Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
>>Pan Janusz Korwin- Mikke napisał, że:” mamy dwóch rozsądnych kandydatów, żaden z nich Polski nie skompromitował”(????). Ne zgadzam się z tą oceną..
Mamy dwóch inteligentnych kandydatów, którzy dla Polski zrobili wiele złego..  I Polskę kompromitują na co dzień..<<

Jest zło lub go nie ma.. Fałszywa teoria ,mniejszego zła, jest teorią  utworzoną dla potrzeb demokracji, w której jedni są „ za” – a inni –„ przeciw”. Demokracja ze swej zwyrodniałej natury polaryzuje nastroje i zdania wokół przegłosowywanej sprawy. W obecnym przypadku mamy dwóch demokratycznych piłsudczyków,  dawnych KOR-owców( pan Komorowski był też  w ROBCiO), z których żaden dla nas i dla Polski- przez ostatnich dwadzieścia lat nie zrobili nic.. Zadłużają, rozbudowują socjalistyczne  państwo, pętają tysiącami przepisów w stopniu bezużytecznym dla nas, a w stopniu użytecznym dla biurokracji.. Są naszymi wrogami- razem z zapleczem, które ich popiera. I budują państwo policyjno- totalitarne, gdzie  stanowimy   jako” obywatele” używkę  biurokratycznego państwa.

Dla Polski i dla nas wprowadził wspaniałą ustawę  gospodarczą jedynie pan  minister  Mieczysław Wilczek, który  w 1988 roku okazał się mądrym człowiekiem,( zresztą sytuacja była tragiczna!) a teraz stoi obok ludzi Platformy Obywatelskiej i wygraża  Prawu i Sprawiedliwości i twierdzi, że” ze wszystkim kojarzy mi się Jarosław Kaczyński, ale nie z przedsiębiorczością”. I słuszna jego racja- ale czy pan Bronisław Komorowi kojarzy się panu ministrowi  Wilczkowi z przedsiębiorczością?
Widocznie mu się kojarzy- skoro przy nim stoi.. Cała ta budżetowa Platforma Obywatelska nie kojarzy się chyba nikomu z przedsiębiorczością.. Chyba, że rozumianą jako działalność przeciwko nam- podatnikom.. No bo czym zajmował się pan Donald Tusk( oprócz czasów studenckich, kiedy czyścił kominy) czy pan Bronisław Komorowski? Czy ONI w ogóle rozumieją przedsiębiorczość? To samo z panem Jarosławem Kaczyńskim.. Czy on w życiu zarobił chociaż złotówkę samodzielnie, bez państwowej posady? Państwowe posady utrzymują właśnie  ludzie przedsiębiorczy, których posadowy socjalizm  i posadowcy doprowadzają  do ruiny- podnosząc  ludziom przedsiębiorczym podatki. Żeby mieli pieniądze na wynagrodzenia kosztem ludzi ciężko pracujących. I nie jest prawdą, że PiS obniżył podatki. Obniżył jedynie  składkę zdrowotną, ale popodnosił różne waty, cła i akcyzy.. Bo tych podatków nie widać na pierwszy rzut oka. Składkę podatkową i zdrowotną- od razu widać. Taka mała manipulacja. Była podwyżka podatków. Jedynie pan profesor Kołodko swojego czasu obniżył akcyzę na alkohol, ale przeraził  się tym co zaczęło się dziać, więc na powrót ją przywrócił.. Nastąpił  wtedy boom alkoholowy! Firmy pracowały na trzy zmiany..

Może pan  Mieczysław Wilczek żałować tego co zrobił przed dwudziestu z górą laty  razem z panem Jaruzelskim i  Rakowskim , tak jak żałuje pan Jaruzelski, który gdzieś na pytanie, czy zrobiłby to samo dziś, odpowiedział, że „ nie”(!!!!) Ale.  zrobił i chwała mu na za to- historii, tak naprawdę nie da się zmienić,  nawet w przypadku istnienia Ministerstwa Prawdy..

Znowu zagrały emocje: panu Wilczkowi nie podoba się pan Kaczyński bardziej niż pan Komorowski więc staje obok pana Komorowskiego. A przecież pan Komorowski niczym nie różni się od pana Kaczyńskiego w tej materii. Zresztą obaj jako prezydenci mają mały wpływ na gospodarkę.. Można byłoby- jak jeden z nich, spod ciemnej gwiazdy Okrągłego Stołu zostanie prezydentem- drugi niech zostanie wiceprezydentem.. Jak podział władzy- to podział.. No i utworzyć stanowisko wiceprezydenta!

Ciągną za sobą demokratyczny smród różnych koterii, nieformalnych grup,  interesów spod ciemnej gwiazdy. I służb specjalnych. Moim zdaniem Wojskowe Służby  Informacyjne- jako jądro służb PRL-u nie zostały zlikwidowane.. Zostały podzielone pomiędzy dwóch „ demokratycznych „ graczy na zorganizowanym- przez nich- rynku politycznym. Nazywanym „ demokratycznym”. Słowo” demokracja” powtarzają obaj przy każdej okazji. Demokratycznej okazji...  Podział został obudowany krociem pieniędzy budżetowych, które z naszych kieszeni idą na ich  utrzymanie. Mają propagandę i pieniądze. Co przy stosowaniu technik manipulacyjnych- na razie się sprawdza... De facto- my utrzymujemy te zgraje  kanciarzy  i oszustów.. Wolny rynek- tak jak Polska- ich nie obchodzi- obchodzą ich swoje sprawy, które są sprzeczne z naszymi.. Mieszkańcami Polski..

Robią tylko teatr, z różnią się pięknie, a tak naprawdę działają w zmowie- zmowie okrągłostołowej.. I naszym celem powinno być rozbicie  zmowy okrągłostołowej i magdalenkowei w sprawie podziału władzy.. -pomiędzy siebie. Co niżej podpisany czyni od szesnastu lat.. Z marnym co prawda skutkiem..

Obecna batalia demokratyczna opierająca się- jak wiadomo- o większość głosową- nie jest kluczowa dla naszego istnienia. To nie jest Bitwa pod Grunwaldem, gdy ówcześni Europejczycy przygotowali dla Polaków tysiące powrozów i wozów, żeby nas zapędzić do ówczesnej Unii Europejskiej.. I te dwa nagie miecze: to nie były miecze krzyżackie. Jeden był samego cesarza Zygmunta Luksemburskiego-  a drugi Księcia Szczecińskiego – Kazimierza.. I to cała ówczesna Europa wypowiedziała nam wojnę.. Grunwald był kluczem  naszego istnienia.!.  Obecne wybory prezydenckie nie są! Jesteśmy już w Unii Europejskiej, a nie w Unii Lubelskiej.. Tamtejsi Krzyżacy- to tacy  obecni  oświeceni Europejczycy..
Król Jagiełło nie wybierał mniejszego zła.. On  i jego rycerze stanęli na  przeciw zła. I go pokonali! Bo zło można jedynie pokonać, ale nie metodą wyboru mniejszego jego wcielenia..

Można się nawet sprzymierzyć ze złem, przeciwko gorszemu- ale jednak złu.. Ale coś z tego sprzymierzenia musi być dla dobra.. Jak nic nie ma- to po co walczyć z jednym złem przeciwko drugiemu? Żeby wyłącznie  i bezideowo opowiedzieć się po stronie jednego zła? Bez żadnych owoców takiego porozumienia?
Wiem, ze zwieranie porozumień z gangsterami nie jest moralne.. Ale  życie często wymaga kompromisów..

W obecnym układzie należało z każdym z kandydatów rozmawiać o sprawach poważnych ; o demontażu państwa demokratyczno- biurokratycznego,  o obniżeniu podatków, ale naprawdę, a nie naumyślnie, o niwelowaniu przepisów ich realnej likwidacji zgodnie z wymogami Unii Europejskiej- bo w niej jesteśmy.. Co nie przeszkadza działać na rzecz wystąpienia z niej.
Coś wytargować dla nas i dla Polski? Chociażby likwidację powiatów( 15mld złotych oszczędności!) czy likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia.. Czegokolwiek idącego we właściwym kierunku..

Jeśli nic się nie udaje.. dać sobie spokój! Do następnej walki wyborczej... Wiem, że prezydent formalnie wiele  rzeczy nie może, ale wywodzi się z aparatów partyjnych, które mają większość.  I mogą- jak chcą- coś zrobić!

Pan Janusz Korwin- Mikke napisał, że:” mamy dwóch rozsądnych kandydatów, żaden z nich Polski nie skompromitował”(????). Ne zgadzam się z tą oceną..
Mamy dwóch inteligentnych kandydatów, którzy dla Polski zrobili wiele złego..  I Polskę kompromitują na co dzień..


A to, że za PO stoi pan Dukaczewski, szef dawnego WSI? A kto stoi za PiS-em, panie Januszu? A Pani Lichocka, redaktor, która wygoniła pana ze studia TVP podczas poprzedniej kampanii parlamentarnej przy poparciu pana Andrzeja Urbańskiego, szefa TVP? Kim są pan Urbański i pani Lichocka, ? I kim są ludzie Tygodnika” Wprost,” którzy popierali Prawo i Sprawiedliwość, ale zrobiło się we” Wprost” zamieszanie?

A to, że pan bardzo lubi pana Komorowskiego nie ma nic do rzeczy.. A co on wyprawia z Polską od dwudziestu lat, w Unii Wolności, a teraz w Platformie Obywatelskiej? I radzi pan wszystkim który chcą głosować „ zamknąć oczy i zatkać uszy”.. Naprawdę  niech pan nie żartuje.. Zamknąć oczy i zatkać uszy i skoczyć w przepaść..(???)

Wiem, że pan nie namawia do głosowania na pana  Kaczyńskiego, chociaż media tak to sprzedały..

Można pójść  i głosować , ale za coś… Nie za darmo!..

Trzeba mieć powód, żeby wziąć udział w bitwie..

Ja tym razem w niej nie biorę udziału… Żeby zatriumfowało jedno zło nad innym.. A może to są  takie same zła?

Przygotowujmy się do wyborów samorządowych  i parlamentarnych.. Tak jak pan Wałęsa , Kwaśniewski nie dostali nigdy mojego głosu, tak pan Kaczyński i Komorowski  go nie dostanie.. I to jest mój wybór! Dla Polski!

Bo taki wybór- to żaden wybór! Ale chociaż nie sprzedawać skóry tanio.. I czekają i namawiają  tylko, żeby jak najwięcej  z nas legitymizowało ten  szkodliwy  układ..

ONI się umówili!!! Czyż nie?

Waldemar Jan Rajca

Za: http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/Nie-ma-mniejszego-zla,2,ID409605602,n