzie wykonywał prawo i sprawiedliwość na ziemi. (Jeremiasz 33,14-15)

Wypełnienie: Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawidowego, syna Abrahamowego: […] a Jesse miał syna Dawida, króla, a Dawid miał z żoną Uriasza syna Salomona, […]a Jakub miał syna Józefa, męża Marii, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. (Mateusz 1,1.6.16)