Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jeszcze inne pytanie: Czy znowu jak w czasach, gdy instalowaliśmy na Majdanie rządy żydowskich oligarchów i krzewiliśmy demokrację na Białorusi, nie zaczną nas zachodzić od tyłu Judejczykowie?

Dziwna to wojna. Prowadzona jakby od niechcenia. Nikt jej nie wypowiedział, nikt nie zerwał stosunków dyplomatycznych. Nie wysadził „ruskich” rurociągów, a wprost przeciwnie Rosja pompuje ropę i płaci Ukrainie miliardy za jej tranzyt. Putin nie bombarduje wież telewizyjnych, pozwalając na kabaretowe występy ekipy filmowo-telewizyjnej Zełenskiego. Kaczyński przemieszcza się kolejową salonką po polu bitwy, a właściwie po ustanowionym dwa lata temu na Wołyniu „szlakiem chwały bojowej UPA”. Zginęło 1232 cywilów (w Syrii 500 tysięcy, a w Hucie Pieniackiej 1200 kobiet i dzieci, i to w ciągu jednej nocy). Wojna wydaje się być bezsensowna, sztuczna, niezrozumiała. A może inny jest jej cel, i nie jest nim tylko Ukraina? W doskonale przygotowanej i skoordynowanej akcji Polskę zasiedlają miliony „uchodźców”. I czy to nie z nią toczy się niewypowiedziana wojna?

A może chodzi o kolorową rewolucję, która nie zawsze ma na celu obalenie rządu, lecz osłabienie jego narodowego komponentu? Rewolucję, w której pochodzącym z warszawskich Nalewek dywersantom Sorosa sekundują Berlin, Bruksela i „zielone ludziki”, ale nie Rosjanie, tylko TVN i YouTube. I czy ta ferajna nie stanowi większe zagrożenie dla Polski niż Putin i Łukaszenko razem wzięci? Szkopuł w tym, że stojący u steru władzy zagrożenia próbują odpierać ustępstwami, a nawet zwracaniem się do reżyserów owej rewolucji o pomoc. No i w tym, że wszystkie polityczne inwestycje Sorosa dotyczą wyłącznie żydokomuny. Czy nie chodzi o wcielenie Polski do federacyjnego unijnego państwa zarządzanego przez Niemcy, o zamienienie Polski w źródło taniej siły roboczej zatrudnionej w niemieckich hurtowniach i montowniach? Czy masowa akcja przesiedleńcza nie jest znaczącym krokiem do przodu w dziele budowy IV Rzeszy? I jeszcze jedno: Dlaczego Polacy, ofiary resetu uczestniczą w nim z wielkim entuzjazmem, własnymi rękami likwidując sobie państwo?

Kto otwarł Polskę na przestrzał? Kto wygenerował ruch na wschodniej granicy? Kto tworzy popyt na uchodźców? Kto steruje wielką akcją przesiedleńczą, która zmienia radykalnie i nieodwracalnie strukturę etniczną Polski? Kto robi wszystko, żeby zostali w Polsce na zawsze? Dlaczego roztaczają przed nimi wizję wspaniałej przyszłości, fundują wczasy all inclusive, nadają przywileje? Kto oskarża zadających takie pytania o „sabotaż wysiłku wojennego” i brutalnie szantażuje: Ten, kto nie akceptuje zmian w konstytucji stoi za śmiercią ukraińskich cywilów? Była szokowa transformacja gospodarcza, jest szokowa transformacja etniczna. W politykę szajek rządzących Polską wpisuje się nieprzerwany, zapoczątkowany przez Balcerowicza, kontynuowany przez Tusk, a sfinalizowany przez Morawieckiego proces podmiany ludności, pomysł na „białego murzyna”, na kraj bez „ciemnego, ksenofobicznego motłochu”, ze skundloną etnicznie tanią siłą roboczą.

 „Jesteśmy gotowi na przyjęcie kilku, 4-5 milionów uchodźców” - to Morawiecki, kilka tygodni przed wojną. „Przyjmujemy wszystkich, kto będzie chciał – to szef bezpieki. „Dla każdego uciekiniera z Ukrainy znajdziemy dach nad głową i darmowy posiłek” - to minister rodziny.Obywatele Ukrainy zapewne zostaną z nami dłużej” - to szef Kancelarii Premiera, ten sam, który kilka miesięcy temu złowieszczo zapowiedział: Rząd rozpoczyna pracę nad rozwiązaniami, które pozwolą na uproszczenie procedur i możliwości związanych z osiedleniem się w Polsce wszystkich potomków mieszkańców I i II Rzeczypospolitej. Zdradzając, że chcą osiedlić w Polsce niepolskie nacje, bo „potomkowie mieszkańców” to nie potomkowie Polaków. Jeśli cię to nie przekonuje, to przypomnij sobie słowa Dudy: Tu jest Polin. No i przeczytaj „Jerusalem Post”, który 11 dni przed rosyjską inwazją pisał o tajnych planach rządu izraelskiego dotyczących 200 tysięcy obywateli ukraińskich pochodzenia żydowskiego. „Trwająca dziś operacja przerzutu Żydów była przygotowywana kilka tygodni przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Centrum dowodzenia znajduje się w hotelu Novotel w Warszawie” - pisała „Rzeczpospolita”. Kiedy zaczęły się przygotowania? – Pod koniec stycznia. Czyli dużo wcześniej, niż Putin zaczął wojnę? – pyta gazeta. Mieliśmy informacje – odpowiada Szmul Szpak z Agencji Żydowskiej. Tylko cyferki się nie zgadzają. Na lotnisko Ben Gurion dotarło 5 tysięcy uprzednio wyselekcjonowanych, jak na Umschlagplatz, etnicznie i religijnie. Ale o tym, nie mów głośno, bo „to niedobra jest”. 

Jesteśmy sługami narodu ukraińskiego - rzekło polskie MSZ ustami swego ryżego rzecznika.  Ale to nie on i nie po raz pierwszy zdradził, czyimi są sługami. Jarosław Kaczyński o uchodźcach: Nas stać, bo jesteśmy 3 razy bogatsi od Ukrainy (…) Nie będziemy chodzić po prośbie. Nie będzie relokacji”. Andrzej Duda: „Bezpieczeństwo Ukrainy jest częścią naszego bezpieczeństwa”. Wcześniej prezydent wszystkich Polaków ogłosił: Wszyscy jesteśmy Żydami (a Morawiecki: Wszyscy jesteśmy Ukraińcami). Minister edukacji: „Polskie szkoły przyjmą 700 tysięcy ukraińskich uczniów”. No i precedens na skalę świata - aby zostać w Polsce studentem lub profesorem, przybyły do Polski Ukrainiec nie musi spełniać żadnych warunków. Nie musi nawet słowo umieć po polsku, mieć matury, indeksu, dyplomu. Wystarczy oświadczenie woli i ustne zapewnienie, że był nim na Ukrainie.

MSZ jest opanowany przez dwie szajki, żydowską i bezpieczniacką, których szefowie dogadali się w Magdalence i które reprodukują się już w drugim, a nawet trzecim pokoleniu – tak mówi teoria spiskowa. Są jednak rozliczne namacalne dowody świadczące o tym, że gdy Bronisław Geremek kompletował „zespół”, kierował się regułą: żydowskie pochodzenie, bezpieczniackie przeszkolenie i rekomendacja Michnika. Zresztą, co tu dużo mówić, wśród b. ministrów jest czterech potomków funkcjonariuszy NKWD, dwóch potomków funkcjonariuszy KPP i Radek, wypromowany przez wuja majora KBW i profesora Bauman, też majora KBW. No i mamy, co mamy - stosunki z Ukrainą nie są normalne, bo po stronie polskiej są wyznaczane przez mniejszości, a jeśli są jakieś fora dyskusyjne, to bierze w nich udział tylko mniejszość ukraińska.

Tu kolejne pytania: Czy u przedstawiciela mniejszości narodowej nie dojdzie do konfliktu lojalności? Czy Ukrainiec powinien działać w MSZ na odcinku ukraińskim, a syn banderowca w komórce wschodniej Agencji Wywiadu? Czy nad repatriacją Polaków z Kazachstanu pieczę sprawować musi obcoplemieniec? I wreszcie - czy powodem tego, że pion śledczy IPN nie osądził ani jednego zbrodniarza UPA, a wszystkich skazanych rezunów zrehabilitował i zaliczył w poczet osób „represjonowanych przez PRL ze względów politycznych” nie jest to, że wiele stanowisk w IPN obsadzonych jest Ukraińcami? Temat drążyć można innym pytaniem: Czy powodem tego, że na Wschodzie ponosimy same porażki nie jest to, że wszystkie ważne stanowiska w naszych ambasadach obsadzone są osobnikami, jak mówił kresowy poeta, „nie z Ojczyzny mojej”? Czy nie dlatego wydają 700 tysięcy wiz dla Ukraińców, a kilkanaście wiz dla Polaków z Kazachstanu? I czy może dziwić, że w Astanie, gdzie na repatriację czekają tysiące Polaków, ambasadorem był znawca jidysz, dziś jest Tatar, a wiceminister powiedział: „repatrianci z Kazachstanu są za drodzy w utrzymaniu i nie znają języka polskiego”? A może powodem jest to, że wielu pośród tych, co rządzą Polską są mniej Polakami niż zesłańcy, i wiedzą, że ich losy ważą się w kręgach „Wyborczej”, a nie w kresowych wioskach?

No i jak z dziurawego wora posypały się „sukcesy” polskiej dyplomacji: Morawieckiego ze szczytu UE z grudnia 2020; Kaczyńskiego z jego misją pokojową NATO i migami oraz polityką zagraniczną przełączoną w tryb funkcjonowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; Dudy, gdy na nartach w Wiśle, z buzią rozbawionego dziecięcia deklarował: „Bezpieczeństwo Ukrainy jest częścią naszego bezpieczeństwa”, a „dozbrajanie Ukrainy jest politycznym nakazem chwili i Polska powinna przeznaczyć na ten cel wszystkie dostępne środki, nie pytając nikogo o zdanie”. À propos - Duda wcześniej przebywał na kwarantannie, i czy nie powinien był na tym poprzestać? Ale to nie wszystko - wojenni przegrani z Ministerstwa Spraw Przegranych, jakby nigdy nic, głoszą: „Niemal cała Europa zaczęła odważnie przemawiać po polsku”; „Polska mocarstwem humanitarnym”; „Wróciliśmy do pierwszej ligi”; „Dzięki dyplomatycznej harówie Europa i świat przyjęły w końcu polskie spojrzenie na putinowską Rosję, tchórze przestali się bać, pochlebcy Putina przymknęli gęby, a rosyjska agentura i kremlowskie lobby w UE zeszły do podziemia”.

Polska to kraj 2 milionów młodych wygnanych za chlebem, z karłowatą armią, z gigantycznym zadłużeniem, stadami lichwiarzy strzygących kraj z resztek majątku, gdzie rośnie jedynie liczba generałów i admirałów, długość ścieżek rowerowych, odsetki od kredytów w szwajcarskich frankach, rządowa pomoc dla Ukrainy i uzależnienie od nowojorskich banksterów. To równocześnie państwo przypisujące sobie rolę herolda misji cywilizacyjnej na Wschodzie, miotające bełkot o „białoruskich i putinowskich standardach”. I tu konstatacja:

żeby troszczyć się o bezpieczeństwo państwa, żeby prowadzić jakąkolwiek politykę zagraniczną trzeba mieć MSZ, a nie jego atrapę.

Zamiast trzymać się z dala od konfliktów, które Polski nie dotyczą, wsadzają palce między drzwi i futrynę, wdają się w gry, których zasad nie znają.  Czy wiedzą, kim jest ich partner? Przecież nie klaun, tylko sowiecko-żydowscy oligarchowie. W stosunku do Ukrainy wszystkie państwa mają własną narrację, z wyjątkiem Polski. My za swoją przyjęliśmy ukraińską. I czy nie stąd bezmyślna paplanina polityków nierozumiejących istoty geopolitycznych gier? Ponieważ w dzisiejszych czasach prawdziwe są tylko teorie spiskowe, oto jedna z nich: W całej miłości PiS do Ukrainy nie chodzi o wojnę z Putinem, ale o oligarchów, których (poza tym, że rozkradli Ukrainę) łączy jedno – przed świętem chanuki gremialnie udają się prywatnymi odrzutowcami do Izraela. Na Ukrainie interesy robili wszyscy - Rosja, USA, Niemcy, Izrael, a nawet taka biznesowa miernota jak Sławomir Nowak, tylko nie my. My pomagaliśmy Ukrainie, dając kredyty… oligarchom. Jeszcze inna teoria: prawdziwą machlojką jaczejki, która sprawuje władzę „w tym kraju” jest  UkraPolin.

Na naszych oczach realizuje się scenariusz, który wydawał się koszmarnym snem - Polska przegrywa z kretesem. Gdy bitewny kurz opadnie, dla Polski nie będzie miejsca na defiladzie „moralnych zwycięzców”. I znajdą się po temu argumenty: niepraworządny, odrażający moralnie reżim, współwinny ukraińskiej tragedii, który spiskując przeciwko Europie z prorosyjską Le Pen „rozbił europejską jedność w interesie Putina”, który chciał wojny, podżegał do niej, dla którego wojna i pozostanie Putina przy władzy było korzystne i który wszystko robił, żeby wojna trwała jak najdłużej. Obowiązywać będzie jedna linia: w Brukseli kapitulacja na całej linii, żadnych negocjacji, żadnych kompromisów, poddanie się narracji, że cokolwiek narodowe to „agenda Putina”. Kaczyński podda sprawę sądownictwa. Ostateczna federalizacja UE zrealizowana zostanie rękami Morawieckiego, a Kaczyński ogłosi „albo UE albo Putin”. Ze zwycięską Rosją w imieniu Europy rozmawiać będą Niemcy, a plan Marshalla dla Ukrainy sfinansuje Polska. Niepokoi wyjątkowa jednomyślność polskiej klasy politycznej. Drobne animozje wynikają jedynie z licytowania się, kto jest bardziej proukraiński i kto da Ukraińcom więcej. Nie mniej niepokoi, że gazety „Wyborcza”, „Polska” i „Warszawska” stoją w jednym szeregu. Ale szykuje się jeszcze większa tragedia - rząd jedności narodowej i to, że jutro Polską może rządzić Tusk, MSZ-em Sznepf, a w Belwederze zasiądzie Trzaskowski.

Biden, przedstawiciel państwa, które na tej wojnie robi największy interes, przyjechał do państwa, które na tej wojnie robi najgorszy interes i nic nam nie dał. W dodatku za poklepywanie po ramieniu drogo zapłacimy, ogołacając z broni własną armię i oddając ją Ukrainie, skupując bezwartościową hrywnę, udzielając bezzwrotnych kredytów, oddając szpitale, szkoły i żłobki przybyszom. Biden eksponował żydowskie pochodzenie Zełenskiego, jako dowód na to, że Ukraina nie wymaga „denazyfikacji”. Za to zdenazyfikuje Polskę. Przy czym „naziści” to nie tylko antysemici, ale i ci którzy mówią o nazistach z SS Galizien i ci, którzy nie chcą zapomnieć o niemowlętach nabijanych na sztachety, o dziewczynach zgwałconych na śmierć, o chłopakach ciętych piłami, obdzieranych ze skóry i rozrywanych końmi, o starcach palonych żywcem. Zapowiedzią jest wpis na TT ryżego ministra i spotkanie prezesa YouTube z  Morawieckim oraz słowa obu osobników: Polski rząd i Google chcą wspólnymi siłami stworzyć potężny system walki z fałszywymi wiadomościami i dezinformacją. Nie jest tajemnicą, że Kreml czyni co tylko może, by skłócić Polaków z Ukraińcami, doprowadzić do niepokojów społecznych. Z YouTube zniknęło ponad 12 tysięcy kanałów i 30 tysięcy filmów, które szerzyły mowę nienawiści i publikowały niedozwolone treści. Google ma zamiar skupić się na Polsce, ponieważ to właśnie tutaj istnieje potrzeba wsparcia zarówno społeczeństwa polskiego, jaki ukraińskiego. 

Jeszcze inne pytanie: Czy znowu jak w czasach, gdy instalowaliśmy na Majdanie rządy żydowskich oligarchów i krzewiliśmy demokrację na Białorusi, nie zaczną nas zachodzić od tyłu Judejczykowie? Czy Światowy Kongres Ukraińców, tak jak Amerykański Kongres Żydów, nie wróci z żądaniem odszkodowań i restytucji mienia za Akcję „Wisła”? Czy nie chodzi o kaskadę wydarzeń: Polska zdruzgotana gospodarczo z rozgrodzonymi granicami, przez które przelewają się hordy obcych; nadawanie koczującym w Polsce uchodźcom z Dzikich Pól statusu rezydentów na specjalnych warunkach, włącznie z przywilejem noszenia broni; wprowadzenie języka ukraińskiego jako urzędowego; chaos i starcia na tle etnicznym (ale nie z Ukraińcami, lecz między Polakami, z Ukraińcami przyglądającymi się i przeżuwającymi popcorn); masowa emigracja Polaków na Zachód? Czy dla udobruchania rezunów nie wyślą Dudy do Kijowa z kolejną bezzwrotną miliardową pożyczką, nie zbudują 100 pomników Bandery w miejscach wskazanych przez ambasadora Ukrainy (Placu Piłsudskiego nie wyłączając)? A gdyby to nie wystarczyło, czy nie oddadzą Przemyśla, a we Wrocławiu komisarycznym prezydentem nie zrobią Wołodymyra Frasyniuka? I czy to nie Holland, a my, będziemy wzdychać żeby było tak, jak było?

Wiedzieliśmy, że Kaczyński lubi koty i małych ludzi, a Duda Żydów. Ale nie wiedzieliśmy, że tak kochają Ukraińców. Jaką trzeba jednak być mendą, aby tak, jak „Gazeta Polska” zorganizować Marsz Żołnierzy Wyklętych w barwach ukraińskich. Jakim trzeba być kabotynem, żeby postawić znak równości między Buczą a Katyniem. Hańba domowa - tak Jacek Trznadel nazwał kolaborację żydokomunistycznych elit ze Stalinem w negowaniu zbrodni katyńskiej i przypisywaniu jej sprawstwa Niemcom. Dzisiaj hańbą domową jest kolaboracja elit III RP z potomkami Bandery i przypisywanie mordów UPA Rosjanom. W tym miejscu przypomnijmy, że Rosjanie przeprosili za Katyń, odtajnili dokumenty, sfinansowali budowę cmentarza, na którym w 2010 Putin złożył wieniec.

Co można zrobić?  Dziś, gdy Polacy z wielkim entuzjazmem i własnymi rękami duszą nazistów, gdy zmykanie ust cieszy się powszechną aprobatą, przechodzi w samosądy oraz lincze medialne i uznawane jest za „patriotyczne”, wypchnięcie z ośrodka, który wytwarza polską myśl polityczną obcych agentów nie wchodzi w rachubę. Podczas wojny podziemie likwidowało folksdojczów a dziwkom zadającym się z okupantami goliło głowy. Na pierwsze koniunktury nie ma. Ale na golenie łbów i sporządzanie list hańby z nazwiskami tych, którzy przyczynili się do takiego upodlenia Polski - jest. Przypomnieć Romana Dmowskiego: „Istnieją Polacy i pół-Polacy, a rasa pół-Polaków musi zginąć”. Mówić bez ogródek: Nie ma żadnych dwóch wizji Polski. Jest wolna Polska versus państwo zarządzane przez cadyka lub gauleitera. Głośno wymawiać słowo „Zdrada”. No i mówić Polakom: przyjmujesz Kozaka – wysiedlasz Polaka. Pamiętajmy też, że z Polską poszłoby im jeszcze lepiej, gdyby nie nasz nacjonalizm i antysemityzm. No i więcej optymizmu. Mamy najgłupszą dyplomację na świecie, ale mamy też Polkę najpiękniejszą w świeci, najlepszą tenisistkę i najlepszego piłkarza świata.

Krzysztof Baliński

Zobacz jeszcze:

1. Stanisław Michalkiewicz: Braterstwo broni z UPA
(Komentarz polityczny)
... Isakowicz-Zaleski, pan Stanisław Srokowski, poseł PiS Michał Dworczyk i pan Paweł Zalewski, aktualnie tzw. „zwisak” z PO. W trakcie tego programu postawiony został znak równości między UPA i „żołnierzami ...
Utworzone: 25 październik 2016
2. Ukraińska wersja "wspólnej" deklaracji parlamentów z jasnym odniesieniem do UP
(Pamięć Walka i Męczeństwo)
... zagłady spod znaku OUN-UPA, jako ruchu oporu walczącego z komunizmem, który ma pełne moralne prawo być uznawanym za siłę walczącą z przeciwko nazistowsko - komunistycznemu zniewoleniu, w przywróceniu niepodległości ...
Utworzone: 21 październik 2016
3. Gwałtownie wzrasta odsetek Ukraińców opowiadających się za gloryfikacją OUN-UPA
(Wiadomości)
... UPA (Ukraińska Powstańcza Armia, formacja zbrojna stworzona przez frakcję banderowską Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów) – Rzeź wołyńska – masowa zbrodnia – ludobójstwo – dokonana przez nacjonalistów ...
Utworzone: 12 październik 2015
4. Dr Jerzy Jaśkowski - Upadek polskiej oświaty
(Państwo)
... po 10 talarów za zabitego szlachcica, a tylko po 5 za doprowadzonego żywcem. Potem te “opróżnione” szlachectwa sprzedawali za gotówkę. Powstała grupa ludzi tzw. hrabiów galicyjskich. A potomków tych rzeźników ...
Utworzone: 28 sierpień 2013
5. 70 lat temu UPA dokonała zbrodni w Parośli na Wołyniu
(Pamięć Walka i Męczeństwo)
Rodzina Jasiończaków z Woli Ostrowieckiej, zamordowana w 1943 r. przez UPA. Fot. ze zbiorów Leona Popka. Źródło: IPNDo największych masakr ludności polskiej dokonanych przez UPA na Wołyniu doszło m. in. ...
Utworzone: 08 luty 2013
6. Bandera i nazizm
(Wiadomości)
... Ukrainy Zachodniej w Morszynie radni nawet nie wspomnieli o zbrodniach ludobójstwa dokonanych na narodzie polskim przez formację OUN-UPA, których inicjatorem był Bandera. Wbrew temu, iż władze w Kijowie ...
Utworzone: 14 maj 2011
7. Znów kłopoty z Banderą za Bugiem
(Wiadomości)
... do wojaków UPA – powiadamia probanderowska agencja informacyjna „Zaxid.net”. Mer Lwowa Andrij Sadowyj i deputowana do parlamentu Lesia Orobeć - wspierają inicjatywy neobanderowców. Także ukraińska telewizja ...
Utworzone: 02 kwiecień 2011
8. Nawet Niemcy oskarżają OUN-UPA
(Wiadomości)
Korespondencja z Kijowa. W okresie II wojny światowej formacja OUN-UPA kolaborawała się z Niemcami hitlerowskimi – oświadczył na podstawie dokumentów archiwalnych niemiecki historyk Frank Goltschewsky ...
Utworzone: 31 styczeń 2011
9. Żydzi na hak, czyli kwestia żydowska w UPA
(Wiadomości)
... Pisma Niezależnego "Bibuła". Link: http://www.bibula.com/?p=14896Kwestia żydowska w OUN-UPA – Aleksander Djukow W listopadzie 2007 roku podczas oficjalnej wizyty Prezydenta Ukrainy w Izraelu Wiktor Juszczenko ...
Utworzone: 21 lipiec 2010
10. Ukraina za anulowaniem dekretu o Banderze i UPA
(Wiadomości)
... które realizowały represyjne działania niemieckich okupantów na Ukrainie, Białorusi i w innych miejscach, a także w zbrodnie tzw UPA, którą kierował jeszcze jeden juszczenkowski "Bohater Ukrainy" R. ...
Utworzone: 16 luty 2010
11. Bandera- bohater ostatniej akcji Juszczenki
(Warto przeczytać)
... znaku OUN- UPA. Doskonale pamiętam atmosferę w Polsce podczas trwania pomarańczowej rewolucji. Kto śmiał zakwestionować zaangażowanie się w pomarańczową rewoltę polskich polityków był natychmiast okrzyczany ...
Utworzone: 24 styczeń 2010
12. Bandera przyrównany do Pana Boga
(Wiadomości)
... Młodzieży im. Bandery młodzież ukraińska spotykała się z byłymi bojówkarzami OUN-UPA. Wychowana w duchu banderowskim młodzież na Ukrainie zachodniej widzi swoją przyszłość w naśladowaniu Bandery i Szuchewycza ...
Utworzone: 03 styczeń 2010
13. Prezydent Kaczyński odznaczył gloryfikatora zbrodniarzy z UPA
(Państwo)
... Kulczyćkyj był głównym promotorem nadania wojakom OUN-UPA statusu weteranów II wojny światowej i uznania formacji banderowskich UPA za siłę zbrojną, która walczyła na terytorium ukraińskim z okupantem ...
Utworzone: 03 grudzień 2009
14. Mordy UPA na Żydach
(Warto przeczytać)
... iż to Niemcy rozstrzelali Żydów. Ale część historyków po upadku ZSRS, w tym i ukraińskich, na podstawie relacji pozostałych przy życiu świadków tragedii stwierdziło, że egzekucji Żydów w Babim Jarze dokonywali ...
Utworzone: 30 wrzesień 2009
15. Stefan Bandera
(Warto przeczytać)
... ukraińskich nacjonalistów w Polsce OUN-UPA agentury hitlerowskiej w Polsce finansowanej przez wywiad niemiecki a także moskiewski Komintern. Agent niemiecki w Polsce o pseudonimie "Siryj" a także "Małyj, ...
Utworzone: 08 sierpień 2009
16. Ludobójstwo / Gloryfikacja UPA i SS Galizien na Ukrainie
(video)
... się poprzez naciśnięcie nazwy lub numeru części. TELEDYSKI "Ne kazucy nikomu" - teledysk z okazji 65-lecie UPA , zrealizowany w 2007 r. w polskim kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Nowym ...
Utworzone: 16 lipiec 2009
17. UPA zabijała także Żydów
(Warto przeczytać)
... może byc posądzona o antysemickość, a to oznacza szlaban dla zagranicznych dotacji. Poniższy artykuł nadesłany przez jedengo z internautów wart jest uważnego przeczytania. Kwestia żydowska w OUN-UPA ...
Utworzone: 20 czerwiec 2009
18. Czy UPA walczyła o niepodległość?
(Pamięć Walka i Męczeństwo)
... o swojej chlubnej i czasem tragicznej przeszłości - nie jest wart przyszłości! A naród polski ma wiele do zapamiętania…" Czy UPA walczyła o niepodległość? Adam Jerzy Chowaniec Pojawiają się publikacje, ...
Utworzone: 15 kwiecień 2009
19. Krzysztof Baliński: KTO PYTA NIE BŁĄDZI
(Warto przeczytać)
... po ustanowionym dwa lata temu na Wołyniu „szlakiem chwały bojowej UPA”. Zginęło 1232 cywilów (w Syrii 500 tysięcy, a w Hucie Pieniackiej 1200 kobiet i dzieci, i to w ciągu jednej nocy). Wojna wydaje się ...
Utworzone: 15 kwiecień 2022
20. Krzysztof Baliński: ANTYSEMITA, ALE NASZ
(Komentarz polityczny)
... mieszkający na zachodzie kraju. W Izraelu głos na niego oddało 72% imigrantów z Ukrainy. I nic dziwnego - jego poprzednik podpisał dekret nadający UPA status bojowników o wolność; nadał pośmiertnie Banderze ...
Utworzone: 26 czerwiec 2021
21. Prawda, której nie dostrzegamy
(Warto przeczytać)
... przywódca nazistowskich ukraińskich bojówek w Polsce OUN-UPA , finansowanej przez wywiad niemiecki. Agent niemiecki w Polsce o pseudonimie "Siryj" a także "Małyj, Baba, Orski" odpowiedzialny za ludobójstwo ...
Utworzone: 04 grudzień 2018
22. Finis Poloniae. Drugi pakt Ribbentrop - Mołotow
(Pamięć Walka i Męczeństwo)
... dwie strefy okupacyjne-niemiecką i sowiecką. Okupowane przez Niemców ziemie polskie zostały podzielone na dwie części: Wielkopolska, Pomorze, Górny Śląsk i Wolne Miasto Gdańsk zostały wcielone i włączone ...
Utworzone: 29 wrzesień 2018
23. Stanisław Michalkiewicz: Jak CIA zwiąże, to będzie związane
(Komentarz polityczny)
Felieton • tygodnik „Najwyższy Czas!” • 19 września 2018 Jak wiadomo, Pan Jezus powiedział do Apostołów, że co zwiążą lub rozwiążą na ziemi, będzie związane lub rozwiązane również w niebiesiech. ...
Utworzone: 20 wrzesień 2018
24. Jacek Boki: 17 Września – Szyderstwo historii
(Pamięć Walka i Męczeństwo)
... być odpowiedzią na uchwałę Sejmu RP z 22 lipca o ludobójstwie dokonanym przez UPA Parubij zapewnił, że "po przerwie wakacyjnej w ukraińskim parlamencie z pewnością dojdzie do dyskusji na ten temat". Pytany ...
Utworzone: 12 październik 2017
25. Polscy żołnierze będą defiladować do hymnu OUN? MON nabiera wody w usta
(Wiadomości)
... w Kijowie flagami OUN-UPA [+VIDEO / +FOTO] Gloryfikacja UPA i etos ukraińskiej armii We wcześniejszej rozmowie z Kresami.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zwracał uwagę na to, w jaki tłumaczy się MON: ...
Utworzone: 24 sierpień 2017
26. Pamiętajmy: Niedziela, która spłynęła krwią Polaków
(Pamięć Walka i Męczeństwo)
... zaczęli prowadzić działania propagandowe. Na czym one dokładnie polegały? Jednoczesne uderzenie na tak sporym obszarze wymagało zmobilizowania odpowiednio dużych sił. Same bojówki UPA nie dałyby sobie ...
Utworzone: 12 lipiec 2017
27. Konrad Rękas: Sprzedawca dekady
(Komentarz polityczny)
... – przypominał Hitlera, który w październiku 1939 roku odbierał defiladę w zdobytej Warszawie. Za nim też stały wojska okupacyjne, on też umiał (do czasu…) komplementować Polaków – istotna różnica polega ...
Utworzone: 11 lipiec 2017
28. Alarm! pełna mobilizacja – posiedzenie podkomisji – uprawy GMO w Polsce – skandal
(Państwo)
... resztki naszej gospodarki, a następnie wprowadza trujące nas GMO a następnie każe szczepić nasze dzieci żeby ... Utworzone: 10 marzec 2017 7. Dr Jerzy Jaśkowski: Upadek państwa Izrael? Problem wody ...
Utworzone: 07 czerwiec 2017
29. Greckokatolicki biskup bł. Hryhorij Chomyszyn potępiony przez ukraińskich neo-nazistów
(Wiadomości)
... polskiego biskupa i historyków, została zakłócona przez grupę osób w tradycyjnych ukraińskich wyszywankach. Polskiego duchownego obrzucono obelgami. We Lwowie odbyła się promocja książki ...
Utworzone: 31 maj 2017
30. Rocznica zakończenia II WŚ. Obłuda aliantów
(Pamięć Walka i Męczeństwo)
... się usatysfakcjonowana, że oto stała się sprawiedliwość. Podobny, "straszny los" spotkał zbrodniarzy z UPA. Tym, którym udało się uciec na zachód zapewniono bezkarność i spokojne życie w Niemczech (tam ...
Utworzone: 09 maj 2017
31. PiS wprowadza GMO tylnymi drzwiami
(Państwo)
... 2017 5. Dr Jerzy Jaśkowski: Upadek państwa Izrael? Problem wody pitnej. #2 (Warto przeczytać) ... ziemi. W konsekwencji obniża plony. Stosowanie monokultur w rodzaju GMO firmy Sygenta, dopełnia ...
Utworzone: 24 kwiecień 2017
32. Gdzie są patrioci Ukrainy?
(Warto przeczytać)
... nie propolski generał Pawło Szandruk – ostatni dowódca SS-Galizien, czy protestujący przeciw mordom na polskiej ludności Taras Bulba-Borowec’, założyciel „pierwszej UPA”? Dlaczego za historycznego nosiciela ...
Utworzone: 06 kwiecień 2017
33. Adam Śmiech: Co dalej w sprawie ukraińskiej?
(Komentarz polityczny)
... rocznicy powołania UPA. Aha, i zapomniałbym, Ukraińcy, przepraszam, oczywiście agenci Putina, powiesili baner z Banderą na płocie polskiej ambasady. Od tego czasu również Jarosław Kaczyński powtórzył ...
Utworzone: 15 marzec 2017
34. Jacek Boki: ,,Odzyskaliśmy honor’’
(Państwo)
... ponad sto tysięcy naszych rodaków, pomimo upływu dziesiątek lat od tamtych wydarzeń, wciąż wywołują dreszcze grozy na samo ich wspomnienie. A prawda głośno woła o jej pełne ujawnienie i właściwe upamiętnienie. ...
Utworzone: 28 luty 2017
35. "Dlaczego pożyczyliśmy Ukrainie 4 mld zł? Nie mamy własnych problemów?" [WIDEO
(Państwo)
Marek Jakubiak na antenie Polsat News dyskutował z Witoldem Juraszem o stosunkach międzynarodowych z Rosją, Niemcami czy Ukrainą. "Nie rozumiem, dlaczego Polska buduje za własne środki, bo przecież ...
Utworzone: 21 styczeń 2017
36. Marsz ku czci jednego z największych ludobójców Polaków
(Wiadomości)
... czele pochodu kroczyła dziewczyna z portretem Bandery, a za nią wielka rozwinięta flaga OUN-UPA. Wzięli w nim udział również członkowie i sympatycy neobanderowskich organizacji: m.in. partii „Swoboda”, ...
Utworzone: 01 styczeń 2017
37. Jacek Boki - W cieniu banderowskich flag
(Komentarz polityczny)
"Dożyliśmy czasów, że rządzący w Polsce bardziej utożsamiają się z upadłą Ukrainą niż z własnym narodem. Obie partie postsolidarnościowe zgodnie atakują wszystkich, którzy nie podzielają ich głupiego ...
Utworzone: 20 grudzień 2016
38. Andrzej Duda: Prawda o zbrodni wołyńskiej jest warunkiem dobrosąsiedzkich relacji z Ukrainą
(Wiadomości)
Jednocześnie prezydent Polski cieszy się z dużej liczby Ukraińców przyjeżdżających do Polski. Podczas występu w telewizji TVN24 Andrzej Duda stwierdził: Warunkiem tego, żeby nasze relacje na przyszłość ...
Utworzone: 05 grudzień 2016
39. Jacek Międlar: Talmudyczne związki episkopatu.
(Warto przeczytać)
... z prawdą nie mają nic wspólnego. Zakaz arcybiskupa wręcz idealnie wpisuje się w talmudyczną zasadę przemilczenia lub zakłamywania historii, z korzyścią dla narodu, niesłusznie przypisującego sobie rolę ...
Utworzone: 25 październik 2016
40. Święcenie narzędzi zbrodni
(video)
... Polaków (m. Łuck). Współpracownik nacjonalistów ukraińskich(m. Krzemieniec). - Pop Petroszczuk (i.n) wygłosił kazanie(…) Lachiw i Żidiw wyryzaty (w czasie otwarcia cerkwi w Chorłupach 20 lipca 1942r.). ...
Utworzone: 14 październik 2016
41. Krzysztof Baliński: ANTYSEMITA, ALE NASZ
(Komentarz polityczny)
... narodu, a UPA to protoplasta narodowego ruchu wyzwoleńczego spod „polskiej okupacji”. Obowiązkową lekturą stały się też wiersze wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki, który dla przykładu w poemacie „Hajdamacy” ...
Utworzone: 10 wrzesień 2016
42. „Rozpadająca się walizka bez uchwytu”, czyli rzecz o Ukrainie, którą „nieść” ciężko, ale na całkowite „porzucenie” zdecydować się przynajmniej na razie trudno…
(Komentarz polityczny)
...  Ukraina, pogrąża się w chaosie, chyląc się jednocześnie ku upadkowi. Dodać do tego należy, iż jest totalnym bankrutem, bo jak skomentować sytuację w której pracownicy naukowi jednego z instytutów ...
Utworzone: 04 wrzesień 2016
43. Przedstawiciele Kościoła greckokatolickiego a rzeź Polaków
(Pamięć Walka i Męczeństwo)
... ratować. Patriotyczna rodzina polska Fredrów i Szeptyckich była znana i ceniona na Kresach Wschodnich. Nikt nie kolaborował z okupantem. Jedynym wyrzutkiem rodziny był metropolita Andrzej Szeptycki. Z ...
Utworzone: 19 lipiec 2016
44. dr J. Jaśkowski - Handel śmiercią!
(Warto przeczytać)
... opuszczonego przez dwór cesarski. Pałac cesarski został następnie splądrowany przez okupantów. Tak więc to wojny opiumowe w XIX i XX wieku dały niezwykłe bogactwo Anglii i jej sojusznikom. W ogóle znawcy ...
Utworzone: 19 lipiec 2016
45. Chrześcijaństwo i radykalny nacjonalizm: Metropolita Szeptycki i ruch Bandery
(Pamięć Walka i Męczeństwo)
... popularności. Te same procesy, które stworzyły OUN, wytworzyły również nacjonalistyczne nastroje w całej Galicji, nawet wśród kleru. Grupa "chrześcijańskich nacjonalistycznych" duszpasterzy pracowała na ...
Utworzone: 18 lipiec 2016
46. Honor straciliście, przyjaźni Ukraińców nie zyskacie
(Komentarz polityczny)
...  W sprawie upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu nadszedł właśnie moment, w którym siedzenie okrakiem na barykadzie stało się niemożliwe. Dlatego arcyhaniebna postawa posłów PiS i sekundujących mu ...
Utworzone: 13 lipiec 2016
47. Piotr Koźmian - Fiasko polityki uległości wobec banderyzmu
(Komentarz polityczny)
... Niemal jak groźba wobec decyzji suwerennych władz Polski zabrzmiały słowa Wiatrowycza o tym, że jeżeli w uchwale Sejmu RP, upamiętniającej zbrodnie popełniane przez OUN – UPA na Wołyniu i Kresach, pojawi ...
Utworzone: 11 lipiec 2016
48. W imieniu Stepana Bandery
(Państwo)
Ofensywa, którą w połowie maja rozpoczęli Ukraińcy przeciwko upamiętnieniu na szczeblu polskiego parlamentu ludobójstwa wołyńsko-małopolskiego zakończyła się dla nich pomyślnie. Pokazała ...
Utworzone: 08 lipiec 2016
49. Jacek Boki - O samostijną Ukrainę na Warmii, Mazurach, Pomorzu i Dolnym Śląsku
(Pamięć Walka i Męczeństwo)
"Tak zakończyła się walka z krwawą rebelią, wszczętą przeciwko Polsce i Narodowi Polskiemu przez ukraińskich nacjonalistów z OUN i UPA, która trwała od 1 września 1939 roku do początków roku 1951. Pochłonęła ...
Utworzone: 01 lipiec 2016
50. Jacek Boki - Współpraca Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów z sowieckim NKWD
(Pamięć Walka i Męczeństwo)
... Saugumą.. Na Grodzieńszczyźnie i Polesiu do Sowietów dołączyli Żydzi i białoruscy chłopi, tworzący bojówki komunistyczne. 19 września grupa Ukraińców zamordowała Kazi­mierza Harsdorfa, właściciela ...
Utworzone: 01 lipiec 2016